MTZ Belarus

Ako ga upregnes da ore sa maksimalnom snagom (a valjda je to sustina, inace si mogao kupio 1025) grejace se svaki 1221.2.
 
1221 sa novom maskom je uradjen odlicno,hladnjak od 1523.3,maska jeste ruzna,ali odlicno zadihtovana. A na samom traktoru je dosta mana koje je imao prethodni model reseno.
 
Za vlasnike 1221.2 sto su menjali ventilatore hladnjaka i stavljali od 9 peraja tj od 1221.3 da li se primeti razlika u temperaturi, tj koliko je manja, kod mene se moj nece bas nesto oznojati ali mozda bi menjao nije neka investicija... Hvala
Vredi promeniti ! Razlika u temperaruri se primeti. Bude niza za nekih 5 stepeni

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Imam problem sa 820 kad kocim preko motora ima promene u zvuku (kao neko brujanje se javlja) a cim se ukljuci prednja vuca taj zvuk nestaje. Da li neko zna sta je ili je imao slican problem. Hvala unapred.
 
Jel izrazeno i u 9oj brzini u transportu?
Ako jeste,vec je bilo reci o tome,mora ce napola...najcesce popusti matica na sekundarnom vratilu,ume da napravi poprilicnu stetu..

- - - - - - - - - -

Mislim nije da te plasim,ali najcesce bude to,ili diferencijal...
 
U kojoj brzini orete sa 82 sa plugom 2x14 i 3x12????

2x14" ---- četvrta i peta zec, peta samo kad je lepo ravno- traktor može al' vozaču nije sve jedno ako je grbavo. Ja najviše radim četvrta zec. Kornjaču u oranju ne koristim

3x12" ---- nisam imao prilike da radim sa 3x12", ali jesam sa 3x14". To sam radio u trećoj zec.
 
U firmi sam imao 1221 prve serije 2006 god to su vozili KOCIJASI njakali lomili terali uz MASNU BANDERU ali sve je bilo ok sem kompresora menjaca i kvacila
Motor je dok sam ja radio naterao oko 8000 rc sa jako losim odrzavanjem ne redovnim menjanjem ulja zapeklim filterima vazduha ne dovoljno antifriza
Kompresor je riknjavao 2 puta godisnje bio je u transportu 2x zmaj 510 ili tehnostroj 12t pretovarna
Menjac je prvi put riknuo na 4000rc tada se odvrnuo komusni zupcanik i iskrivio osovinu viljuske i otkinuo uvo na kucistu najveca greska je bila kad je to uradjeno sto je nasuto ulje sae90
Kad sam im rekao da taj traktor ima filtere na menjacu oni se smejali
Kasnije je menjac redovno crkavao dok nisam uspeo da ubedim ljude da naspu sae 140 i ciste filtere na menjacu
Kvacilo je riknjavalo zbog nemara vozaca kretanje sa tri vagona tereta prvom direktnom, nisu praktikovali u saltanju duplo kvacilo medju gas nego KRLJAJ
Kardan sam ubacio od novije serije bez lenti sa klasicnim lamelama i bio je ok
Mislim da je to jedna od naj boljih serija MTZ traktora mnogo bolja od serije 82 koja po meni ima mnostvo mana od neresene blokade, neresenog uklucivanja prednje vuce, loseg hidrauluka loseg kardana a o onim starijim sto imaju SPOMENIK HIDRAULICI pod haubom necu ni da govorim


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
2x14" ---- četvrta i peta zec, peta samo kad je lepo ravno- traktor može al' vozaču nije sve jedno ako je grbavo. Ja najviše radim četvrta zec. Kornjaču u oranju ne koristim

3x12" ---- nisam imao prilike da radim sa 3x12", ali jesam sa 3x14". To sam radio u trećoj zec.

Tako sam i ja radio, al sam vukao samo 2x14, 3x12 nisam imao prilike.....izmedu navedenih plugova, koji se lakse vuce??
A kako vuce 3x35????
 
Koliko su te brzine km/h i koliko obrtaja motora, ja sam sad orao 3x35cm mtz-82, 5 zec, 1800/o oko 8,5 km/h ide

Tako sam i ja radio, al sam vukao samo 2x14, 3x12 nisam imao prilike.....izmedu navedenih plugova, koji se lakse vuce??
A kako vuce 3x35????

Na mom rusu je na onom šrafu ispod papučice gasa ograničeno da ne može dati veći gas od 2000 o/min. Toliko je kad traktor stoji, a u teškim operacijama to je nešto manje - npr. oko 1950 o/min. Kad orem uvek je gas na tom maksimumu ili malo manje od maksimuma.

Pri tim obrtajima oranje u trećoj zec je oko 7 km/h. U četvrtoj zec je to oko 8.5 - 8.7 km/h. U petoj zec je to oko 10 km/h.

E sad, nemojte ovo baš potpuno precizno shvatiti jer to zavisi od dubine i težine oranja, stanja pluga i sl. Plug je dvobrazdni IMT 757 bez pretplužnjaka, a u slučaju trobrazdnog pluga isto je IMT 757 ali sa pretplužnjacima.

Što se tiče toga kako rus 82.1 vuče trobrazdni plug, vuče ga ali dosta duva uljne pare na iberlauf. A to mi se ne sviđa pa onda uvek nešto radim da mu olakšam (možda je to i pogrešno). Prošle godine dok sam orao sojište nije uopšte bilo dima na iberlaufu, niti je traktor trošio ulje, ali kad sam prešao na džombište bilo je dima i traktor je malo troškario ulje. Oko tog ulja da kažem kako su me savetovali, rečeno mi je od ljudi koji teraju ruse čitav život (ja sam friški korisnik rusa) da ulje ne sipam više od polovine opsega na mernoj šipki - navodno pojačano troši ulje samo ako se sipa više ulja. Međutim ja ne volim da mislim jel ima dosta ili nema pa ulje uvek sipam na 3/4 mernog opsega na šipki. Možda zbog toga imam tu potrošnju ulja, al' nekako računam jeftinije mi je da malo dosipam ulje nego da zeznem motor. Voleo bih kad bi iskusniji poznavaoci rusa rekli nešto na tu temu.
 
Celog veka sam vukao trobrazni prvo imt 756 sad Rabewerk 3*33 treća zec i gas ćetvrta takođe.Ulje kad menjam sipam do maksimuma do sledećeg menjanja tj posle 100rh ne dolivam uopšte a na meraču bude od prilike na pola šipke eto toliko potroši.Meni je to ok i zadovoljan sam tim.
 
Pa šta misliš kako je zadovoljan,sve je na strani rusa od udobnosti do učinka, IMT je zvučni tenk od traktora,Ne vozim ove fensi zapadnjake i ne poredim se snjima .Imam Torpeda koji je isto galama od traktora opasno me zamori ,dok kod rusa nemam tih problema ni sa sedenjem a ni bukom.
 
Nazad
Vrh