Motorne testere

Pa neznam za testeru i trimer, ali recimo je imam motocikli mz u koji sipam striktno mineralni dvotaktol. To je mašina isuviše grubo napravljena za ova sintetička ulja.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Deks ja uzimam isto litrasko pakovanje husqvarnino ulje.Ako je orginal naravno, koristi slobodno.

Pravim i za frezu 506, tomos/husq 66 staro mozda i 40 godina, i dva nova trimera.
 
Ima li ko predstavu kako se skida filter ovde, bas je katastrofirao pa sam hteo ako nista da ga ocistim ?
Odvrnuo sam veliki ravni sraf desno, ali i dalje ima otpor nece da sidje..
Stihl 038 je u pitanju. Ima dole ispod srafa pa malo levo neki osigurac kao, ne znam za cega je on..

6Nyyoji.jpg
 
Filter bi mogao kolega malo cesce cistiti, da ne dozvolis toliko piljevine da navuce.
Tu trebaju biti 2 takva srafa!
Nema nista samo ga vuci ka sebi polako i osecajno iz dva dela je.
Evo pogledaj na videu, malo premotaj dok ne pocne skidati...


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Da, nisam mogao da pretpostavim da je ovo u sredini isto sraf.. ne vidi se od necistoce.
Malo ih je teze skinuti ogromni su zazori treba bas veliki ravni srafciger.
Hvala na pomoci i na dobronamernoj sugestiji, ali testera nije moja ja ne zapustam ovako stvari i alate.. da nije sada dosla kod mene, ne bi ni bila ociscena ko zna do kada.. Gasi se na leru, ne moze da radi ni 5 sekundi bilo hladna, bilo vruca, pod gasom kada radi radi normalno i ne gasi se, kad kazes coveku sto ne odneses da ti ovo neko pogleda sta se desava, kaze meni ne smeta, ja sam se navikao.. Srbija...
 
Napravio sam **cvajz..
Naime skinuo sam filter da ga lepo operem i ocistim sto sam i uradio, onda sam ga i vratio, upalio testeru ponasala se isto gasila se na leru veoma brzo.. Kada se daje gas ne gasi se moze da se radi satima.. Malo sam pojacao ler gas i malo odvrnuo L diznu, nakon toga testera je radila nekoliko minuta na leru i nije se gasila, reko to je to super... ja na dugme ( stop ) da je ugasim kada ne reaguje, ne mogu da je ugasim nikako..
Morao sam da ispraznim rezervoar na prazno da bi je ugasio sreca nije bilo puno goriva...
Ponovo sam skinuo pogledao, ja ne znam kako ono treba da stoji, meni se cini da je bas ovako kako i jeste, medjutim ne reaguje na poziciju stop da bi se ugasila..
Sa ovog snimka kada gledam cini mi se da njemu ne stoji ovako nego drugacije, medjutim bilo kako drugacije da namestim glavi se i nece nikako da radi..

 
Napravio sam **cvajz..
Naime skinuo sam filter da ga lepo operem i ocistim sto sam i uradio, onda sam ga i vratio, upalio testeru ponasala se isto gasila se na leru veoma brzo.. Kada se daje gas ne gasi se moze da se radi satima.. Malo sam pojacao ler gas i malo odvrnuo L diznu, nakon toga testera je radila nekoliko minuta na leru i nije se gasila, reko to je to super... ja na dugme ( stop ) da je ugasim kada ne reaguje, ne mogu da je ugasim nikako..
Morao sam da ispraznim rezervoar na prazno da bi je ugasio sreca nije bilo puno goriva...
Ponovo sam skinuo pogledao, ja ne znam kako ono treba da stoji, meni se cini da je bas ovako kako i jeste, medjutim ne reaguje na poziciju stop da bi se ugasila..
Sa ovog snimka kada gledam cini mi se da njemu ne stoji ovako nego drugacije, medjutim bilo kako drugacije da namestim glavi se i nece nikako da radi..

Zar ti nije bilo lakse da skines kabal sa svecice
 
Ma skontao sam na kraju sta je bilo.. Posto je se testera sama gasila cim se pusti gas nije nikada ni iskljucena na stop.
Sada kada je to popravljeno da se ne gasi na leru onda nece da se iskljuci na stop sto znaci da to nije ni radilo.., jer ono je sve ok, ne moze drugacije mora tako.. za majstora da pogleda..
 
Sa koje strane se izbija iglicasti lezaj sa lancanika na tomos/jhusq 66 ?

Menjam komplet lancanik, mac i lanac. Da li su bolji husqvarna ili stihl lanci?
 
Husqvarna ne proizvodi lance. Za njih je oduvek Oregon radio lanca, pa i one sa ukucanim husq.
Ako možeš doći do originala, oba brenda su podjednako dobri, a ako kupuješ po domaćim radnjama, nema pravila šta ćeš dobiti.
 
Husqvarna ne proizvodi lance. Za njih je oduvek Oregon radio lanca, pa i one sa ukucanim husq.
Ako možeš doći do originala, oba brenda su podjednako dobri, a ako kupuješ po domaćim radnjama, nema pravila šta ćeš dobiti.
Pa kupicu u prodavnici koja je zvanicni prodavac husq.Oduvek tu kupujem od ulja, turpija filtera i ostalih sitnica.
 
Uzeo sve husq, jedino mi je krivo sto nema vise od ovih maceva da imaju rupicu za podmazivanje kod zvezde na vrhu.

Cak ni deo sa zvezodm nemozes vise zameniti, mac na kojem se menja taj deo je preko 8k.

Sledici mac uzimam oregon oni imaju sve to tu su oko 5k.
 
Nazad
Vrh