Motorne testere

28 zuba koraka 325 je 35cm .... sklopio sam i ja sebi jednu kikiriki testeru....tj dobio sam od lika koji ju je kupio novi...neko ga ubedio da to vredi 12000din....uglavnom potrosio je rezervar goriva i radilica se iskrivila kao kifla.... poklonio mi ju je.....sredio sam je.... stavio 28 zuba 325 i otvorio je na 12500obrtaja.... razbija kako radi....dokle ce pojma nemam..kad crkne menjam deo i teram dalje...
one su fabricki isle sa 32/36/38 zuba...sa 32 aj boze pomoze ali 36 i 38 nikako

Po nekom njihovom(kineskom) katalogu...sa 43klipom 2.4 konja...sa 45 klipom 3 konja.. ima i varijanta sa 3.3 konja
Kolika je realna snaga pojma nemam nisam obracao paznju...ova moja kikiriki sece samo vrbu i topolu....sa kaljcima skinutim 0.8 i tera bez gusenja cak i pun mac kad ima ne posustaje

Imam seci neku povecu bukvu pa mogu napraviti uporedni test...kikiriki vs stihl... ili ako bude neka manja husqvarna
Sekao sam ceo dan jednu medju iismoristio priliku da probam ovog kineza.... Koristio sam nju i ms 180... ova kineska testera je u odnosu na ms180 jedno tesko sranje.
Juce sam 90% radio sam 180 i tih 10% sa kinezom. Ne moze kinez da joj pridje po bilo cemu. Bas po bilo cemu.
Jako los odziv na gas ima u startu, dobija punu snagu tek kada 2-3-4 sekunde drzis pun gas i trazi da je stalno u turazi, ulje prosipa na lanac mnogo, snaga je u startu mnogo losija od 180 a malo kasnije je tek nesto malo jaca mozda. Znaci ima nekih maksimalnih 2,5hp u punom gasu.
Merio sam ih na vagi. Ms 180 sa svojom reznom garniturom ima 4,5kg a ovaj kinez tacno 6,5kg.
Znaci sve ocene idu ka ms180
Napravio sam jedan mali klip cisto kako sece kinez i to na snimku deluje i ok ali sam ganeralno nezadovoljan.
 
Kao moja 120e bez pdv picolo stihl ms 170
Odlična za imati u kući!!!

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
i ja bih kupio neku malu jednoručnu koristio bih je za krčenje starih voćnjaka ako neko ima viška nek ponudi
 
Koliko si platio
80 evra,polovnu naravno
c854cf2e0e59dc7fac6adbc3ac268042.jpg
7593273e3400da2538d27ef70b2cd783.jpg
dfa6d2652737a92ae15e1377079d1cc2.jpg
 
Poslednja izmena:
Pravo da ti kazem nemam pojma Ali ide kao zmija

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Nisam ni znao da je profi mašina a ima i snage za svoju veličinu,koliko vidim 045 nema na spisku zašto li je nisu upisali
 
Juče mi stigne set za merenje kompresije.
Probao sam ga na stihl 029 kojoj sam ugradio meteor cilindar i klip i ako je ovaj aparat ispravan uopšte nisam zadovoljan.
Najviše što je navukao je 125 psi i nema da mrdne dalje.
Probao sam ga na još na par masinica, jedan stari rashodavani kineski trimer isto je navukao 120psi, villger bc 900 star 3 god 150 psi, motor tomos apn 6 stari klip i karike ko zna koliko 160 psi...
Koliko su ove brojke dobre? Na netu nadjem da motorke idu i do 180 psi.
Jbg malo mi čudno da villager navuče 150 dok nov Meteor ne može preko 125 psi.
 
Pozdrav svima, sta mislite za boju ove svecice, ociscena na belo pa onda testera sekla 10-ak min.od 2/3 do punog gasa.
Sraf L je odvijen jedan krug a sraf H je pola kruga. U pitanju je MS 230.
4197d8aa173b92a8ed5b348adfd4ee92.jpg
7419ad1ad1dd0fa91eb79c2a7087a45f.jpg


Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Taj ravan deo oko centralne bi vise trebao da ima braon ujednacenu boju nego tako garavu,centralna deluje pola bela sto nebi trebalo 2t masini nego neka tamnija sigurnija braon...kriva elektroda pokazuje neku toplotnu vrednost-sto je blize promena centralnoj hladnije je a ka navoju dole toplije...treba da bude promena vidljiva manje-vise od krivine,ovde deluje previse hladno jer je blizu centralne.
 
Hvala na savetu. Svecicu da probam broj hladniju.Muci me ovaj zama karburator, nikako da ga pogodim. Neko je iz ne znam kog razloga montirao njega. Fals vazduh ne vuce nigde. Testera za nijansu sporije reaguja na gas iz lera, ima snage i dobro radi da obrtajima.
Moram obrtomer da nakacim.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Kompresiju meris tako sto zaglavis pun gas i verglas.....125 psi je 8.6 bara...160 je 11bari...180 je 12,4bara
premeri ponovo...originalni meteor ima uvek oko 10-11 bara


hitec-na svecici je siromasna smesa...tj narodski receno fali joj goriva na punom gasu....sto moze dovesti do zaribavanja...treba prestelovati karburator...
ms230 nosi fabricki zama karburator.....
maksimalni obrtaji 12.000 ne terati preko tog
 
Hvala druze, nisam znao za zama da je fabricki, videcu da se pozabavim stelovanjem, nece u rad dok ne dobijem boju kako treba. Samo jos nesto, koliko dugo da drzim gas pre nego sto je ugasim i proverim boju svecice, i koliko bi smelo stelovanje karb-a da odstupa od onog fabrickog L 1 krug H 3/4 kruga a da se ne posumnja u ispravnost karburatora?

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
napravi par rezova i onda proveravaj svecicu
stelovanje odstupa zbog raznih parametara
zaprljanost vazdusnog filtera
zaprljanost viltera goriva
stanja karburatora..membrane,iglica
opsteg stanja motora...kompresija,zadihtovanost
zato uvek pisem(dosadan sam samom sebi) stelovanje se ne moze uraditi bez adekvatnog alata...merenja kompresije.podesavanja zazora bobine i svecice,vakunometrije karburatora,propusnost oduska rezervoara..kad su svi parametri ispravni i podeseni onda ide stelovanje uz prisustvo meraca obrtaja...ler gas 900/1250 obrtaja maksimalni gas do 12.000 obrtaja ne preko za model ms230/250
ako nece raditi na fabrickim postavkama eventualno 1/8 kruga gore dole nesto nije u redu...
 
Nazad
Vrh