MTZ Belarus

Koje ulje se preporucuje iz iskustva za 821.Imam neke ponude Bizona a ne znam koji SAE da trazim.SAE 30,SAE 15 40 ili SAE 20 50.Savetovao se sa nekolicinom i svi sipaju razlicito.Mislim da ovaj 20-50 ide u 892 sa turbom ili mozda gresim a opet kazu da je bolje za 821 jer je gusce?Hvala unapred
 
Ja sam sa Mabanola presao na Nis-premium-favorit 15-40

- - - - - - - - - -

I mogu vam reci da sam prezadovoljan
I ja uzimam "NIS premium 15-40" i prezadovoljan sam... Kupujem na bure 60 L,zapečaćeno dovezu kući,imam popust na agro karticu i ako naručim vikendom imam i vikend popust,tako da se uhvati veoma povoljno a makar je zapečaćeno,valjda nije muljano i prepakivano... :)

Sent from mTalk
 
Nije. Rusi su kupili rafineriju,njihova je tehnologija. Pre ce biti da se mulja sa zapadnim uljima

- - - - - - - - - -

Bio mi stric iz Svajcarske i nije stigao tamo da promeni ulje nego poneo da promeni ovde i zafali mu 3-4 dcl i ja ga odvezem u prodavnicu auto delova da kupi 1l ulja,kad tamo taj isti Castrol koji je on doneo jeftiniji 8 eura nego u Swici i kad je sipao malo je bilo svetlije,a pakovanje identicno.
 
Koje ulje se preporucuje iz iskustva za 821.Imam neke ponude Bizona a ne znam koji SAE da trazim.SAE 30,SAE 15 40 ili SAE 20 50.Savetovao se sa nekolicinom i svi sipaju razlicito.Mislim da ovaj 20-50 ide u 892 sa turbom ili mozda gresim a opet kazu da je bolje za 821 jer je gusce?Hvala unapred

Ja sipam 15w40 valvolin...
 
Nije. Rusi su kupili rafineriju,njihova je tehnologija. Pre ce biti da se mulja sa zapadnim uljima

- - - - - - - - - -

Bio mi stric iz Svajcarske i nije stigao tamo da promeni ulje nego poneo da promeni ovde i zafali mu 3-4 dcl i ja ga odvezem u prodavnicu auto delova da kupi 1l ulja,kad tamo taj isti Castrol koji je on doneo jeftiniji 8 eura nego u Swici i kad je sipao malo je bilo svetlije,a pakovanje identicno.
To oko zapadnih ulja sam i ja uvideo prilikom zamena u WV passat b5.5 i audia b4,nikad istog kvaliteta,boje i gustine a uvek isto pakovanje...od pre 5 meseci sam presao na komplet program NIS-ovih ulja i u kolima i u traktorima...

Sent from mTalk
 
Jel koristi neko njihovu preporuku Mabanol,kakvo je to ulje?

Ja ga sipam od kad je agropanonka postala njihov zastupnik, zbog turba sipam 20w-50 i nemam zamerke ali sam primetio da kada to ulje u motoru napravi 150-160 radnih časova, počne da pada nivo ulja u motoru.......
Inače ulje menjam na max 180 rč
 
Ja ga sipam od kad je agropanonka postala njihov zastupnik, zbog turba sipam 20w-50 i nemam zamerke ali sam primetio da kada to ulje u motoru napravi 150-160 radnih časova, počne da pada nivo ulja u motoru.......
Inače ulje menjam na max 180 rč
Identicno i kod mene...stim da koristimo 15-40 avangard lukoilov-teram na 200 rh bez obzira.
 
Ja sa Bizonom imam loše iskustvo, to ulje je "nestajalo" iz kartera! Kupovao sam Finke dok ga je bilo u Agropanonci i bilo je ekstra. Mobanol nisam probao, bilo mi novo ime, pa kupim kod braće Tomić Bison. Naspem u traktore i u kola a kad sam video kako nestaje iz kartera ispustio sam ga iz svega, ne znam da li je i 10 mč bilo u motorima. I ne bih ga više probao, niti preporučio. :ppozdrav:
 
Ja sam od prvog dana koristio mabanol i kupovao iskljucivo u AP.Posle jednog menjaja potrosio je sigurno 2l na nekih 3oh od menjanja.Zvao sam servis i rekli su mi da kupim drugu kantu mabanola da zamenim i da nece vise trositi,tako i bilo.Verovatno je to bilo i kod drugih cim su znali kvar da otklone.Traktor je tad imao oko 600,700h.Posle te je.acine presao sam na valvolin i da :udri: u drvo za sada je dobro
 
Ja sa Bizonom imam loše iskustvo, to ulje je "nestajalo" iz kartera! Kupovao sam Finke dok ga je bilo u Agropanonci i bilo je ekstra. Mobanol nisam probao, bilo mi novo ime, pa kupim kod braće Tomić Bison. Naspem u traktore i u kola a kad sam video kako nestaje iz kartera ispustio sam ga iz svega, ne znam da li je i 10 mč bilo u motorima. I ne bih ga više probao, niti preporučio. :ppozdrav:
Poslednji off topic od mene:Bisonovo 20-50 slobodno sipajte,pokazalo se u atmosferskim motorima jako dobro kod nas.
 
Nazad
Vrh