Motorne testere

Koliko sam ga skontao razlika će biti manja od 50e, pa ako je za toliko bolja da onda uzmem nju.

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
211(klip 40) je osetno jača od 180(klip 38) a neznatno teža.
Ima malo bolju amortizaciju i čini mi se da malo bolje pumpa ulje. Potrošnja je niža, ako ti je to bitno kod tako malih mašina.
Ja sam je, kada se tek pojavila pre 7-8 godina, preporučio jednom kolegi, i on od tada svake godine spremi 15-20 metara ogreva+pečenje rakije i ostalo po domaćinstvu. Promenio je nekoliko lanaca, nije ga ni jednom 'izdala' pa po tome mislim da nije loša testera.
Pretpostavljam da ti je neće zacepiti preko 120-30 €, pa bi u tom slučaju ipak mogao dobro proći sa tom kupovinom, jer se ta mašina tek razradila, i da je imala neku grešku već bi se pojavila. Prvi vlasnik, ključa za popravku nije 'videla'-nemože bolje..

btw.Šta ti je sa onom 29-tkom koju si onomad popravljao?
 
Zato mi se i sviđaju što nisu ništa radile, a daleko su jeftinije od novih.
Ništa onda izbor pada na 211.
29tka je komšijina i iskreno ne znam šta je radio sa njom.

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Imam pitanje prvenstveno za brkin-sontu a ako mozda jos neko moze pomoc nek pise eem imam jedan motor Zenoah 260 rc https://www.hrc-parts.nl/en/g260rc-26cc-engine-standard.html medjutim jako cesto mi crkava svecica,motor pali skoro pa od prve sve ok medjutim mnogo dimi i svecica brzo pregori,dosad sam sprzio 6 svecica. Moje pitanje je da li sam smjesu pravilno namjestio,u uputstvu stoji 1;25 to znaci na litar benzina uspem 40 ml stihl ulja. i mislim da je to uredu ali na netu sam procitao sto me jako zbunilo da se smjesa ulje gorivo pravi onako kako pise na flasici ulja?
To znaci u mom slucaju sa stihl uljem trebalo bi mjesat 1;50 a opet plasim se da sad ne unistim motor sa tom smjesom,jeftinija je svecica od motora ali kad vidim koliko dimi sa ovom smjesom koju ja pravim nesto mi se cini da i to nije kako treba
 
Смеша се прави онако како ти је препоручио произвођач мотора, бар колико ја знам.

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
Слабо ја верујем нету, ту се пишу свакојаке измишљотине и нагађања.....а увек се на те налети а не на праве податке.

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
Upravo sad naidjoh na podatak da moze biti i do loseg ulja,e sad da li da se upustim u ovaj eksperiment....citiram:

„ Ja uzimam Husqvarna ulje, za moju testeru, plave je boje, kao sinteticko i ide manje nego klasicno dvotaktno. nema dima, niti ima onaj specifican miris za mesavinu, a svecica cista” .
Eto podatka da tog ulja ide manje nego klasicnog dvotaktola i da manje dimi...kod mene dimi ko tenk
 
Какве ти је боје свећица? Врх где баца варницу, црн, сив (бело) или црвенкасто.

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
Meni je motorka dimila dok sam koristio Stil ulje, verovatno nije bilo original. Posle sam prešao na NIS sinteticko ulje i radi bez problema, čak mi se cini da je i bolji zvuk ako ne umisljam
 
Ma crn kao cadj,ali kako jaka mjesavina kad u manualu pise 1;25 nije mi jasno
Пробај смањи количину горива коју добија.
Јел компресија добра, да не повлачи вишак горива из картера? Има ли гарежи испод карика?

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
To ti je mesavina propisana za stara ulja i onda kad pravis istu razmeru sa sintetickim uljima obavezno dimi i vremenom nalepi ulje na svecicu. Narocito kad radis pod manjim gasom oce da nalepi i onda menjas svecicu. Imam i stare i nove masine i to sam zapazio kroz upotrebu. Za sve pravim mesavinu 2-2,5 %. Probaj obavezno sa slabijom mesavinom i videces lako da li je to u pitanju.
 
Sad jedno pitanje
Imam motor MZ TS 150 iz 1974g mešavinu uvek pravim 10l benzina i 0,5l dvotaktola uvek dimi ono plavo belo i kaplje iz auspuha i tako ga vozimo od 20g otkad je ko mene !!!!
Zašto bi ja u njega sipao STIHL ili neko drugo sintetičko ulje koje nije postojalo kad je on napravljen???????
Što j problem kupit običan dvotaktol??
Aj za trimer i motorku kupim taj stihl dvotaktol koji ide u njih


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Verovatno su ta nova 2T ulja formulisali da budu stabilnija i manje sagorevaju i tako nešto efikasnije podmazuju motore, ali je činjenica da nijedan savremeni motor ne dostiže trajnost starih mitora koji su služili decenijama.
Stari dvotaktol je spadao u jeftino ulje niskog kvaliteta i kao takav je smanjivao cenu eksploatacije tih motora.
Koliko se sećam, strari warburzi i trabanti su radili sa 1,5% mešavinom običnog dvotaktola i prelazili su velike kilometraže bez problema.Doduše nisu imali naročito visoke obrtaje, ali opet nikome ti motori nisu pravili probleme radi podmazivanja jeftinim običnim uljem na kom se doduše nije štedelo..
 
Da li je radio neko sa stihl MS 193 T testerom?
Znam da nema stelovanje protoka ulja i da je malo teze menjati svecicu.
 
Ja sam imao neko vreme 192T.
Odlična testerica, nisam imao ni najmanji problem. Svećicu nisam nikada ni skidao.
Sada je kod jednog člana, koje zadovoljan..


Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh