MTZ Belarus

ja menjam uglavnom sa medjugasom
nsnidza je napisao(la):
Nije ni meni sad komplikovani da saltam brzine na rusu, tacnije sve brzine mi idu kao u sir i slazem se sa becarinom sto se tice saltanja pod teretom, ja taj sistem primenjujem godinama i nokad nisam imao problema. Jos jedno pitanje koje nisam shvatio zato sto mi je malo neverovatno i to niko kod nas ne primenjuje, jel vi menjate brzine reduktora bez kvacila ?
 
ja ovako saltam sa dve "zmajeve" zita 82-jku ....: krecem 6-om sporom,prebacim u 8-mu sporu,pa onda u 8-smu brzu i onda u 9-u sporu.....i ako ima potrebe u 9-u brzu,mada nema potrebe jer teret i ovako svakako gura.....
 
Dobro posto to meni nikad nije palo na pamet, koliko kontam nikad ni nece, ipak se ja drzim sistema sa duplim kvacilom, hvala na odgovoru. :D
 
dobro sve je to uredu ,ali kad ti imas dva vagona na prikolicama i zaleces ako budes pritiskao duplo kvacilo izgubices na ubrzanju ... Zato ga saltas brzinu za brzinom i ako mala palica malo zakrci nema veze 82-ci to nesmeta ...A kad si ti sa malo tereta onda mozes duplo kvacilo i medju gas pa ce onda ulaziti kao u sir :D
 
Na nekih 27cm sa rotorom ne prelazi 10lit.Tu negde od 8-10lit zavisi od stanja zemljišta.Uglavnom nisu veliki potrošači. :ppozdrav:
 
Pa to je super potrosnja i moj matori "vladiostok" 80-ka trosi tako.... u ritove trosi i do 13 jer nema prednju vucu.... :ppozdrav:
 
Dragan18 je napisao(la):
ma i obrnuto je pozeljno .... :ppozdrav: :ppozdrav:

Medjugas pri promjeni iz nize u visu nema apsolutno NIKAKVOG KORISNOG efekta ni u kojem slucaju... U nizu ide medjugas obavezno.

Kad vozim auto, cesto puta dvaput stiscem kvacilo, a uvijek kad saltam nizu saltam s medjugasom. Profesionalna deformacija ;)

Sto se tice saltanja pod teretom i duplog kvacila mislim da za to uvijek ima vremena, cak i ako traktor nema dovoljno brzina za taj posao. Vidio sam kako majstor salta ursusa koji nema ispravan "power" i koji nema 2. brzinu, pa si misli jel ti imas vremena stiskat kvacilo dvaput ili ne. Da je on imao brzina koliko i bilo koji ruski traktor, vjerujem da bi bio u stanju voziti svakom "neparnom" brzinom ;)
 
alo ljudi jel neko vozio dajca?zna se valjda šta je međugas a šta je razdel?međugas se isključivo i samo radi kada se ide iz veće brzine u manju i nikako nije poželjno raditi kontra jer i sa razdelom i sa međugasom se usvari usklađuju brzina zupčanika.razdel se koristi kada se menja iz manje u veću brzinu i to tako što ideš recimo 5.brzinom,ubrzaš,izbaciš u ler,stisneš ponovo kvačilo i u željenu veću brzinu.e to je pravo šaltanje brzina,i čak možeš tako da šaltaš bez kvačila ako znaš jer usklađuješ brzinu zupčanika prenosa.to je pravi način šaltanja a to mali broj ljudi pravilno radi.e onda nema krčanja menjača ni pri promeni u niže A NI U VIŠI STEPEN PRENOSA.LJUDI NEMOJTE DA PRIČAMO GLUPOSTI-TO SU OSNOVNE STVARI :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Vidim da se raspravljate oko saltanja, nisam imo prilike da teram 1025 ali sam se cesto vozio u njemu i mogu vam rec da nisam primetio neke teskoce u saltanju istog, istina je da malo teze zalece ali nije to njemu neki problem ipak on ima 105 ks. A za 820, njega imam i vuko sam u zetvi dve zmajevke pune do jaj. i aklo krecem u njivi onda teram u zecu 4 i 5 do lenije(naravno ako su pune prikolice,ako ne onda sestom kornjacom...) onda stanem prebacim ga u brzi hod i gas po leniji, a kada dodjem na asvalt, sesta ,sedma,(mada nekad i ne) osma u kornjaci (zato sto sam primetio da lakse savlada prelaz iz 8 u 9 u kornjaci) koje mogu da presltam BEZ KVACILA I BEZ KRCANJA , zaletim ga osmom pritisnem kvacilo malo sacekam da padnu obrtaji motora pa u devetu kao u sirac, gas devetom pa duplo kvacilo i u zec. I to sve ide jako brzo i lako! U pocetku mi je malo bio komplikovan menjac ali sam ga jako brzo savlado :cao:
 
MONTOYA je napisao(la):
Nije mi jasno zar ne možete sa 82-kama da kreće te iz mesta sa zecom :sta:
Naravno da moze, i krecem ko kaze da ne, ali ovako mi je lakse, moze to i 6,7,8,9 sve u zecu da se odradi, a moze i 8 zec pa 9 kornjaca pa zec, kako oces.... Ma saltas ga koko ti dusa oce, naravno ako znas, ako ne onda ga moz j....
 
Nazad
Vrh