Motorne testere

Pa niko nije rekao da je blizu, nije blizu ni po ceni..
Testera za kucevlasnike, da prestruze godisnje 20-30 kubika..
Medjutim opet kazem dosta sam je istrazivao kod Rusa ima mnogo informacija i recenzija, postavio sam i link na forum kod njih, ima mnogo snimaka isto.. Jedan Rus je isekao 1100 kubika sa njom za 6 meseci, drao je svaki dan, postavljao je i snimke itd ima ga u toj temi dosta, uglavnom su ljudi prezadovoljni. Da posluzi za kucnu testeru hoce sigurno bolje nego bilo koji drugi Kinez ubedjen sam.

Cena joj je bila malo ispod 200e pre ovih poskupljenja, sada se krece oko 25-27k dinara.
 
Za te pare (a TVOJE navedene potrebe) si mogao uzeti Štilovku ms180 i Bog da te vidi....
Ovo tvoje slike k'o da gledam Vilager testeru...
Nemo' se ljutiš...
Za (otprilike) godinu dana kada je odlažeš negde da stoji do sledeće upotrebe, obavezno metni kakvu krpu pod nju...;)
 
Upravo taj model ima otac od komsije koji ima preko 80 godina, zivi u selu i za njega je ok, gledao sam je, lagana testera, mala, mali mac... ( uzgred proizvodi se u Brazilu ), to je za mene neki model koji je za kresanje granja i gradjevinu.. to je neupotrebljivo za neku oblovinu 40-50 cm precnika kao sa slike koja je strugana neki dan sa 365, sa onim naslaganim desno bi se i borila nekako, ali i tu ima komada..

Snimicu mali test testere kada bude radila, ako bude i 70% kako su je ljudi ( mahom Rusi ) hvalili i ocenjivali bice super.

wMwT4KL.jpg



@Bosonoga imas li kakav argument da potvrdis to ?
 
Prvi kvar na Agm 5400.ne radi na leru,trokira.odnesena u servis-majstor kaze samo neka prljavstina bila...garancija pokriva.radi kao i pre kvara,perfektno.pali jako lepo,nosi muski.mana teska je dosta.za prvih godinu dana je ok.
 
Evo da javim utiske sa prvog rezanja za ovaj OM GSH 56.
Oko 3 prostorna metra drva ugrubo.. Drva suva kao kost, 2-3 godine stajala.

EcwYArU.jpg


Prednosti:
- Jedna jedina koju sam video jeste da testera ima snage na pretek, ulazi u drvo lako, struze bez problema, to bas ide glatko i brzo.
Mane :
- Prva mana dobro poznata i procitana sa Ruskog foruma, vazdusni filter. Lose reseno, mnogo fine pasine prolazi do samog usisa, pitanje je koliko prodje kada se ovoliko nakupi ovde i stoji.. Do duse drva su suva da suvlja ne mogu da budu, znaci ovo je najgori moguci scenario, sa sirovim nema ovoliko prasine..

a5ooTf4.jpg


37bKBS0.jpg


5FsfE9U.jpg



Resenje ovog problema su pronasli, narucili su iz Kine papirne filtere za ovaj model i kako kazu situacija je daleko bolja, eventualno u ovom trenutku da stavim duplu ili siru gumicu, mada ne znam koliko bi pomoglo.

-Druga mana je glasnoca. OK, strugao sam sa MS 290, H 372 i nekim jos nebitnim i kada kazem da se ova dere kao luda onda tako i mislim. Bez antifona ili cepica za usi moze, ali moze i da se ogluvi. Za moje pojmove, preglasna je.

-Kada je zagrejana nece da upali na prvu.. Dakle jeste nova testera ( jos nije ni razradjena pise u uputstvu da motor postize optimalnu snagu itd posle 7-8 sati rada ), jeste napolju jara ( strugano jutros u periodu 9 - 11 h ), ali opet nekako trebala bi da pali na prvu, trimer koji imam od njih OM 741 i ako radi na suncu po pola dana pali uvek kao mina na prvu do duse on se vodi kao profi masina.. Dakle treba zakurblati 2-3 puta da upali i ako je vruca.. Recimo radis 15 minuta pa je ugasis i upalis posle 2 minuta stajanja.. U radu se ne gasi.

Sto se tice potrosnje to ne mogu ni da pod manu ni pod pozitivno da svrstam za sada.. Radila je sigurno oko 20 minuta mozda i malo jace na leru, jer dok ti saseces, pa dok sklonis to i pobacas pa dok stavis novo ona sve radi na zemlji.. Strugala je nabacam tako 3-4 cekije pa prestruzem pa sklonim pa opet 3-4 cekije i sve u krug.. Potroseno je mozda malooo jace od litra goriva..

Eto ne znam sta da kazem za kucevlasnike i spremanje ogrevnog drveta sigurno vredi, moze da reze i vecu oblovinu, ima snage ide to lepo.. medjutim na koliko ce da se pravi pauza i za koliko bi istrugala recimo 10 metara to nemam pojma..
 
Koliko vidim sve je ovde kao na kinezima.
Reši taj filter, u suprotnom neće dugo izdržati. Ja tu sumnjam na loš sam filter, a ne na dihtovanje gumice. Ako ništa omotaj filter sa dva sloja od ženskih čarapa(tako se nekada na starim testerama radilo)..
Kada se zaprlja baciš pa namotaš drugi..
Mislim, jesi kupio novo ali ti konstrukciona greška neće rešiti problem.
Kinez ostaje kinez koliko god da ga umaskiraš.
Što se paljenja tiče, vruća bi morala paliti iz prve. Ti bi već mogao biti razlog za reklamaciju.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
I meni su predlagali da razmislim o nekoj oleo mac kad sam tragao za manjom testerom.
Ni za Stihl se nisam mogao odluciti najvise iz razloga sto se sklapa u smrdljivoj kini i ko zna sta je jos od delova na njoj kinesko.
Kad bude pisalo made in Germani, tad cu im mozda i pokloniti poverenje.



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
I meni su predlagali da razmislim o nekoj oleo mac kad sam tragao za manjom testerom.
Ni za Stihl se nisam mogao odluciti najvise iz razloga sto se sklapa u smrdljivoj kini i ko zna sta je jos od delova na njoj kinesko.
Kad bude pisalo made in Germani, tad cu im mozda i pokloniti poverenje.



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Evo treca godina ms180 iz smrdljive Kine i ms380 is smrdljivog Brazila kod mene rade odlicno kao i prvog dana kad sam ih koristio...
 
U mom postu nigde ne pise da ce to lose raditi...
Svak za svoj novac bira sta hoce pa tako i ja
Ovo je samo moj nacin razmisljanja, nek nisam u pravu, nema veze.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Sta je problem sa testerom.Kada je hladna radi super cim se zagreje nastanu problemi.

Kada se ugreje hoce da se ugasi, kada radi na leru.Seko sam jednu granu visko iznad glave isto se ugasila.Kada je vruca nece bez punog gasa da se upali.Kada se upali odma se ugusi, okrene 2-3kruga lanac i samo se ugusi.

Hladna pali bez gasa sve lepo normalno kako bi trebalo.Lepo se javi na sauh.Cim se ugreje nastanu problemi.

Ranije je vukla fals vazduh pa je neki majstor ubaci dihtung neki nije orginal vidim da je siri. Gde leze cilndar na testeru, onaj veliki dihtung.

Ruke mi otpadose od secanja testere. Tomos/husq 66 je testera.

Sto se tice servisa to radim sam ocistim lancanik, proverim one rupice da nisu zapusene za podmazivanje lanca.Filter goriva mislim da je otac menjao.Filter vazduha sam ja zamenio.Uvek orginal husq ulje.Svecia dobra, zazor dobar.
 
Uspeo sam da popravim testere.

Dotego srafove sto drze karburator, naspircao neki clener i podesio karburator ponovo. Mnogo je i goriva pusteno kroz karburator sto se videlo po svecici.

Sada je svecica kafena, nije vise crna. Ima instant odziv na gas, na leru radi lepo pod punim gasom radi lepo.

Moze li negde da se nadje onaj list za kocnicu, iskidan je sigurno jedno 2.5 decenije ?
Nije lose da se ima kocinica koja je u funkciji.
 
Poslednja izmena:
Drustvo, jedno pitanje za iskusnije...
Da li koristiti ovo ulje za starije uredjaje?
Nisam mogao da izguglam nista bas na ovu temu
fb9a2f73f9a6ddf7b7e487313e361632.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Husqvarna 61 iz negde 2000-te.
Kineski villager trimer star 10-tak god...
Apenac iz 2008.

Sapatnice, znam da ima dobre performanse ili kako se vec kaze, serviseri, ljudi koji ga koriste, svi hvale..
Meni su ga preporucili trgovci za svoj novi uredjaj kad sam pazario zbog navodno sklopova motora, kao to je najbolje a meni logicno bilo da je ulje za tu testeru sigurno i najbolje jer ajmo reci isti brend je.
Sad da ne bih pravio 2 razlicite mesavine koristio bih ovo ulje u sve moguce masine koje imam na mesavinu.
Imam neki motoric sa minerali masinom, u njega sipam samo iphone ulje tako da vec imam u kanisterima 3 razlicite mesavine, plasim se nekad da se ne zeznem pa naspem kontra a i jednostavnije je kad bih jednio gorivo koristio.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh