Motorne testere

Radilo se ovih dana...priprema se jedna stara kuća za rušenje, pa se seklo sve oko nje...Pomogao mi šurak, dosta nepristupačan i nagnut teren...bilo je tu svega i svačega....orah, trešnja, bagrem, jasen, zova...ali na kraju napunismo prikolicu...nešto više od 3 kubika drva "ni od čega"



Evo i šuraka u kadru...



Doterali i posekli u ramove...H390xp




Posle svega sve testere kompresorom očistio, naoštrio lanac i izbacio benzin iz njih, a ubacio neki Tuborg u sebe...


Da li treba da se izbacuje benzin iz testera preko zime ili da ostane u njima, do sada je uvek ostajalo u njima a ne znam kako je pravilno?

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
U slucaju da se koriste one gotove mesavine bez etanola verovatno nebi moralo ili da se doda stabilizator u pravljenu mesavinu pa upali da procirkulise kroz sve( u nekim kvalitetnijim uljima mozda ima neka vrsta stabilizatora ali je to verovatno neznatan ucinak)zato sto se vremenom razlaze mesavina kad stoji,moze da zapusi,otavi talog,nagrize zbog etanola ili sta vec a i nije dobro da posle kad krenes da radis krenes tom starom mesavinom...jednostavnije resenje upalis da potrosi,skines svecicu sipas malo dvotaktola u cilindar i povuces par puta kanap da raspodeli ulje pa kad krenes ponovo sipas svezu mesavinu.
 
U 30 godina ni jednom nisam vadio benzin iz nijedne testere, i ni jednom, ali baš ni jednom nisam imao ni jedan problem zbog toga.
Doduše kod mene ni jedna testera ne stoji duže od 15-20 dana ne dirana.
Štaviše recimo ms 230-250 je poželjno paliti barem jednom mesečno, u suprotnom zapeče jedan ventilčić i mora u servis.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Meni je na 180ki otišao karburator. Po rečima majstora zbog ne korišćenja. Realno, retko radi, par puta godišnje, od par minuta do sat ili dva. Tražio mi je 50e za karburator i 10 e za zamenu. Testera se gasila na ler gasu i gušila se, slabo primala gas. Nisam hteo da se bakćem sa tim, prodao sam je za 100e. Otišla je za jedan dan.100+60e za popravku je 160e, a nova košta 215e. Realno i lanac je bio za zamenu. Znaci za manje od 50e imam istu novu testeru. Kupih 211 zbog bolje rešenog filtera za vazduh.
 
Nemam...imam neki Einhell-ov stoni, ručne turpije i ovu čeonu zezalicu koja najbrže završi posao...prošli mesec sam uzeo nov Dremel-ov set baš za lance....normalno tupe lance naoštrim za 2 min.Ne skida mnogo zub, što je jako bitno za vek lanca.
Može cijena i neki link na Dremelov set kojeg koristiš? Struja ili baterije? Kut brušenja od oka ili ima neko pomagalo?
 
Ovaj je plaćen 12e, ima 4 veličine brusnih dodataka.Imam uglomer koji se montira na mašinu ali ga jako retko koristim jer nekad samo smeta...tj. iskustvo koje stekneš ti daje to za pravo...ima kabal kao što se vidi na slici, dakle, struja...

 
Isto kao sa turpijom...ne skida se lanac sa mača, odabereš odgovarajući prečnik i oštriš.Postoji i uglomer koji ti daje tačan pravac i koji položaj brusilice trenutno imaš.Po meni zgodna stvarčica, da je aku, onda i u šumi za minut naoštriš ako tog dana ima više posla.

MS 230, (kao i 250, ranije 021,023,025) je konstruisana pre nego su počeli da ugrađuju pumpice...tako da je mali problem pri hladnom startu, a malo veći pri totalnom nestanku goriva (ne pitaj kako je sa MS 880 jer bolje da ne znaš).
Baš 20x je mnogo...jedno 10-12x je već prihvatljivo...pumpice su to elegantno rešile.
 
Ovaj je plaćen 12e, ima 4 veličine brusnih dodataka.Imam uglomer koji se montira na mašinu ali ga jako retko koristim jer nekad samo smeta...tj. iskustvo koje stekneš ti daje to za pravo...ima kabal kao što se vidi na slici, dakle, struja...


Hvala na slici, ali prema njoj ne mogu zaključiti o kojem modelu se radi. Ako je cijena novog s 4 brusna dodatka, 12 EUR, to je bagatela.
 
Ja sam ga našao oglasima kao Dremel set za oštrenje lanca...ne znam da li se razumemo...samo je set toliko, a ne i mašina.Mašinu imam od ranije, kupio u Austriji, ali se ne sećam koliko sam platio.
 
@radashin bez sauga kada je topla, tj ostane bez goriva. Samo povlačenje kanapa, ali predhodno povučeš na saug pa vratiš prekidač na položaj za rad, da bi ostao uključen onaj malo veći gas, da tako kažem....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
@radashin Ne...skroz dole je saug, sledeći na gore (kada se javi) je mali ručnu gas...kada upali, stisneš gas i poluga se automatski vrati za još jedan stepen gore...Tako se pali hladna, a topla odmah na prvi položaj ispod gašenja
 
Stric malo pre doneo da mu naostrim turpijom, ostrio mu lik u selu masinski...
Koliko su ljudi nemarni i neodgovorni nikako ne shvatam.
Unisti testeru iz gluposti...
67bd5bb73096972e2bdfe79881bc3245.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh