MTZ Belarus

Jel može taj regulator da se podešava iz kabine ili mora odole?

To je samo mala polugica sa kojom uključuješ da li će na regulator biti spojena jedna ili druga šipka koja ide sa zadnje strane. Tu polugicu možeš dohvatiti kroz onaj mali otvor ispred sedišta, tamo gde izlazi ručica za uključenje kardana.
 
Grunt prvo izbaci onu pecurku ispred hladnjaka napred.

Prvi put u životu kad sam seo za rusa da nešto radim sa njim, odmah sam imao kuršlus oko te pečurke tako da sam je zapamtio za ceo život. Spalo je crevo sa nje i izbacio mi skoro sve ulje. Primetio sam kad je počelo da prska po desnom točku. Srećom, na vreme sam video i prošlo je bez posledica, al' eto - pečurku sam prvu od rusa naučio... :osmeh:
 
Samo je izbaci to ti je 5min posla i vidi pritisak mozda je zbog nje.
Simptomi da je sve novo bilo generalna full, a pritisak mali dok nije tu pecurku izbacio.
 
Да нема неко комплет центрифугу да му стоји исправну наравно ако је рестурен неки мотор итд да ми пошаље да видим дали је до ње.Не да нико да скинем јбг и да пробам...
 
Kada se sito zapusi u tom filteru na crevu onda nema protoka ulja i tu dolazi do gubitka pritiska a ovde je problem jer hladan traktor,znaci sa hladnim uljem ima odlican pritisak a vruc kada je ulje redje nema pritisak,nekom logikom ne bi trebalo da je sito.
 
Манометар и фабрички са жицом и оним давечем,и манометар уграђен механички који ради реагује....не застаје не сецка.
 
Ima li nekog da je ugradjivao onaj grejac za antifriz na 220v da mi objasni kako je vadio onaj cep iz bloka motora gde se sa tri srafa pricvrscuje taj grejac?
 
Zavario sam jednu polugu fi16 za njega i izvukao ga. Samim varenjem cep se zagreje i ohladi i lako ide.
 
Манометар и фабрички са жицом и оним давечем,и манометар уграђен механички који ради реагује....не застаје не сецка.

Čekaj stavio si mehanicki sa5 inon pokazuje isto kao i onaj što je na traktoru?
 
Nazad
Vrh