Motorne testere

Kompresiju meris tako sto zaglavis pun gas i verglas.....125 psi je 8.6 bara...160 je 11bari...180 je 12,4bara
premeri ponovo...originalni meteor ima uvek oko 10-11 bara


hitec-na svecici je siromasna smesa...tj narodski receno fali joj goriva na punom gasu....sto moze dovesti do zaribavanja...treba prestelovati karburator...
ms230 nosi fabricki zama karburator.....
maksimalni obrtaji 12.000 ne terati preko tog
Tako sam i radio, nema šanse da predje preko 125 psi, dok np villager bez problema navuče 150 iako je star preko tri godine a džigericu sam mu vodio za ovo vreme .
 
napravi par rezova i onda proveravaj svecicu
stelovanje odstupa zbog raznih parametara
zaprljanost vazdusnog filtera
zaprljanost viltera goriva
stanja karburatora..membrane,iglica
opsteg stanja motora...kompresija,zadihtovanost
zato uvek pisem(dosadan sam samom sebi) stelovanje se ne moze uraditi bez adekvatnog alata...merenja kompresije.podesavanja zazora bobine i svecice,vakunometrije karburatora,propusnost oduska rezervoara..kad su svi parametri ispravni i podeseni onda ide stelovanje uz prisustvo meraca obrtaja...ler gas 900/1250 obrtaja maksimalni gas do 12.000 obrtaja ne preko za model ms230/250
ako nece raditi na fabrickim postavkama eventualno 1/8 kruga gore dole nesto nije u redu...
Razumeo, hvala na savetima.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Testera prebacuje 13000 obrtaja/min. H sraf od skroz zavijenog pa do punog kruga ne reaguje uopste, kad se odvrne vise od kruga pocne da gusi i ne moze primiti gas. L sraf lepo reaguje i da se ustelivati. Karburator lepo ociscen, kad zatvorim usis vazduha testera se gasi istog momenta.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Evo i njemci testiraju Demon-a. jako mi se sviđa njihov kanal bave s prvenstevno testiranjem elektrićnog alata (najviše aku serija)

 
Koliko može da utiče na rad mašine ako je majstor stavio karike različitog proizvođača AIP i CABER?
 
Testera prebacuje 13000 obrtaja/min. H sraf od skroz zavijenog pa do punog kruga ne reaguje uopste, kad se odvrne vise od kruga pocne da gusi i ne moze primiti gas. L sraf lepo reaguje i da se ustelivati. Karburator lepo ociscen, kad zatvorim usis vazduha testera se gasi istog momenta.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

imas problem sa zacepljenim karburatorom....odnesi kod nekog ko ima ultrazvucnu kadu da ga opere....

vasovac-nek te dugo sluzi...Mirosti uvek ima dobre masine...

vujke -.predpostavljam da se radi o 029 sa meteor kompletom...... zasto nisu originalne karike...meteorove gore...zasto su rasparene....

nisu sve karike iste
 
Nisu moje ne brini, lokalac "majstor" i ja imali raspravu na tu temu kako nema razlike izmedju karike koja košta 120 din i one koji košta 200 din, i da mogu da se rasparuju bez problema po rad motora.

Što se moje matore tiče sad je ok, kad sam merio kompresiju crevo je bilo labavo.

Juče mi stigne tahometar (kinez) zgodna stvarčica, mala 180 ler tu oko 3000 (možda je malo mnogo) dok full na 12500 tako je fabrički podešena.
Matora 029 ler na 1800-1900 dok full na 12400.
H je bio malo previsok na uvo sad je vraćen na ovu vrednost.
 
Problem je sto vise nema standarda...a i ovi nasi uvoznici uvoze delove 5 kategorije....
mogu ti reci da sam se prijatno iznenadio na indijski AIP nema omasaja..
kaber su za nikasil cilindre jos ok...dok za gus nikakve..jedu se ko secer....
ali aip karika duplo vise drzi od kabera
probao sam vise puta
imam par sekaca sto im godinama radim testere...znaci svaki dan testere rade bar 5 sati pun gas...svake zime od katolickog bozica do pravoslavnog bozica su testere kod mene na defektazi..otvaraju se cele ....na kaberu se vidi da je radila dok kod aip-a nema promene
Kupim recimo meteor klip i na njega ubacim aip karike i dobijem kompresiju do bar vecu...

nije bitno dali je kinez ili je originalni bitno da pokazuje dobro...uporedis sa nekim firmiranim i vidis odstupanje ako ga ima
 
Koji lanac koristite-kupujete? Uzima u stilovim radnjama za moju ms180 ali brate to je plastelin teski! Zubi se ne potrose ni polovinu a lanac se istegli da ga ne mozes spanovati vise. Izbegavam da skracujem ali cu morati jer ovo je verovatno neki kinez sa natpisom STIHL.
 
Odlična cena za tu testeru...Inače jednoručne "T" mašine su u sastavu obaveznog kompleta alata kod uređivanja parkova i gradskih šuma.Bilo da se radi na pokretnim skelama, ili konpcima za penjanje."Baumschneider"-i po Nemačkoj i Austriji najviše koriste Stihl (što je i logično), ali jesenas naleteh na kolege koji rade sa celokupnim Husqvarna programom, pa su i "T" testere jako dobre.Kažem dobra cena, jer ove mašine spadaju u profi kategoriju za ono za šta su namnjene, ali svakako će vršiti posao za domaćinstvo.Njihova cena tamo ide i preko 500e, dok se kod nas može naći od 400 do 450e...
 
Odlično je balansirana, i sasvima lako se laganije stvari odrađuju jednom rukom(rad na visini, sređivanje krošnji, majstorisanje na krovnim konstrukcijama itd).
Za teže radove, ona se drži sa obe ruke bez problema.
Nisu te mašine bespotrebno tako skupe..
 
Pominjao sam pre da sam dobio jednu kinesku testeru na poklon stihl 4500. Nagovorio me je serviser da je "aktiviram" kada je vec imam.
Provereno je na njoj sve i smanio sam joj uzasno dugacak mac. Stavljen je nov mac .325 od 28 zuba da dobije na snazi.

Pa se pitam: koliko je ova testera zaista u praksi jaka? Ima precnik klipa 45mm, teska je sa ovom novom reznom garniturom okruglo 6,5kg
Evo, dao sam joj sansu u radu. Cistio sam jednu poveliku medju ovih dana, i ne vidim nikakvu pozitivnu stavku cak i sa skracenim macem na 35cm i 28 zuba, u odnosu na moju ms 180 (22 zuba).
Znaci snaga je otprilike ista, a teza je celih 2kg. Svaka moguca prednost ide stihl ms 180 iako je navodno slabija od ove kineske nekih 1-1,5hp.
Prodacu je drugu za 60e cisto da povratim svoj novac. Nekako ne volim da je imam.

 
Nazad
Vrh