Motorne testere

Ispravljeno :ROFLMAO: MS 180 je u pitanju...Valjaju li ove C-BE nesto ili su te sa dvoglavim karbom lose i kao samostalno otpustaju lanac ?Pale se sa dva prsta i trose kao upaljac ali to mi nesto smrdi da su previse onda osetljive na sve i svasta verovatno?
Kakva su iskustva?
Realno ove cene nisu bile ni pre rata u Ukrajni od kad je sve otislo u k.....
 
Ne znam kakve su te Stihl sa dvogrlim karbom ali cisto da se ukljucim u diskusiju...
Uzeo sam povoljno neku malu iz porodice Husqvarna, teatera skoro nova ali bio problem karb, jedva sam je ustelovao da radi kako Bog zapoveda.
U odnosu na cenu testere nov karb je po meni dosta skup, 50e, recimo krimer guma je oko 20e, slicne su cene i za Stihl koliko sam primetio.
Mada to se nece kvariti bas tako kad se uzme nova testera.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Može li mi neko od iskusnijih reći kako se pokazao cilindar sa klipom marke Thorp ?
Naime,bio sam odsutan par dana i zet i njegov kum mi ubiše Husqvarnu 142,nisu ladili a isekli 5-6 pozamašnih stabala,radili na smenu:(...
 
Ne znam za klip ali moj komsija kupio mac te marke pa ono je kao zvaka, nije ni farbu skinuo a mac se pojeo na vrhu kod zvezde i razvrnuo za dva rezervara goriva da je morao da ga baci
 
Koliko sam ja zakljucio ni taj meteor bas nije nekog zavidnog kvaliteta ali je najbolji na trzistu trenutno.
Postoje grupe na fb gde bi se mozda mogao kod nekoga pronaci polovan dobar cilindar a eventualno klip i kariku staviti meteor...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Pa kad se ne razumes kolega, nisi majstor
Pusti nadobudne...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Koliko sam ja zakljucio ni taj meteor bas nije nekog zavidnog kvaliteta ali je najbolji na trzistu trenutno.
Postoje grupe na fb gde bi se mozda mogao kod nekoga pronaci polovan dobar cilindar a eventualno klip i kariku staviti meteor...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Onda mahle :D
 
Ovih dana je moj Kragujevac pogodilo nevreme, kao i ostatak Srbije.

U petak sam se vratio sa mora, i onako nikakav i umoran, videh apel da su potrebni volonteri za uklanjanje stabala oborenih vetrom, u eko parku Ilina Voda, a to je zapravo mini zooloski vrt.
Istog dana kada sam stigao sa mora, spremio svu opremu i obe testere i vec u subotu ujutru otisao da pomognem. Tamo su u 95% bili volonteri koji nikada u ruke testeru nisu uzeli, a sa testerom se javio samo jedan stariji gospodin sa uzasno tupim lancem, pa je muka pala na mene.

Pevale su testere ceo dan. Umoran sam kao pas ali mi je i srce puno. Svako kada da svoj mali doprinos, na vagi je to puno.
Evo par fotki sa facebooka koje sam sada video. Ovaj jasen je bio lep poduhvat, pogotovo kada je bila bezbednost mene a pogotovo ostalih volontera.











 
H266se i MS180.
Sa obe sam prezadovoljan.
Ovu matorku bih jedino menjao za recimo H365 ili 372 zbog tezine. Ali opet su moje potrebe skromne, uglavnom krcim medje, pa ova mala ms 180 radi nekih 80%, da ne kazem celih 90%. Kupio sam 180 novu 2015, i nista taknuto na njoj nije a radi cesto. Svaka joj cast.
 
Šta bi bila neka dobra kupovina za nekih 200-tinak eur? Namena bi bila seča za ogrev, 10 kubika godišnje. Nemamo preferencija u vezi Štihla ili Husqvarne, samo da je pouzdana mašina, da ima delova, da je lako popraviti, da nije baš neka praistorija... Nije potrebno nešto preterano snažno, recimo oko 3 HP.
 
Ne može...znaš sigurno da mnogi idu sa njom u šumu i njoj ne pada teško tih 10-ak kubika ako nema oblica preko 50 cm.
Ono što može za 200e, da je u nekom pristojnom stanju je Stihl ms230 / ms250, kod Husq.H345, H350, H346xp...ova poslednja malo teže za te pare, ali još 50e gore i mogla bi i ona ali i ms 260
 
Nazad
Vrh