MTZ Belarus

Kad uključiš kardan jel ručica dođe skroz do lima ili stane prije njega
 
Vjerovatno je ili spalio ili potrošio oblogu. A i inače ako je onaj kardan sa dve jednake obloge on stalno radi probleme ,stavim nove obloge originalne naštelujem i odem da radim sjenažu čim uđe malo više trave u noževe kardan proklizi dok nije došlo da je više ni ne može pokrenit otkopčam brežnjeva i zakopčam ursusa dvoklipaša c 335 i pokrene je ko iz pi... kad ga nisam onda zapalio nikad neću.rješenje je ili kompletan sklop od mtz 1025 koji je pojačan i evo 3 godine kod mene radi savršeno ili sinter obloge koje idu na stari sklop bez prepravki ali su extremno skupe
 
Ne znam to je traktor star 5-6god mada su oni tu nesto na silu radili vukli su onu rucku u kabini da su je pokrivili i kazu da im je ispala ona kratka opruga koja se steluje,mada to sad sve lepo funkcionise.Ja na mom 820 godinama radim sa beracem i nemam problema,recicu im da voze kod majstora neka skinu sve dole pa neka prekontrolisu obloge...:ppozdrav:
 
toliko je trajalo i kod mene kad sam kupio traktor sa tim i dok je valjalo nisam npr smjeo isključiti rolku kad je puna jel je više ne mogu pokrenit.za zamjenu im ne treba majstor jel je jako jednostavno ,odvrneš te šipke di se šteluje i izvadiš van i onda odvrneš sklop i čupaš van to je sva mudrost .ako ti prijatelj koristi dosta kardan nek ga prepakuje i napravi da bude pojačani to će ga sve skupa koštati 100 e a uštediće mu dosta zajebancije i živaca
 
Jel neko popravljao Reduktor za prednju vuču ili kako već se zove ona budza za uključivanje prednje vuče počeo da izbacuje i kad skinuo onu budzu dole da vidim štaje gledam neki metalni (čelični prsten je puko i one opruge i rolnice poispadale .Interesuje me dal je to već neko radio i dali se to moze popraviti jer ima dase kupi taj set sa rolnicama al neznam dal se moze zavariti taj metalni prsten :sta:Dajte neki savet ako neko zna kako to da rešim ili prepuručite ko to zna popraviti Da napomenem zupčanici izgledaju ko novi nisu oštećeni bar ovo štose spolja moze videti::pomoc:;::pomoc:;::pomoc:;
 
Prijatelj na 1021...vadi se iz velikog kucista,ako imate katalog bice vam jasno sta i kako...ako nemate,mogu skenirati pa da postavim.
 
Jel neko popravljao Reduktor za prednju vuču ili kako već se zove ona budza za uključivanje prednje vuče počeo da izbacuje i kad skinuo onu budzu dole da vidim štaje gledam neki metalni (čelični prsten je puko i one opruge i rolnice poispadale .Interesuje me dal je to već neko radio i dali se to moze popraviti jer ima dase kupi taj set sa rolnicama al neznam dal se moze zavariti taj metalni prsten :sta:Dajte neki savet ako neko zna kako to da rešim ili prepuručite ko to zna popraviti Da napomenem zupčanici izgledaju ko novi nisu oštećeni bar ovo štose spolja moze videti::pomoc:;::pomoc:;::pomoc:;

Kolega mislim da tu nema remonta nego kupiš to kućište komplet novo i ubaciš, mislim da je negde oko 150 evra, meni je jesenas pri kraju zimskog oranja počeo da isključuje sam iz automacke (neiskoči ručica iz žljeba nego u kućištu sam isključi) a na blokadi je radio, nakuco je oko 5800 sati sa tim kućištem originalnim, da dodam da uvek radim na automackoj prednjoj a retko kad uključim blokadu (u rikverc ako izvlačim nešto).
 
Jel neko popravljao Reduktor za prednju vuču ili kako već se zove ona budza za uključivanje prednje vuče počeo da izbacuje i kad skinuo onu budzu dole da vidim štaje gledam neki metalni (čelični prsten je puko i one opruge i rolnice poispadale .Interesuje me dal je to već neko radio i dali se to moze popraviti jer ima dase kupi taj set sa rolnicama al neznam dal se moze zavariti taj metalni prsten :sta:Dajte neki savet ako neko zna kako to da rešim ili prepuručite ko to zna popraviti Da napomenem zupčanici izgledaju ko novi nisu oštećeni bar ovo štose spolja moze videti::pomoc:;::pomoc:;::pomoc:;

uzmi i povadi sve te valjcice i federe,taj automatski mod i ovako nije nizasta,vise ume stete da nanese kako menjacu tako i motoru,kad ti treba prednja vuca ukljucis je skroz gore,kad ti netreba iskljucis i gotovo,godinama radim tako,nemoj bacati novac na nov bezveze,obavezno ispusti svo ulje iz menjaca i pogledaj da neki valjak nije ostao unutar na dnu,i pregledaj distant platnu da nije pukla koja dodje na kraju tog velikog zupcanika kako nebi zupcanik setao napred nazad po osovini jer ako nema platne onda hoce da iskoci i iskopca se prednja vuca
 
Da li neko zna broj telefona coveka iz
Malog Idjosa sto pravi gornje poteznice za Mtz traktore?
 
287k76v.jpg

Reklama iz "Poljoprivrednika" izdanje oktobar 2004. Cene su bez pdv, a pdv sistem je uveden 1.1.2005.
 
Nazad
Vrh