Motorne testere

Stihl 32 stara testera, ima li negde da se kupi karburator ili mozda neki zamenski da se namontira?

Poslato sa GRACE uz pomoć Tapatoka
 
Nama šta nema kod onih PRC Kineza....
Vidi na Alibabi ili Ali-ju, vrlo je moguće da ima zamenskih, prošle Jeseni sam naručivao karburator za jedan vrlo star i redak primerak Stihl trimera za travu...
Nije za mene, već za drugoga i preko njega je išlo, ja sam se samo potrudio oko pretrage i nalaženja, i kasnije odradio ugradnju na trimer, i za sada, radi !!!
Za naručivanje i isporuku je bio zadužen vlasnik trimera tako da ne znam detalje kako izgleda ceo postupak narudžbine ...
 
Kinez je zadnja varijanta.
Ja sam mislio na nesto tipa da odgovara od neke druge testere tipa 028 i sl.

Poslato sa GRACE uz pomoć Tapatoka
 
Koji ti karburator nosi ta 032...ima sa tilloston i sa walbrom? ako je walbro onda kupis karburator za kineske testere i prepakujes polugice...sve odgovara 1/1 a ako je tilloston onda opet kupis od kineza ali se malo vise zajebacas sa polugicama ;););)
uglavnom radi kao doksa

sta se desava kad bi menjao karburator? nece ti matori karburatori bas da crknu ni posle 40 god rada :):)
 
Komsija i ja skopimo jednu testerau od dve koji u bile rasturene. Ostalo nam jos karburator da sredimo.
Posto nemamo alat za merenje vakuma i pritiska karburatora, a isti je bio dobro zapekao ( iglica bila zablokirala skroz) pretppstavaka je da je vec crkao.
Opcija koju jos nismo probali je zamena membrana, a ako to ne uspe ostaje samo nov karburator.
Inace je motorka nekako upalila od prve, motorka ima dobru kompresiu, a problem je sto nam kaplje gorivo na karburatoru na glavnoj dizni( ona u usisu.)

Poslato sa GRACE uz pomoć Tapatoka
 
Danas sam ubio mac u sumi tako da ujutru moram uzeti novi. Danas zvao, i navodno original je 70 maraka, a zamjenski, valjda nekakav ''carlton'' samo 30 maraka. Testera je H61, 18 coli duzina, 34 zuba. Savjet, koji da uzmem? Radi se o ovlastenom servisu.
 
vujke onda menjaj karb..od kineza telo a poluge od originalnog i vatra...

sova- Carlton je sasvim dobar mac...uzmite ga slobodno...samo vam preporucujem umesto 34 uzmite 32 zuba ili 30...preporod za testeru a i za vas...
 
Imam trimer Stihl fs350,kupljen nov pre 15 godina,nikad nikakvih kvarova,radi perfektno. E sad koristimo ga i Otac i brat i ja i vecito nosaj ovamo-onamo. Kupio bi neki jeftiniji koji ce raditi manje zahtevnije stvari,pa bi mi trebala preporuka. Ne znam kako su se pokazali ovi Demon trimeri?
 
Veruj mi da za te pare uopste nisu losi. Nisam ni obracao paznju na njih do pre par dana. Kad doso tu jedan komsija i poceo da mi kosi dvoriste dok nisam bio kuci i ja naidjem i tek tad malo vise obratim paznju. Vidim fino pali, lepo radi, travu bez problema kosi cak i neku jacu koju sam imao izvan dvorista. Potrosnja mislim da je veca od FS 350, ali nije to strasno. Naravno da nije kao FS 350, ali je i cena mnogo manja.
 
Pozdrav ljudi.
Trenutno stihl ima akciju do kraja maja. Ms230 snižena sa 50000 na 40000 a ms180 je 24000. Šta bi preporučili za privatnu upotrebu i maksimalno 20-25 m3 godišnje?
Kakva je husqvarna 445 u odnosu na ms230 i koju bi preporučili?
Najviše sam gledao da kupim ms260 ili 026 ali nove su mi preskupe a polovnu je teško naći u dobrom stanju .
Već više od 10 godina koristim dve kineske i uz minimalnu cenu održavanja sa njima se radi sasvim solidno.
Zelja mi je da nabavim jednu kvalitetniju testeru jer su ove već dosta odradile.
Drva koja se seku su cer, bagrem u većini i retko preko 40cm prečnika.
Polovne ms 230 su oko 160 a ms260/026 su oko 250 na kp.
Da li da tražim neku dobru polovnu za manje para ili da biram od ovih novih ms180, ms230, husqvarna 445 II?
 
Znam da se proizvodi u Kini ali , veruj mi, imam nekoliko proizvoda koji su proizvedeni u Kini i koji me besprekorno služe i više od 10 godina!
U Kini se danas pravi skoro sve ali ima razlike u klasama kvaliteta. Nije sve isto.
 
Mislim da MS 230 za 40000 nije losa kupovina. Mada ne bi bilo lose ako nadjes bas dobru polovnu 026/260 za manje pare da kupis. Za te tvoje potrebe trebalo bi godinama da sluzi bez problema.

Ako hoces profi, a povoljno da prodjes, mozda nesto ovako:
 
Poslednja izmena:
Mac uvek moze da se stavi veci ili manji. Ja imam 026 sa macem 37 cm i to je prava mera za nju. Tako da je mac 40 cm za 230 mnogo, ali mocnije deluje testera sa njim pa ga verovatno zato stavljaju. Imam i 290 sa macem 45 cm i nije joj lako sa njim.
 
Pozdrav ljudi.
Trenutno stihl ima akciju do kraja maja. Ms230 snižena sa 50000 na 40000 a ms180 je 24000. Šta bi preporučili za privatnu upotrebu i maksimalno 20-25 m3 godišnje?
Kakva je husqvarna 445 u odnosu na ms230 i koju bi preporučili?
Najviše sam gledao da kupim ms260 ili 026 ali nove su mi preskupe a polovnu je teško naći u dobrom stanju .
Već više od 10 godina koristim dve kineske i uz minimalnu cenu održavanja sa njima se radi sasvim solidno.
Zelja mi je da nabavim jednu kvalitetniju testeru jer su ove već dosta odradile.
Drva koja se seku su cer, bagrem u većini i retko preko 40cm prečnika.
Polovne ms 230 su oko 160 a ms260/026 su oko 250 na kp.
Da li da tražim neku dobru polovnu za manje para ili da biram od ovih novih ms180, ms230, husqvarna 445 II?

Pre nekog vremena sam radio uporedo sa obe testere. Obe su bile nove, MS230 je možda bila na drugom rezervoaru u tom trenutku. Moj utisak je da je MS230 za trećinu jača, brža i teža testera ali za dve trećine (67%) skuplja. Van toga su iste (230 je kao povećana 180 u tom smislu). Koju god odabereš nećeš pogrešiti a sad prema tvojim potrebama. Ja sam i duplo veće količine drva spremao sa MS180.

FpcX1QO.jpg

aliadLi.jpg
 
Od testera u toj karoseriji 210/230/250 samo MS250 je po meni optimalna prema svojoj težini.
Naravno, MS180 i dalje je best buy..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh