Motorne testere

Deluje kao da vredi razliku ms 211 naspram 180...nesto jaca,2 mix motor,stihl patent cepovi,bolji filter vazduha i mozda najznacajnije amortizeri ima one federe\opruge umesto klasicnih.
 
Mene jako nervira onaj jedan (umesto 2) šraf koji drži deklu mača..Istine radi, MS 211 se prva pojavila od te "nove" generacije koje su došle posle MS 210, 230, 250.Na zalihama još postoje 230 i 250, već naslednice 231 i 251 imaju po jedan šraf baš kao i 211.
 
Na oko nekako deluje pogresno:) mada ako se ne priteze prejako radice to posao,imam ja na jednoj husqvarni isto sve okej...2 su sigurno bolje i ako jedan ode ima privremeno dok se ne sanira kvar sta da drzi...vise lici kao korak unazad nego poboljsanje ali radi posao.
 
Ja imam na aku testeri jedan vijak i velika plasticna kocka igra ulogu matice . Dobra stvar je sto ujedno kad stavis lanac i dekl sa tom kockom , maticom ujedno i stegnes dekl a ujedno i spanuje sam lanac na kolko treba .
 
Aku, električne i jednoručne su ipak nešto drugo...ovde je reč o mašinama od oko 3ks i 40 cm mača...po meni nepotrebna "ušteda".
 
https://www.kosian-forsttechnik.de/...--Waldarbeiterhose--Motorsaegenhose-1892.html
evo ove kao one
kaze ovaj prodavac kod nas
"Pantalone koštaju 180 eura ,ima ih različitih modela ...inače je poslato 5 modela kao uzorak u jednu firmu za neku vrstu javne nabavke"
pa je zato tako niska cena bila
bem li ga sta znam
daj boze da mi nikad ne zatrebaju al ja sam ih kupio
 
Ja imam 211 stil jedina mana je sto idiot od konstruktora nije stavio dva sarafa za stezanje vodilice ili maca pa cesto popusti onda moras da dotezes a kad popizdis i pretegnes izvrnes kompletan saraf sa navojem ali nije skupa popravka par stotina dinara. Inace testera made in USA nije prc, lagana oštra na gasu odaziva se jako lepo, lanac 30 zuba piko, seko sam trupce hrasta preko 50 cm precnik nema naleganja silenja pustis je sama ide u hras ko u sir 6 meteri za 2 sata iseceno za centralno znaci 2 reza po oblici nisam prekidao jer nisam je osetio nije me umorila, piljevine dosta manje od stare 029, potrosnja goriva i ulja zaboravis kad naspes. Mozda da sam se protego za 23 al radi i ova posao.
 
Kupio bih testeru jednu baš sebi, kao što je otac nekad kupio sebi i ta je još kod nas. Prevladava Stihl stalno kod nas, ali ja čisto radi monotonije promijenio bih marku, ali čisto da pitam znalce neke bitne razlike zašto Huski 550 XP mark 2 ili zašto Stihl MS 261C, cjenovno su blizu, malo ide u prilog cijena Husqarni.
 
Poslednja izmena:
Imam husq 562xp ono autotune 6,7 god. Imo sam prigovor da je jedina mana da tesko pali vruca ili poluvruca . Povlacim to.
ProblEm je bio tipican balkanski . Ubi nas promaja i ne citamo uputstva.
Cak je fino nacrtano grafika pored rucke kako se pali simbolima .
Tek kasnije primijetim drugi red slicica da ima prva slicica ,nevidi se dobro , pogledam detaljno , 2 male crvene talasaste linije , znaci kad je vruce , jelte .
Sauh gore , sauh dole , ....
Pomisli , kakve veze?
Tek kad sam uradio tako skontam da sauh gore pa dole dugme daje gas za palenje .
Sve fino predvidjeli i nacrtali , al treba citati.
 
Tonchi, mozda ti pomogne ovaj video ako vec nisi gledao...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Imam husq 562xp ono autotune 6,7 god. Imo sam prigovor da je jedina mana da tesko pali vruca ili poluvruca . Povlacim to.
ProblEm je bio tipican balkanski . Ubi nas promaja i ne citamo uputstva.
Cak je fino nacrtano grafika pored rucke kako se pali simbolima .
Tek kasnije primijetim drugi red slicica da ima prva slicica ,nevidi se dobro , pogledam detaljno , 2 male crvene talasaste linije , znaci kad je vruce , jelte .
Sauh gore , sauh dole , ....
Pomisli , kakve veze?
Tek kad sam uradio tako skontam da sauh gore pa dole dugme daje gas za palenje .
Sve fino predvidjeli i nacrtali , al treba citati.

Na taj nacin se ukljucuje polugas, no da li postoji neko objasnjenje zasto je to potrebno tako raditi, jer koliko vidim kod ''normalih'' testera kada su zagrejane nije potrebno ukljucivati polugas, nego samo povuci jednom do dva puta da bi se upalila u zavisnosti koliko je zagrejana u trenutku paljenja... ?

Takodje koje brendirano ulje za mesavinu preporucujete a da je dostupno u svakoj bolje snabdevenoj prodavnici, jurim ovaj Motul 710 za mesec i po dana vec zovem treci put i svaki put mi kazu nema ni da se poruci... a ne bih placao postarinu svaki put.. sta je dobra alternativa a ono sto se kaze da ga ima uvek u prodavnici ?
 
Imam husq 562xp ono autotune 6,7 god. Imo sam prigovor da je jedina mana da tesko pali vruca ili poluvruca . Povlacim to.
ProblEm je bio tipican balkanski . Ubi nas promaja i ne citamo uputstva.
Cak je fino nacrtano grafika pored rucke kako se pali simbolima .
Tek kasnije primijetim drugi red slicica da ima prva slicica ,nevidi se dobro , pogledam detaljno , 2 male crvene talasaste linije , znaci kad je vruce , jelte .
Sauh gore , sauh dole , ....
Pomisli , kakve veze?
Tek kad sam uradio tako skontam da sauh gore pa dole dugme daje gas za palenje .
Sve fino predvidjeli i nacrtali , al treba citati.
e vidis ja ne palim moju tako a imam husqvarnu 550xpg
znaci kad je vruca poluga za saug je na sredini ,i na prvi potez stratera upali bez problema
znaci nema polusaug ,dole -gore i sta ja znam
kako je ugasim vrucu crvena poluga se vrati na sredinu i nista nediram pri sledecem vrucem paljenju
 
Ako ne gresim kad je hladan start,1 - cimne se saug na gore,2 - par puta pritisne pumpica,3 - pali se dok se ne `javi`,4 - tj kad se javi pritisne se prstom jednom na dole,5 - upali se i pipne gas da prebaci na radno...a moze umesto da se prstom pritiska na dole kad se `javi` da se odmah gas da te prebaci na radno ali tad nesto teze upali.Vruce paljenje nista ne diras samo cimnes kanap.
 
Taj lanac treba da je pixel\piksel lanac,kao u fazonu tanji,male tezine i pruza uzi rez da bolje\efikasnije sece ali bi trebao da bude uparen sa macem koji ima isto tu piksel oznaku:)
 
Nazad
Vrh