Motorne testere

Juce se pojavavio problem na mojoj MS 361. Ugasila se u toku rada 2-3 puta, takodje sporije je primala gas iz lera, a sada vise nece da upali. Menjao sam svecicu, ali nista. Testera je stara 5 godina i kupljena je nova. Da li mogu jos nesto da proverim osim svecice ili da je nosim majstoru?
 
Pomoc mala potrebna,

Na Stihl-u 290 mi se desilo da je testera pala i bocni poklopac maca je udario u rezervoar i on je napukao i naravno curi gorivo.Probao sam svim zivim da zadihtujem, ali benzin jednostavno razlozi sve; lepak za plastiku, dvokomponentnu epoksi masu, silikon tek znam da nece moci.
Sta raditi?Cime jos probati?Da li servisi koji rade varenje plastike mogu to da srede?
Da me neko ne pita sto ne zamenim rezervoar, ne moze, jer je deo kompletnog oklopa testere.
 
Poslednja izmena:
Koliko mi je poznato na mnogim modelima je tako.
Mozes potraziti taj deo kucista kod nekih majstora ili na fb grupama, ima dosta ljudi koji rasturaju testere u delove.
Lepljenje verovatno nije moguce.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nećeš uspeti ni sa čim zalepiti...njuškaj po kp, ima dosta rashodovanih testera, problem za nju je taj što je to zapravo celo kućište motora koje teško da može da se proveri kod polovnjaka.Ne zbog rezervoara, već drugih delova kućišta na koje dolazi vitalni delovi motora.Odgovara i od 310 i 390, a ima i kineske varijante koje su tu oko 7000 din., original je 12 000. din.
 
Ma profi mašine (spada i 026) su bolje rešene i rezervoar je u sklopu donje drške, pa je jevtinije i manje zezanja to zameniti nego kućište motora u slučaju 021,023,025,029,310 039 (390)
 
Stihl 230, kada nestane goriva, pa se napuni, paljenje ne ide baš glatko. Mora više puta da se povlači kanapče. Ima li neka caka, kako gorivo našpricati?
 
Radilo se ovih dana...priprema se jedna stara kuća za rušenje, pa se seklo sve oko nje...Pomogao mi šurak, dosta nepristupačan i nagnut teren...bilo je tu svega i svačega....orah, trešnja, bagrem, jasen, zova...ali na kraju napunismo prikolicu...nešto više od 3 kubika drva "ni od čega"



Evo i šuraka u kadru...



Doterali i posekli u ramove...H390xp




Posle svega sve testere kompresorom očistio, naoštrio lanac i izbacio benzin iz njih, a ubacio neki Tuborg u sebe...


 
Nazad
Vrh