Motorne testere

Ima ona problem sa kompresijom i losim semerinzima..zato trazi sauh pri vrucem paljenju...tj nema dovoljno kompresije da povuce gorivo iz karburatora...180tka ako je dobar karburator radice i sa 5/6 bari kompresije i imace ler gas....zavrtanjes ili odvrtanjem samo se regulise ler gas..nista vise

to je ono sto sam gore pisao.....krpez....stavljene nove membrane koje su mekse....i trenutno radi....treba joj manje podpritiska da bi radila...cim se membrane malo otvrdnu problem se opet javlja....
to je isti sistem kao kad se pali los dizel motor....zatvoris usis vazduha rukom...verglas i u verglanju sklonis ruku...upalice pa da karika nema..

sa 22 zuba ide kao kroz sir..potrosnja goriva minimalna
 
Moze preporuka za lanac za MS211?
Trebalo bi uskoro da menjam fabricki pa ako postoji neka bolja varijanta i sl. Takodje ako se dobro secam kada sam kupovao testeru prodavac mi je rekao da moze na nju i neki duzi mac e sad da li to ima smisla ili ne to ne znam....

Inace ne secem stabla preko 20cm precnika (barem ne do sada ) ako je to bitno

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Za ms211 je 25z....postoji mogucnost da se montira jos kombinacija od 22z ili od 27.5 sto je previse za taj model...
25z je mera za nju.... preporucujem vam stihl ili oregon..... dakle trazite lanac 25 zuba,1,3 sirine,korak 3/8 piko...

E sad da se opet vratim na klip.danas sam otvorio stihl 038 av..prvi model...najslabija verzija klip 48...
Po recima gazde testera pali malo teze ali kad upali onda je kao dobro...i naravno eto samo membrane da se promene tako je kum rekao..on zna...a kum inace tera nerasta po selu ali zna jebiga...
I tako... merim kompresiju 6.6....pogled kroz auspuff kad ono naslagane brazde po klipu...sta sad kume....mislim se e moj kume ceo zivot gledas nerasta u **greška...sto i sad nisi upotrebio opstu praksu pa pogledo u auspuh...jos su stari egipcani konjima gledali u zube i pod rep da vide kakvo ima sagorevanje...

Klip iz testere




Merenje kaze


A novi klip



Dakle razlika je ocigledna..stari klip je valjano potrosen...tj takav klip kada je bio novi je bio u meri 47.98 a sada mu je 47,49..sto dodje 0,49mm potrosenosti... srecom cilindar je podneo poliranje i honovanje....kad se sklopi bice kao sunce...
Nadam se da je sad jasnije
Steta samo sto sam bacio klipove od ms180..na oko klip ko sunce ali potrosen po 3 desete...

do citanja...
 
Čika Sale, možda ta Tesa nije tačna?;):D
Najpotrošeniji klip ikada sam svojevremeno izvadio iz 026, potrošen bio 8 desetih, i gazda isto tvrdio da malo 'teže' pali ali posle 'kao ide'
Imam još uvek negde, slikaću, suknjica došla kao žilet.
 
Tesa je stogod..fantazija... a kosta kao dve generalne ms180 sa originalnim delovima ;););):)

Skoro svima je to fazon..ajde pajto ti to meni malo to nastimaj.... a nit se ona sama rastelovala nit sam ja klavirstimer(mozda bolje da sam )...
nekad se stvarno zapitam kako je uopste masina radila pored toliko potrosenih delova....
 
Kad ste kod klipova eno tip rastavio moju RAKETU izvukao klipove fali prvog pola
Pali radi ide samo malo duva i jede ulje

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
"Raketa" je Marea koju je prodao valjda kad je skapirao koliko je dobraa
Prodao u pravom trenutku, poceli klipovi ispadati


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
"Raketa" je Marea koju je prodao valjda kad je skapirao koliko je dobraa
Prodao u pravom trenutku, poceli klipovi ispadati


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Turbo se počeo LINJATI kad sam he prodao klipovi su još bili unutra
Jedan poznanik sa Vitoroga je rekao za svog konja :" ja ću mog Vezira kraj matere sahraniti više mi je valjao nego ćaća"!!!!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Jtd raketla je fantazija od motora...dimi trosi pisa ulje ali ide pa ide... ima drugar turbinu i klipove za raketlu ako zatreba..

ja mog juga nesmen ni otvoriti...za 30 god 250.000...verovatno vise nema karika unutra...dok oni duvaju i jedu ulje to znaci da ima ulja :)
 
Ja sam imao Kadeta sa Isusu Motorom, 1.5td. Zadnji dan vožnje na 30km mi je svo ulje izduvala a zamnom dimna zavesa, Del Bojov pikap iz Mućki bi bio u EURO 5 NORMI u odnosu na mog Kadeta. Kad sam stao ispred prodavnice, jedan deda mi je rekao da sam ekološka katastrofa. Drug me usput video i zvao da stanem jer mi se auto upalio! I dan danas žalim što ga nismo otvorili da vidimo šta se desilo... A do tad me je služiooo vrh! Odosmo u off ali sam morao da dočaram
 
021 kod mene izgorela 5 rezervoara goriva, danas 2. Lanac 25 z. Težina 5.5 kg spremna. Ulje ipone 100% synt. cela šuma miriše na jagodu. Za svoj uzrast odlična.
ae387f2083f6f79e6f75b9c7f646bcb0.jpg


Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Za svoj uzrast, ta mašina ima najslabiji motor u sebi.
U istoj'karoseriji'se nalazi i znatno jači motor od 023 i najači 025 koji je aždaja u odnosu na 021.
Meni uopšte nije jasno zašto štil u istu školjku stavlja različite snage, kada ga proizvodnja košta skoro isto.
Tako recimo ms290, 310 i 390 u istom kućištu imaju tri po snazi prilično različita motora.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Za svoj uzrast, ta
Za svoj uzrast, ta mašina ima najslabiji motor u sebi.
U istoj'karoseriji'se nalazi i znatno jači motor od 023 i najači 025 koji je aždaja u odnosu na 021.
Meni uopšte nije jasno zašto štil u istu školjku stavlja različite snage, kada ga proizvodnja košta skoro isto.
Tako recimo ms290, 310 i 390 u istom kućištu imaju tri po snazi prilično različita motora.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
Za svoju klasu 1.5 kw. Za kresanje granja, na to sam mislio, za drugo i nisu. Mozda raznovrsnost ponude, da ima za svakog po nesto, konkurencije radi. A i da ne prave novo kuciste za svaki model,nego priblizna velicina sve na jedan kalup.
 
Vredi li dodati malo više para za MS211c u odnosu na MS180? S obzirom na ogromna pozitivna iskustva sa 180 . U pitanju su polovne testere.
Da napomenem da bi služila za neke lakše poslove uglavnom nešto oko kuće (kočić za paradajz..) i tanju obalu. Za sve ostalo su zadužene MS360 i 660, tako da bi ova stvarno radila samo lagane stvari.

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Ne morate mi persirati, još sam ja zelen. Obe testere je rođak uzeo nove u Nemačkoj i doneo ovamo, od prošle godine je u penziji i vratio se tu u selo da živi. Pre neki dan mi je rekao da mu ne trebaju obe i da ako hoću mogu da biram koju ću. Testere su stvarno kao nove, nisu zajedno potrošile 20l benzina.
Ove druge dve što imamo su uzete nove i stvarno nikad nisam zažalio.
 
Nazad
Vrh