MTZ Belarus

Proveri ti ponovo dihtung glave,ako nije onda je negde hilzna pukla ali u tom slucaju bi se i grejao!
 
Vazi..a i da je hilzna pukla ne bi lepo radio on lepo radi i prima gas sve je ostalo ok.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Na jednom rusu 52ci se to desavalo..nije imao termostat pa vida brze cirkulise i trebalo bi u hladnjaku da ima neki lim ispod cepa naspram rupe gde dolazi crevo,stoji vertikalno..kad je to namesteno vise nije gubio vodu..tako da je i kod tebe mozda tako nesto u pitanju..ne mora bas uvek motor da se otvara..
 
Termostat otvara pratio sam temperaturu a imam i lim na cepu koji izbacuje visak vode na crevo taj odusak ili kako se vec zove nego me buni pod pritisak, na rakovici vozim godinama bez cepa i ne dolivam vodu u opste a ovde mi izbacuje kad ga skinem..

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Hajde da kazem dijagnostiku kvara. Na prvoj dizni cim se otvori šraf koji drži cev nalazi se mali feder sa.nekom metalnom ''glavicom,, koja ide na feder i posle platne. Ova glavica na prvoj dizni nije orginalna vec je manja i nema podloski, a te podloske su izvor opiljaka. Sreca da je plasticni prste ln ventila ili pre ventila zadrzao da ne upadaju dalje opiljci u pumpu. Ostaje da majstor pronadje glavicu, ili napravi po uzoru i sklapanje. Sto se tice dizni prvoj je rodjak ubacio ulozak od imt i ona je dobro radila. Ostale tri su imale ulozak od stare 82, koje je ocigledno dobio kod majstor Žare. Ali za neverovati rus je dobro radio sa ovom kombinacijom ulozaka, normalno kada su sve 4 bile ispravne. Sada ce dobiti sva.4.nova uloška, pa da vidim ima li poboljšanja u radu.
 
Postoji katalog potrazi sta ti fali i trazi u nekoj trgovini za belarusa, zato je do toga i doslo jer je neko improvizovao. Ulozke dizni pravi vise proizvodjaca za belarus, moze se naci na ruskim on line trgovinama od kojih proizvodjaca koja dizna odnosno broj pod kojom ih proizvode, AZPI ti je ono sto dolazi vecinom sa prvom ugradnjom , ima ih jos , od drugih proizvodjaca koji su izvan bivseg SSSR-a samo ti Ceski Motorpal proizvodi ulozke dizni za Belarusa.

Postoji oznacavanje svake dizne kod ruskih proizvodjaca, i mozes na netu naci koliko ima rupa na dizni , recimo 5 za turbo, promjer dizni u mm , promjer igle itd. pa po tome mozes isto naci zamjenske. Ja sam pokusao naci recimo od bosh-a da su identicne za belarusa ali koliko sam nasao nema identicnih modela.
 
Delove trazi bošista. A uloške dizni bošista stavlja i garantuje samo za AZPI. Slikao je deo i trazi od prodavaca belarus delova. Koliko sam razumeo firma Poljomehanika iz Subotice koja uvozi delove Belarus.
 
Delove trazi bošista. A uloške dizni bošista stavlja i garantuje samo za AZPI. Slikao je deo i trazi od prodavaca belarus delova. Koliko sam razumeo firma Poljomehanika iz Subotice koja uvozi delove Belarus.

Azpi sam uzeo kod Macara i montirao-jedna neispravna od 4...a kada sam kupovao bas sam se lomio dal 5 da uzmem...i baksuz.
 
Moja je sreca da ih bošista ima i samo njih ugradjuje. Pa ako je neispravna ide na njegov brk. Jedino ovaj mali deo me brine. Ali ako ne nadje, rekao je da ce ga napraviti i okaliti kod strugara.
 
Dobri su i ulosci marke Firad.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Dobri su i ulosci marke Firad.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

To mi je bio cilj, bilo je komentara da su odlicne, ali zadovoljan sam i sa azpi. Kazu da.su prva ugradnja.

- - - - - - - - - -

Zna li neko gde ima delova za boš pumpe. Ova nipla će biti teško za naći a.bošista hoce orginal. Ima li neko pokvarenu pumpu pa da mi ovu niplu proda. Zna li iko išta?
 
Mozda da stavis neku sliku , dio je iz bosh pumpe jazda?

Jeste jazda. Majstor je slikao deo a ja se baš ne snalazim. Ali zahvaljujuci clanu radoslav78 i čuvenom majstor Branku nadam se delu u subotu. Deo je veoma mali i zanemarljiv, a opet ovaj neodgovarajući je propustio podloške i napravio karambol. Pokušaću da nadjem na netu sliku pumpe pa da baš pronadjem taj deo.

http://www.ziand.com/html/de/catalog/Fuel_System/Fuel_Pump_4UTNI-T.htm?prdid=2&n=1161

To je deo obelezen brojem 47. Malo, sitno, veličine oko 1,5 cm.
 
Poslednja izmena:
Sta moze da bude uzrok da mi dize traktor temperaturu? Ceo dan i jutros i posle podne ista mu temperatura, oko 90 stepeni? Ne gubi vodu, remen ne proklizava. Do ove godine mi nije 75 prelazio temepraturu. Termostat je izvadjen jos ranije.
 
Sta moze da bude uzrok da mi dize traktor temperaturu? Ceo dan i jutros i posle podne ista mu temperatura, oko 90 stepeni? Ne gubi vodu, remen ne proklizava. Do ove godine mi nije 75 prelazio temepraturu. Termostat je izvadjen jos ranije.

Za pocetak vrati termostat i operi dobro hladnjak.........ako je novi tip termostata mnogi se varaju i misle da moze bez njega
 
Primetio sam svremena na vreme ne stalno kad radi tako ugrejan da hoce na vodenoj pumpi da kaplje. Ima na vodenoj pumpi odole jedna rupica probusena i na njoj sam primetio da hoce da kaplje dok ne spusti malo temperaturu, ali nece stalno da kaplje. Sutra cu probati da operem hladnjak za pocetak i termostat da vidim da vratim.
 
Moze biti da je i do goriva. Meni se sad tokom silaze dizala temperatura u samom transportu. Dok sam vozio na evro dizel sa pumpe sve je bilo uredu, kad sam sipao iz bureta (kupljeno na crno) pocelo je da mi pokazuje nesto vecu temperaturu. Proverio sam kajs, antifriz, hladnjak cist (preventivno izduvan) i opet isto. Sad je napunjen opet na pumpi i za nijansu mi je manja. Tokom rada ne dize nista vise od toga (ne kuva).
 
Nazad
Vrh