Motorne testere

ti si puno bolje nacitan od svih nas zajedno pa onda vjerojatno znas i sam odgovor. ta motorka je starija i od isusovog magarca kad jos ima ovaj zeleni gumb

cf223e19.jpg
 
tu ima posla i to majstorskog,pa prema tome tako i naplati...majstorska dnevnica je tu oko 50e,pa sad ako si radio npr. pola dnevnice toliko i uzmi.E sad,ne znam koliko je sve to bezbedno i po tebe i po imovinu i te kablove,to sam proceni,jer nikakva naplata ne moze da se meri sa stetom koja moze da nastane.Prosle godine komsija je zvao privatnu firmu(kamion sa dizalicom i korpom),dakle 3 coveka,dvoje u korpi i kranistu,da mu obore jedan orah u dvoristu koji je imao jedno 80cm u precniku slicne probleme oko strujnih kablova i komsijskih kuca,i za tu uslugu mu naplatili 30 000 din.
Dejane hvala na savetima i svima ostalima ,drvo je uradjeno ,naime ,sasekao sam ga ,uzeo sam 230e,u pitanju je bio ,oras stari turski oras,imao je oko 10 kubika u njemu ,deblo mu je merio sam ga precnika 98cm i jos sam mu uzeo 2000din za secu za ogrev stablo je ostavio kaze hoce da sece fosne ,dobre je ova rabota ja sam testeru vec otplatio,ali dejane stvarno si u pravu ovo je ALAAAAAA od testere
 
Nije Austriskog proizvodjaca nego Americkog kako je naveo prodavac.
Da, to je model Mcculloch Pro Mac 610 super, proizvedena od 85g/94g
60 kubika, teska 8.5kg, mac od 40 do 50cm, lanac korak 3/8 sto nebi bio problem da se nabavi za ovu testeru ako se odlucis za kupovinu.
To zeleno je pomocni taster za rucno podmazivanje, za nedaj boze, inace ima automatsko podmazivanje.
 
Poslednja izmena:
Ljudi zanima me imali neko iskustva kakva je testera husqvarna 235 imam ponudu za polovnu mada nova husqvarna 236:sta: na "Bubanj potoku" covek iz Smedereva (mislim da je) prodaje nove testere Stihl,Husqvarna,Jonser...znaci samo markirane "Kina" nista,Kod njega je ova Husqvarna 236 nova sa racunom i garancijom 190 eura a u radnjama on kaze da je takva 29000 dinara.Sta mislite o kupovini nove 236 i njene karateristike kakve su ili kupovini polovne 235 za 150 eura i takodje kakve su njene karakteristike mada smetram da nebi trebalo da ima neke bitne razlike...:sta:

---------- Poruka napisana u 13:00 ---------- Prethodna poruka je at 12:14 ----------

Takodje me zanima imali neko iskustvo sa Straus testerama i o kakvoj je masini rec?
 
Kod mene postoji čovek koga zoveš kada imaš orah (nesma biti tanji od 30cm i kraći od 1,80m (od zemlje od prve grane)). Orah prečnika 50-60cm sve grane je isenao i na štranjku

preko susedne grane polako sruštao na zemnju, grane seče u glavu ili po potrebi na više mesta. On odnosi deblo a grane na zemlji iseče na 1m dužine i još mi je dao 50e.

Ja sam tada bio prezadovoljan takvom pogodbom.To drvo je otišlo u nameštaj ali ja sam se rešio drveta koje mi je snetalo i više nije rađalo i još dobio novaca.:spavam:

ja sam tako prodao 4 komada,nego sam to napisao da se zna koliko vredi taj posao...:sta:
 
Husqvarna 236 je jacine 1.9 ks. To je novi model. Nije losa testera ali ti je moj savet da za 200 evra uzmes polovnu husqvarnu. Ja sam uzeo husqvarnu 359 za 200 evra. Ima 3.9 ks {2008godiste} i veoma je zgodna. Ova 236 je vise za neke sitnije poslove a za nesto ozbiljnije nije.

photo.php
 
Poslednja izmena:
Milos T25 @

zavisi za sta ti treba,ako je za sitne poslove to je ok cena i novo je novo,ako ces nesto ozbiljnije samo preko 3ks!
 
Ja imam husqvarnu 365xp za ozbiljne poslove a meni treba mala testerica da nije neki dres da je markirana roba tipa husqvarna,stihl,jonser...jacine do 2 ks eventualno do 2,5ks i naravno za sto manje novca...Ako ima neko ponudu neku to bi bilo odlicno...Raspolazem do 13.000 din.Mozda i neki dinar u medjuvremenu skupim ali ...tesko...:ppozdrav:
 
Ljudi zanima me imali neko iskustva kakva je testera husqvarna 235 imam ponudu za polovnu mada nova husqvarna 236:sta: na "Bubanj potoku" covek iz Smedereva (mislim da je) prodaje nove testere Stihl,Husqvarna,Jonser...znaci samo markirane "Kina" nista,Kod njega je ova Husqvarna 236 nova sa racunom i garancijom 190 eura a u radnjama on kaze da je takva 29000 dinara.Sta mislite o kupovini nove 236 i njene karateristike kakve su ili kupovini polovne 235 za 150 eura i takodje kakve su njene karakteristike mada smetram da nebi trebalo da ima neke bitne razlike...:sta:
Husqvarna 236 sam ja kupio pre 15tak dana,1.4kW/1.9kS, uz osjecaj za masina ta pila moze dosta napravit,kupio sam je prvenstveno za u suma, za drva 10-15cm, kod mene nema tako debeli drva po sumu, ukupno 15 metara godisno, rusio sam jabuke sa promjer stebla 25cm, ali trebao sam da dodam jos neka para i da uzmem ona husqvarna sa 1.6kW, misleo sam da nemam posao za pila i bude kod mene neiskoristena ali prevario sam se, imam dosta posao za nju, dobro dejan 351 rekao, uvjek kupi malo jaca masina nego sta ti je stvarno potrebna.
 
Husqvarna 236 sam ja kupio pre 15tak dana,1.4kW/1.9kS, uz osjecaj za masina ta pila moze dosta napravit,kupio sam je prvenstveno za u suma, za drva 10-15cm, kod mene nema tako debeli drva po sumu, ukupno 15 metara godisno, rusio sam jabuke sa promjer stebla 25cm, ali trebao sam da dodam jos neka para i da uzmem ona husqvarna sa 1.6kW, misleo sam da nemam posao za pila i bude kod mene neiskoristena ali prevario sam se, imam dosta posao za nju, dobro dejan 351 rekao, uvjek kupi malo jaca masina nego sta ti je stvarno potrebna.
Koju oznakuu nosi ta Husqvarna od 1.6 kw?
 
zdravo forumasi.Mislim da je lider u proizvodnji motornih testera hysqvarna.jel je u njenim vlasnistvu.Jonsered,Partner.Vikingi jos neke marke.ja licno imam jonsered 3.2ks i oleo-mac 941cx 2.6ks.dobre su obadve samo je oleo-mac laksa za rad
 
zdravo forumasi.Mislim da je lider u proizvodnji motornih testera hysqvarna.jel je u njenim vlasnistvu.Jonsered,Partner.Vikingi jos neke marke.ja licno imam jonsered 3.2ks i oleo-mac 941cx 2.6ks.dobre su obadve samo je oleo-mac laksa za rad

viking nije u vlasnistvu husqvarne vec stihla, husqvarna osim ovih brendova koje se naveo ima jos mcculloch i poulan (od motorki) , vrtni program Gardena i jos neke u nasem dijelu evrope nepoznate Zenoha, Klippo ,Flymo, Bluebird , Diamant Boart, Weed Eater i Dixon ZTR ali nisu vezani za ovu temu

Jel ima testera huqvarna da je prave kinezi?Nesto sam cuo...:sta:

ja je nisam vidio ako ima onda to mozda ovi mali modeli serije 200, jedino sto znam da se nesto proizvodi u meksiku i USA. ali ima jako puno falsifikata kao i stihla.
 
viking nije u vlasnistvu husqvarne vec stihla, husqvarna osim ovih brendova koje se naveo ima jos mcculloch i poulan (od motorki) , vrtni program Gardena i jos neke u nasem dijelu evrope nepoznate Zenoha, Klippo ,Flymo, Bluebird , Diamant Boart, Weed Eater i Dixon ZTR ali nisu vezani za ovu temu



ja je nisam vidio ako ima onda to mozda ovi mali modeli serije 200, jedino sto znam da se nesto proizvodi u meksiku i USA. ali ima jako puno falsifikata kao i stihla.
Druze kazi mi ko proizvodi motorne testere "Straus" i kakve su? Imam jednu malu u ponudi da kupim.Hvala.
 
iskreno receno nikad cuo za njih a koliko sam probao ni google ne pomaze, vrlo vjerojatno "made in china" a oni lijepe naljepnice i ime kakvo god zelis

slika original 365

57e38ba3.jpg


kineska kopija

husqvarna_365_gasoline_chainsaw.jpg
 
Nazad
Vrh