Motorne testere

Da li ce gorivo takoreci "pojesti" ulje ako stoji duze od 3 mjeseca negde sam to procitao pa da i ovde pitam?
Imam jedan motocikl (oldtajmer) koji sam nasuo do cepa da rezervoar ne korozira i mislio sam ga letos normalno potrosit ali me ovaj podatak baca u nedoumicu
 
Za malo i ja tako da nagrabusim u ovlascrnom servisu!
Nije htela da pali (180) i odnese je burazer u ovlasceni servis gde sam je kupio i ovaj je ispred njega cas posla rasklopi i ni 5-6 kaze klip i karike mora zamena nema kompresiju verovatno zbog ne adekvatne mesavine i filter vazduha zaprljan, kaze cifru neku od 8000din. Buraz me na zove iz servisa i ja reko pa nisu normalni donesi je kuci necu da je popravljam! Nadjem ovog majstora iz Zablja i on je ispred mene pregleda i kaze ima dobru kompresiju naj verovatnije membrane, za par dana me zvao da je popravio kvar celih 1000din.
Sad skoro mi je spasao Jonsered za 1500din. I odneo sam mu skoro stihl 028av na remont.
A ovi iz ovlascenog servisa su konjine koje ili nemaju pojma ili sisaju ovce!
Sisaju ovnovima, kad procene kvar na lošoj kompresiji, a ono popustile membrane, za batine!
 
Generalni remont testere 180 sa originalnim delovima se ne moze uraditi ni za 8000 ni za 10000...jel je sama orginalna radilica oko 7000...cilindar i klip oko 11000.lezajevi i semerinzi oko 1200 din..sto je 19200.. bez ruku servisera...za takve intervencije normirano je oko 4000 din sto je neisplativo..
nova 180 kosta 26.500 trenutno..kupio sam neki dan
za 8000/10000 moze da se uradi sa delovima prc varijante..ali to serviseri nebi trebalo da rade ali izgleda da rade...vidjam dosta prekrsaja svakodnevno...
mogu i da pisem o promasajima ovlastenih servisera..kako za testere,tako i za auta traktore...
Obaveza korisnika je da dok je testera u garanciji nju nosi u ovlasteni servis..kad istekne garancija radi sa njom sta hoce..hoce li sam popravljati ili ce nositi kod majstora na njemu je...
Ja imam dosta ljudi koji su kupili novu testeru i kojima odrzavam od prvog dana i garancija ih ne zanima....doduse ni mene ne zanima nit sam za fs350 uzeo garanciju pre dve godine..niti sam sad za 180tku uzeo garanciju...

Srdjan sokol...gubi ti korak...ima previse lufta na clancima...sledece je da ce poceti pucati....menjaj lanac.ako se opet tako zateze i otpusta onda moras promeniti ceo paket...lanac.mac,lancanik
 
Sto se mog slucaja tice od 8000 ja nigde nisam napisao generalni remon vec klip i karike, kreten je video da je klip navodno ostecen i hteo da me zvekne! Ja jesam ne iskusan sa testerama ali nisam glup. A sta da se radi prevaranata na sve strane.
 
Pošto sam pitao za savet red je i da kažem šta sam uradio:dao sam huskvarnu 142 koja me koštala živaca puno i 100e za polovnu stihl 025 koja nije otvarana, zasad utisci više nego odlični.
 
Да то ниси са мојим старцом тргово?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Sto se mog slucaja tice od 8000 ja nigde nisam napisao generalni remon vec klip i karike, kreten je video da je klip navodno ostecen i hteo da me zvekne! Ja jesam ne iskusan sa testerama ali nisam glup. A sta da se radi prevaranata na sve strane.
Da bi se zamenio klip ili uradila generalna na ms180 postupak je isti...dakle otvaranje cele testere u deo....sto povlaci klip,semerinzi,lezajevi plus cena majstora kao i da radi generalnu...jos je postupak i duzi jel se mora cilindar ocistiti iznutra i prohonovati ... kod generalne samo vadis iz kutije novi i pakujes..

Dakle cenovno..klip zamenski AIP 1200,lezajevi fag/skf u c3 varijanti 840 i semerinzi corteko 400din...sto ispada da su delovi 2440...kod takvih operacija uvek treba promeniti crevo ulja i goriva i filter vazduha i goriva....sto na 2440 ide jos 850 din... vec je cifra 3290....plus rad majstora 4000(po normativu servisa)...7290 din.... eto brzo se dodje do nepunih 8000.... i to bez membrana(350) i bez pranja karburatora u ultrazvucoj kadi(500)
nije da branim majstora ali kod zamene klipa je cena takva....e sad dali je stvarno klip stradao ili je hteo da te izvacari to samo on zna..to ti ne mozes znati niti tvrditi jel nisi bio tamo....a lako se proveri...skines auspuh...kljuc 8 i pogledas u klip kroz izduvni kanal..ako ima brazde ili neke tragove on je za zamenu.... ili se oseti po kurblanju slabija kompresija i lupanje klipa...klip se potrosi sa strana...

A iskreno da ti kazem i za popravku za 1000 dinara...to nije popravka...to je krpacina...promenuti membrane a ne zamenuti filter goriva,crevo goriva,filter vazduha i ne oprati karburator u kadi...je isto kao i ici u svatove u novom odelu i cipelama a nit se okupalo nit noge opralo....

U tom poslu sam 15 godina iako mi je sad 30.... nagledao sam se svega i svacega....stedeo musterije...trenutno dobro tapsu te po ramenu kad crkne za 6 meseci onda u fazonu reklamacija,pa ti si mi radio generalnu....jel za nekog je generalna samo zamena karika...onda sam poceo da pisem sta kome radim..sa datumom i detaljnim spiskom sta se uradilo...onda je ispadalo da sam lazov i bezobrazan..pa je onda bilo da musterije hoce da nabavljaju delove...sto luka lovac kaze socijalne....Pa su krenuli da me drndaju i na tu foru kupuju skart a ocekivanja kad da je originalni deo...itd itd

Sada je situacija sasvim druga...ja nabavljam delove i garantujem za deo na musteriji je da se pridrzava tog stu mu kazem i da plati popravku...Ispocetka ce se duriti ali ce ubrzo reci isplatilo se....Doba tehnologije..kako se sastavlja masina.....slik klik pa na viber...i mirna backa....
Dali radio drugaru ili radio nekom iz Guce lupam....sluzba je sluzba druzba je druzba..to mogu slobodno da potvrde i forumski kolege ...

Ko misli da kod mene moze da prodje na drugu foru moze da me zaobidje...da pokupi svoje barbike iz mog peska...davno je proslo vreme vezi konja gde ti gazda kaze.....takvi koji su mislili da mogu jeftinije proci su se uvek vratili i rekli ajde napravi kako hoces i da sam miran...

Dragane molim te nemoj da se osetis prozvanim niti uvredjenim...nije mi to namera ni sekund..ali jednostavno hocu da objasnim kako stvari funkcionisu...Moj svaki post na forumu je post iz licne prakse jel sam sa masinama svaki dan,odradim ih jako puno tokom godine...Mnogo forumskih kolega sam upoznao preko ove teme.mnogo njih mi se javilo sa problemom kako forumskom porukom tako i na telefon i svaki je dobio opsirno kako pisani tako i usmeni odgovor sta zasto i kako...
Itd itd raspisao sam se.....
 
Pošto sam pitao za savet red je i da kažem šta sam uradio:dao sam huskvarnu 142 koja me koštala živaca puno i 100e za polovnu stihl 025 koja nije otvarana, zasad utisci više nego odlični.

Odlican potez..i isplatice se vrlo brzo...dobra 025 vredi...sigurno ce ti biti preporod posle mlitave 142... sa koliko zuba je rezna garnitura 25 ili 27.5....sa 25zuba/35cm testera postaje mala zver jako lagano radi a ucinak ogroman za tu klasu testera....
 
Ako se seku ogranci 10/15cm onda to sece na pola gasa pa joj ispada malo...a ako se sece deblje ili pun mac..to joj je mera idealna..
ali svakako stedis testeru sa tim od 35cm
na huskvarni je verovatno bio mac 38cm sto joj je mucenje.pa sad ovaj prelaz je astronomija....
huska lepo radi sa 26 zuba(35cm) ili 28 zuba ako je korak 325...to joj je mera...ali opet je ona mlitava,tunjava.ima zvuk kao fen i naravno to joj ne pomoze svakako crkne pumpa,elektronika,karburator...pisao sam o tom vise puta
ta 025 radi ne staje...bas se oseti snaga..a i zvuk je opasan....samo joj daj ulje i goriva i ne sekiraj se
 
Kako se ne zna da je hteo da me zvekne kad sam se od tad nasekao sa njom bez ikakvih problema, to je bilo od prilike pre godinu dana. Da je bio klip problem ne bi radila posle zamen membrana.
Za pranje nogu ovo gore napisano isto vazi, ne bi sa toliko slascu radio da je to sve trebalo zamenuti. A i mlada je testera valjda joj treca godina sada.
Sto bi se nasao prozvanim kada si vrlo kulturno izneo svoje vidjenje stvari :ppozdrav:
 
A da, sad u zadnje vreme ne mogu da je upalim na onaj prvi korak i kada je ugasim na sekundu, moram svaki put na sauh da je stavim, a ler gas ima, sta to moze biti?
Probao sam diznu da zavrcem u + al nista ne dobijam, dal ce opet membrane za zamenu?
 
Samo da kažem da sam ja dvojici kolega koji imaju ms230/250 nabavio rezne garniture od 22 zuba to mu dođe na 30cm.
Tek to se vrti kao da nema ništa, kažu da uopšte i ne stavljaju originalne mačeve.
Ima tu i do podmazanosti, jer je taj kratki lanac daleko podmazaniji i lakše ide.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh