Motorne testere

Kod nas preko 50000 ako je isti model koji sam ja video na nekom sajtu...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kod mene je stari Oregon drugačiji, imam utisak da je ovo neka malo jeftinija varijanta.
Možda grešim, ali proveriću kada odem do radionice.
 
Поздрав за све чланове у групи.
Имам проблем са Хусварном 450 коју сам купио 23.08.2023 год.
Након куповине јуче сам је први пут употребио али после исечених 2 м блокирала је звезда на мачу и ту се прича завршава.
Данас сам је однео у овлашћени сервис да је рекламирам посто је у гаранцији и тамо сам добио неку информацију да мач не подлеже гаранцији.Па сам хтео да вас питам да ли је још неко имао сличан проблем
 
Stvarno pederski da nema dalje.
Mozes da se raspravljas ali to nece nista promeniti u tvoju korist ako su ti vec tako rekli.
Mada ta zvezda hoce da stane ali se da razraditi, zaustavi je piljevina, meni se nije desilo nikad ali sam razradjivao stricu.
Elem, meni se ta duzina maca za taj model testere i onako ne svidja tako da bih ja svakako trazio mac 38cm, 32z lanac.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Поздрав за све чланове у групи.
Имам проблем са Хусварном 450 коју сам купио 23.08.2023 год.
Након куповине јуче сам је први пут употребио али после исечених 2 м блокирала је звезда на мачу и ту се прича завршава.
Данас сам је однео у овлашћени сервис да је рекламирам посто је у гаранцији и тамо сам добио неку информацију да мач не подлеже гаранцији.Па сам хтео да вас питам да ли је још неко имао сличан проблем
Gledaj ako je nisi mnogo turirao i cepao gas nece faliti nista, ako si stiskao gas mozda se kvacilo ostetilo.
 
Rezna garnitura nikad nije bila predmet garancije, što ne znači da servis, ako ima dobru volju i želi da ostavi dobar utisak, otkloni kvar...

ps.

Pogledaj da nije ostalo parče piljevine zaglavljeno, u protivnom učipio si vrh mača i deformisao ga.
 
Поздрав за све чланове у групи.
Имам проблем са Хусварном 450 коју сам купио 23.08.2023 год.
Након куповине јуче сам је први пут употребио али после исечених 2 м блокирала је звезда на мачу и ту се прича завршава.
Данас сам је однео у овлашћени сервис да је рекламирам посто је у гаранцији и тамо сам добио неку информацију да мач не подлеже гаранцији.Па сам хтео да вас питам да ли је још неко имао сличан проблем
Meni je na novoj MS 180 isto par puta zaglavila zvezda ali je piljevina bila problem malo levo desno i kompresor su resili problem.
 
Zna li neko gde ima da se kupe one penjalice za drvo?
Ne mislim na one krive za bandere nego one koje se koriste u sumarstvu.

Ne znam naziv na srpskom. Na engleskom bi bilo: tree climbing spikes spurs
 
Samo da je nova, Stihl, Husqvarna, ne mozes pogresiti.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Pre svega pozdrav svima.

Potreban mi je savet u vezi izbora polovne Husqvarna testere.
350, 450 mark II, ili 545(ne mark II)?
U sustini jurim 350 ali eto da pitam vredi li umesto nje kupiti neku od ovih novijih?
Kriterijum je bio da nije teza od 5kg i da je od 40 do 50ccm mada kapiram da ispod 50ccm ne treba ici..

Takodje voleo bih da znam prednosti i mane Zama i Walbro karburatora i da li i na to obratiti paznju? Znam da je 350 sa Zama, za ostale ne znam..

Inace imam vec 136 u porodicnom vasnistvu koja od 2008. radi perfekno, laka kao pero, 2.2ks dovoljno jaka za moje potrebe. Ali, voleo bih da imam jos jednu pa je izbor pao na neku od ovih.
Takodje sam imao i 61 jedva koriscenu i krivo mi je sto sam je prodao, ali s druge strane slabo smo je koristili jer je dosta teza od 136 te sam uglavnom posao zavrsavao s manjom.
 
Pre svega pozdrav svima.

Potreban mi je savet u vezi izbora polovne Husqvarna testere.
350, 450 mark II, ili 545(ne mark II)?
U sustini jurim 350 ali eto da pitam vredi li umesto nje kupiti neku od ovih novijih?
Kriterijum je bio da nije teza od 5kg i da je od 40 do 50ccm mada kapiram da ispod 50ccm ne treba ici..

Takodje voleo bih da znam prednosti i mane Zama i Walbro karburatora i da li i na to obratiti paznju? Znam da je 350 sa Zama, za ostale ne znam..

Inace imam vec 136 u porodicnom vasnistvu koja od 2008. radi perfekno, laka kao pero, 2.2ks dovoljno jaka za moje potrebe. Ali, voleo bih da imam jos jednu pa je izbor pao na neku od ovih.
Takodje sam imao i 61 jedva koriscenu i krivo mi je sto sam je prodao, ali s druge strane slabo smo je koristili jer je dosta teza od 136 te sam uglavnom posao zavrsavao s manjom.
Kolega, gledaj novu, mani polovnu, polovna i ako je lepa na oko, sacuvana, obicno je kompresija losija ili joj nesto drugo fali, izuzev ako bi kupio od prijatelja ili nekog poznanika za koju testeru znas da nije mnogo radila, da je sipana prava mesavina i da nije koriscena sa tupim lancem...
Ne znam koliko planiras da radis ali cisto ako nisi znao, serija 3xx je profi, serija 5xx je takodje profi sa autotune tehnologijom a serija 4xx je hobi.
Karburator ne treba da te zanima koji je, to radi bez greske, bilo koji da je u pitanju.
Imam i ja elektricnu vilager odlicno a je ali mi treba za u sumu nesto. Imam trilemu stil 230,husvarna 440 ili echo 420
Ja vise volim Husqvarnu tako da je moj savet logican, ali pogledaj i malo vece modele, nisu mnogo skuplji.
Kod ms230 je fabricka rezna garnitura 3/8piko a kod Husqvarne u tom rangu '325 tako da bi ja svakako gledao sa vecim korakom.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ako mora polovna (verovatno je budžet taj koji odlučuje) od nabrojanih biram H350...evo nekih prednosti,ali i mana:
- To je decenijski dokazana mašina sa odličnim odnosom snage i zapremine motora, dugovečna i svestrana testera.
- Glavna mana je ta da ne postoji mlađa od 23 godine, što samo po sebi i nije mana, već potraga za nekom koja je još u pristojnom stanju posle toliko godina.Poklopac cilindra nema žabice, već šrafove, ovo su doradili na sledećem modelu H351 koji se zadržao samo jednu sezonu, da bi i nju nasledio takođe odličan model, sa na nešto pojačanom snagom, H353.

Malo o seriji 3xx:
Za mene najbolja serija Husqvarne ikada...
@deks samo malo greši kada kaže da je cela 3xx profi serija...modeli 340, 345 i 350 nisu klasifikovani kao profi, ova poslednja samo iz razloga koje sam gore nabrojao, jer su već kasnije 351 i 353 ušle u profi kolonu kao druge u nizu (pre njih takođe legendarna 346xp)
Serija 3xx, iako zamenjena u potpunosti od seije 5xx (osim aždaje H3120xp) jednostavno se u praksi decenijama dokazala kao najbolja, a praksa je jedina koja je merodavna kada su ovakve analize u pitanju...krajnji korisnik, bio on amater, poluprofi, profi su to nedvosmisleno potvrđivali decenijama.Da ne bude zabune, nisu inžinjeri u fabrici pre bili čarobnjaci, a kasnije došli dunsteri, već kapitalistička nezasitost zarade je je nadjačala kvalitet, pa je sve krenulo poznatim tokom.Potrošačko društvo kao odlična formula za višestruku dobit.
Da zaključim, serija 3xx je bila takva da je bila predmet ostavinskih rasprava, ostavljala se sledećoj generaciji da i dalje služi...nešto kao u nas poznatija 0xx STIHL serija.

Malo o Zama/Walbro karburatorima:
Na početku sve beše kvalitet, pa tako i ovo...slična priča kao sa celom industrijom kasnog 20.veka.Ako ovom dvojcu dodamo i Tillotson, dobijamo 3 najveće fabrije karburatora na svetu...Što se tiče pada kvaliteta, prvi je pred " robovlasničkim jeftinim radnim satom Azije" poklekao Zama, ono malo japanskog porekla i kvaliteta, Kina je hiperprodukcijom svela na zamenski deo koji se kvari svako malo...nešto posle njih "poklekli" su i američki Walbro i Tillotson.
Danas, dakle, pričamo o korporativnom upravljanju svetom gde su ove 3 firme samo delić mozaika gde je sve izmešano i ispreplitano kako bi se dobit uvek povećavala na uštrp cene radnog sata i kvaliteta...ovo poslednje su zadržali taman toliko da izdrži bednu jednogodišnju garanciju, ako i dotle dogura.
 
Poslednja izmena:
E upravo si potvrdio moje misljenje i znanje o 3xx seriji, zato je i pao izbor na 350. Gledao bih da bude ona novija sa novijom nalepnicom ako me razumes. Nazovimo je restajling model, do 2007 se proizvodila valjda. Zabice mi nisu bitne, cak su mi srafovi pozdaniji, a ionako se filter kod Husqvarni cisti dvaput godisnje.
Ovo za karburatore takodje potpisijem. Najvise me interesuje kakva je situacija konkretno kod ovih navedenih modela? Racunam da je Zama kod 350 kvalitetniji od danasnjih, a kod 450 ne znam pa zato pitam.
Da nije budzet u pitanju ne bih razmisljao i uzeo bih 543xp, odnos tezine i snage idealan, za moje potrebe savrsena, ali...
Zato zadrzimo se na iskustva za navedene modele da ne odemo u drugom smeru
 
O da, 346xp je izuzetna testera, ali skoro je nemoguce naci neku a da je u pristojnom stanju. Uglavnom im je dusa izvadjena kao i svakoj XP ali za takvu eksploataciju su i kupovane, a one u dobrom stanju retko ko ce da proda
 
Nazad
Vrh