Motorne testere

Mislim da su sve autotune tako agresivne, nisam probao ni jednu do sad...
Drugar ima dve 562, (svaki dan u sumi) kaze ni jednu drugu nece uzeti sem autotune, od Stihl-a eventualno 500i.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Radio sam nedavno sa 261C Stihlom i to bi trebao biti isti rang testere, čini mi se da je Huski malo brža, ali ne mogu sad puno baš reć jer nisam dugo radio, a i ovu svoju sam samo malo isprobao kad radnici udaraju s njom...
 
@deks ja sam kupio posle jednog dana sto mi prijatelj pozajmio da probam,kaze da je jos jedan covek istu kupio...takt nije omasila ceo dan dok je radila.Pare ces da zaradis ali osmeh na licu ne mozes da platis.
 
Tako i ja razmisljam...
Merak nema cenu!!!


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Pisao sam iskustva za moj problem MS 170 prva zaribala odmah
Druga nije htela da se ugasi kasnije nece da upali ja je na start sprej palio
I popizdim neki dan skinem poklopac kad onaj limic sto drzi saug kriv, ja ga malko klestima ustimujem i pali super
Verovatno su ga drkali u servisu kad nije htela da ugasi pa je ja upaljenu odneo u BP u servis i na cestitao im se nove godine

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Imam i neku Partner. Počela je da guši i da se gasi. Gde bi moglo to da se sredi?


Edit - stigla makina!
8ff862606d9ae0a759ee31409b35bee3.jpg
a976f6909f8422b537a94e836b01606a.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa pune sintetike su nesto skuplje...Stihl HP Ultra\Husqvarna XP na primer ili neku dobru polu sintetiku,ja koristim Motul 510 litarsko isto super ulje i cisto sagoreva...mislim da je Motul 710 negde oko 1700\1800 dinara a isto puna sintetika verovatno bolji izbor od prepakovanih stihl i husqvarna uljima koji su jos i skuplji a pitanje koliko ako uopste nesto bolje nego sto na pakovanju pise `ester` ulje a kazu da su ona hidroskopna - sad da li to znaci da privlace vlagu ili pruzaju losu zastitu u mirovanju pa me to malo buni...
 
Poslednja izmena:
higroskopan znaci da upija tj uvlaci vlagu (iz vazduha uglavnom), tako da nije dobro da dugo stoji... Pod dugim stajanjem mislim da kad se otvori pakovanje ulja, da bi ga trebalo sto pre potrositi, dok je zatvoreno (ima onu alu foliju ispod poklopca) onda nije problem, ali kad se boca otvori treba potrositi sto pre... sigurno isto nije dobro da takva mesvina ostane dugo bilo gde (ili u rezervoaru ili cak i u kanti napravljena) zbog upijanja vlage..
 
Poslednja izmena:
Imam i neku Partner. Počela je da guši i da se gasi. Gde bi moglo to da se sredi?
U servisu, naravno ;) , šala...Ako je neki stari Partner, iz vremena kada je to bila prava mašina, onda jako teško za delove...serviseri beže ko Đavo od krsta, a ove novije su hobi mašinice gde se neko veliko ulaganje i ne isplati obzirom na samu vrednost testere.
E, sad...to što guši može da bude sitnica koja se da otkloniti.Kod tih starijih modela najčešće strada elektronika, a to je jako teško naći...
 
kakva je razlika izmedju 560-xp i 562xp
drugar je u dilemi koju uzeti
treba mu za secu drva koja su vadjena iz reke,dakle i mokra i prljava
bude tu i da sece i deblo dok je u vodi pa ce testera imati dodir i sa vodom malo
dali uopste ove iz serije 5 jesu za taj posao
ili da uzme nesto iz serije 3
 
Autotune, serija 5 ima elektroniku ne znam koliko bi se radovala vlazi i vodi...
Ako bi savet nekog strucnijeg bio za opciju obici seriju 5, i ja bih bio za 372...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh