MTZ Belarus

Mozda prodaju, ali daleko manje nego sto je to bilo pre par godina. Ne tako davno si mogao malo, malo da vidis novog rusvaja, a sad sve redje i redje.
Znam da su spram proslih godina prodali gotovo zanemarljivu kolicini, ali jos uvek vise od svih ostalih.
To nam samo govori u kakvoj drzavi zivimo, na zalost.
Zaista imali su jedno vreme pravi bum, a onda su se obezobrazili i probahatili. Tipicno za nas.
 
Svi sem prodavaca Belarus traktora.
"Spustili" su i oni cene. Kazi mi koji je model trajno pojeftinio ? Kinezi poskupeli, Turci poskupeli, a o zapadnim i da ne pricamo. Bilo je polemike u temi Case koliko su sad skuplji nego prethodnih godina.
Jedino sto se kod svih ostalih nesto menja, dok se kod MTZ-a menja samo kvalitet.
 
po meni nikakva,pogotovo ako imaš jedan traktor i treba da obavljaš sve s'njime
 
@NA sve zavisi koliko si uporan kad kupujes i koliko si ozbiljan kupac. Generalno, cene su u najmanju ruku ostale na nivou onih od pre par godina, nisu skakale sigurno. No, to sad i nije toliko vazno jer je tema Belarus. Kod nas u selu ne znam da li je kupljen neki nov Belarus u poslednje 2 godine. Pre toga su dolazili svake godine po par komada.
 
Šta znači taj "ravni most" koja je njegova prednost u odbnosu na standard ili eurolux?

Ravni most je robusniji i tezi, veci i tezi bocni reduktori, i automatski vece dimenzije guma,unutra u sredini diferencijal, odnosno KT par i blokada je identicna kod oba, vani je kuciste drugacije malo jace , bocni reduktori su puno skuplji za opravke u odnosu na stare, to vazi ako se ne provjerava ulje i ako zbog necega iscuri:osmeh:.
 
Pa i kod mene u selu zadnje 2 god stigla dva rusa,al zato 10ak zelembaca polovnih stiglo.Verujem da je i kod vas tako.
 
Grabik bio si u pravu. Ima opiljaka i mora pumpa na servis. Ostaje pitanje kolika je mogucnost da je bregasta bos pumpe i koliki je ceh. Kolika je cena nove pumpe? Dijagnozu je dao bošista u Pančevu a ja se premišljam da li da servisiram pumpu i dizne u Pančevu kod ovog majstora, ili da sve šaljem kod Žeravice. Kakve su cene kod Žeravice? Sleduje mi i detaljno pranje rezervoara i cevi od opiljaka.
 
Grabik bio si u pravu. Ima opiljaka i mora pumpa na servis. Ostaje pitanje kolika je mogucnost da je bregasta bos pumpe i koliki je ceh. Kolika je cena nove pumpe? Dijagnozu je dao bošista u Pančevu a ja se premišljam da li da servisiram pumpu i dizne u Pančevu kod ovog majstora, ili da sve šaljem kod Žeravice. Kakve su cene kod Žeravice? Sleduje mi i detaljno pranje rezervoara i cevi od opiljaka.


Imao sam srece da sam naletio na postenog majstora bosistu i otvorio mi je pumpu i objasnio da je havarisana i da i ako je opravi, nikad sa njom na zelenu granu , covjek nije zaradio nista , castio ga samo sa picem i kupio novu pumpu , radi kao nova pumpa:osmeh:.

Nemoras prati rezervoar i cijevi do filtera , promjeni filtere , treba ciscenje cijevi visokotlacnih i tijela dizni i ulozaka i bosh pumpe, bregasta nije dobila ali problem je taj da rusi prave vrlo "zanimljive" elemente i nosace istih koji imaju neke kalibrirane rupe radi kavitacije ili nekog njima poznatog sranja i tu nastaju svi problemi , odnosno kvar je u dizel galeriji a ne kod bregaste.
 
E sta je dizel galerija a sta stvaran kvar, ni sam ne znam. Poludeo sam skroz, hocu da sredim i da moze sigurno raditi a ne ovako crkne dizna i radi bez veze a snage nema. Koliko te nova pumpa izasla, to je 1221?
Meni je bošista rekao da je na povratku dizne puno opiljaka i da se to vratilo u rezervoar.
 
Čitam stalno kako forumaši govore o tome,da li traktor ima ravan most ili ne,pa da pitam u čemu je razlika.Sad sam razumeo i mnogo sam pametniji.Zahvaljujem Grabik.
 
E sta je dizel galerija a sta stvaran kvar, ni sam ne znam. Poludeo sam skroz, hocu da sredim i da moze sigurno raditi a ne ovako crkne dizna i radi bez veze a snage nema. Koliko te nova pumpa izasla, to je 1221?
Meni je bošista rekao da je na povratku dizne puno opiljaka i da se to vratilo u rezervoar.

I moj je 1221 , imas neke slike u temu o razlici izmedju ruske i motorpal pvp na ovom forumu. Kod nas ima zastupnik motorpal Česka i ako hoces da cekas 2 mjeseca za pumpu direktno iz tvornice (tako je onda bilo jer nisu imali valjda na skladistu) izadje te maltene pola cijene ove iz trgovine isto motorpal, sa racunom i ostalim ako si u PDV-u.

Onda nije nigdje bilo ruske koja je puno jeftinija od motorpal , vidim da sada ima u trgovinama Habi u Madjarskoj.

Ja ti necu reci kupuj ne kupuj , ja kad sam zbrojio koliko me kosta da sve izmenjam i onda jos centrifugalni regulator , moj se zaletao motor ispada malo manje od nove pumpe, ekonomski neisplativo , ovo mislim djelovi , rad bosiste bi to mozda izjednacio.

Bolje je ako imas rusku pumpu stavi opet rusku , jer sa motorpal ne dolazi ona spojnica a ako skines rusku spojnicu nije 100% kompatibilna pa mora tokar da je prepravlja a ovdje niko nema tu spojnicu, takodje ne dobijes ni crijevo za podmazivanje PVP a rusko ne odgovara a ni crjevo za korekciju turba, morao sam da pravim teflonska jer sam se bojao temperature , obicna su jeftinija. Mislim da motorpal pvp za 1221.3 i .4 dolazi kompletna ali mi to onda niko nije rekao.

Ako ti treba bregasta , ja svoju staru pumpu nisam bacio ali tebi pretpostavljam su otisli elementi u dizel galeriji , jer da je bregasta ili nesto u pogonu imao bi dizel u ulju.

Evo ti link nove pumpe koja kosta sa porezom 164579 forinti oko 550E . Motorpal ti je 2x skuplja.
http://webaruhaz.habi.hu/termekek/20957/Adagolo_komplett_EURO_3_MTZ1221_3_JAZDA.html

Ako ti je centrifugalni dobar , mozda jeftinije da je popravis.

Ja sam trebao ove da mjenjam svaki 13000 forinti oko 43 E
http://webaruhaz.habi.hu/termekek/7...az_komplett_EURO_3_JAZDA_331_1111039_21_.html
, plus centrifugalni , meni nije ekonomski isplativo da je dovedem da radi kako treba.

Ja kad sam uzimao kod vas u agropanonci uvjek je bilo skuplje nego u Habi ,Madjarska nesto i skoro 2x.

Jos da dodam Motorpal je puno kraca pa ces zadnju visokotlacnu cijev morati malo iskriviti, takodje moras premjestiti senzor tlaka ulja na drugu rupu a cep malo obrusiti jer ova motorpal PVP ima ulaz podmazivanja bas tu gdje je taj cep , ove nove .3 i .4 su drugacije imaju od naprijed crijevo za podmazivanje , na tom vijku koji ulazi u PVP za podmazivanje se nesmije nista raditi, mislim izbaciti ga ili skratiti jer ima neki ventil unutra koji drzi zakljucanu pumpu dok pritisak ulja u motoru ne skoci iznad 0,8 ili 1 bar, dotle nece da prima gas.

Najbolje nosi kod nekog provjerenog bosiste pa da ti on kaze sta ti je ciniti.

Ako ti je rekao da je na povratku dizne onda dizna proizvodi opiljke ali ti opiljci idu u rezervoar pa opet u filtere i opiljci nemogu nazad u pvp jer ostaju u filteru a ako dizne zaglavljuju onda ti opiljci dolaze iz PVP , ovdje mislim da igla u ulosku dizne zaglavi i jako velika kolicina dizela dolazi u motor , jako puno dima a ako slucajno dvije dizne zaglave , isprana cadj sa gorivom i nesto ulja dolazi do turba i na turbo pisa van ono sto nije stiglo izgoriti prije a dima ima kao u prici a traktor ide na 4 cilindra , normalno ne radi dobro i nema snage a gorivo ti ispire cilindre na kojima je zaglavljena dizna , i ti cilindri se brze habaju.

Mogu ti reci mjenjaj bosistu. Ili pokusaj oprati tjela dizne i promjeniti ulozke ako opet zaglavi znas koji elementi pumpe ne rade pa neka ti samo taj element bosista otvori i pogleda sta je da ne raskopava citavu pvp.
 
Poslednja izmena:
Moj je 820 i ima rusku pumpu. Imam problema sa prvom diznom i zaglavljivali su ulosci, dva komada crklo za kratko vreme. Prva agropanonkina u dvoristu majstora posle manje od 5 minuta a druga posle dva odlaska u polje za suncokret. Ostale dobro rade. Bošista mi je rekao da donesem pokvarenu i dobru diznu i na obe je bilo opiljaka. On mi je rekao da isperem ceo sistem, da i u rezervoaru ima opiljaka, jel zbog toga mislis da menjam bošistu? Nisam kod njega radio do sada, deluje ok i vidim na auto forumima ga hvale.
 
Moj je 820 i ima rusku pumpu. Imam problema sa prvom diznom i zaglavljivali su ulosci, dva komada crklo za kratko vreme. Prva agropanonkina u dvoristu majstora posle manje od 5 minuta a druga posle dva odlaska u polje za suncokret. Ostale dobro rade. Bošista mi je rekao da donesem pokvarenu i dobru diznu i na obe je bilo opiljaka. On mi je rekao da isperem ceo sistem, da i u rezervoaru ima opiljaka, jel zbog toga mislis da menjam bošistu? Nisam kod njega radio do sada, deluje ok i vidim na auto forumima ga hvale.


Opiljci iz rezervoara ne mogu da dodju do PVP ako su filteri u redu. Sto ne znaci da ne isperes rezervoar. Isperi tjelo dizne i stavi novi ulozak, izduvaj cijev od bosh pumpe do te dizne , probaj kod montaze staviti diznu u motor i spojiti crijevo na PVP i verglati bez paljenja da izbaci malo goriva i sastaviti crijevo na diznu. Ako i poslije toga ponovo zaglavi ja bih gledao i taj dio na PVP , za svaki cilindar ti bosista moze izvuci samo taj dio da ne dira druge. Kod mene je bio problem u PVP kod rusa . A imao sam na IMT problem u tjelu dizne , korodirala iznutra takodje i opruga , i kod zamjene uloska nastali problemi , ostaci korozije zaglavili ulozak dizne.

Te nove dizne kad se zaglave ako nisu radile jako dugo neke mogu da se osposobe ponovno , poliraju sa pepelom od cigare ostecenje.
 
Svakako ide kod bošiste pumpa i dizne. A skrenucu pažnju na to.da samo otvori deo za prvu diznu ako ima volje. Sto se tice ukozaka malo su radili a videcemo kakva je sansa za poliranje tih ulozaka.
 
Aj da i ovde zatrazim pomoc jer mi je izgleda izbrisan post..Imam problem sa pod pritiskom u hladnjaku na 82-ki.Kad mi je otvoren cep izbacuje vodu napolje?

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Mislim i ja ali menjao sam ga pre nepunih 50 sati..Radnu temperaturu drzi normalnu jer sam mu menjao i termostat a gubi mi vodu...

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh