Motorne testere

Na našoj 023 prvi put je podmazan mašću kad sam mijenjao vodilicu i lančanik, ali je kompletna unutrašnjost bila puna prašine i ulja koje nije dalo da radi "na suvo". Ni na radilici ni na ležaju nema ni najmanjih tragova oštećenja tako da je uz malo masti isti vraćen da se opet vrti.
 
Ja sam imao husqvarnu 61 preko 20 god, h359 i h365 desetak godina bile kod mene i h 372 više od 10 godina je kog mene.....
Taj ležaj nikad nije bio specjalno podmazivan i nikad nije bilo problema sa istim.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Već napisah, ali još jednom...profi korišćenje testere podrazumeva svaki dan po bar 7-8 sati rada.To što igličasti izdrži i bez podmazivanja ne govori u prilog tome da je to ispravno, već o kvalitetu samih ležaja i nus pojave ulja od lanca, pa ležaj ima kakav-takav podmaz.Svakako je nedeljno to nepotrebno, ali mesečno svakako poželjno.Ljudi koji koriste mašinu za ogrev i poslove oko svog domaćinstva, na kraju sezone detaljno očiste svoju mašinu, pa podmazati ležaj je posao duži od 5 minuta...
 
Imam takvu vrstu mazalice, a nekada se davno dobijala uz novu Husku, i ja to druknem1-2 puta svaki put kada otvaram deklo i skidam mac.
https://www.agritehnika.si/potisna-mazalica-150-g Evo te mazalice tzv ''potisna'' na buvljacima ih ima k'o pljeve,a i skoro svaka radionica tokarska ih ima, jer postoje masine za obradu metala koje su imale takva mazajuca mjesta.
Skičnu mazalicu imam od kad sam kupio pilu. Ne sjećam se je li bila uključena u cijenu ili sam je dodatno platio. Koristio sam je za podmazivanje zvijezde na vrhu vodilice dok nisam vodilicu zamijenio. Nova, Oregon, nema rupice za podmazivanje zvijezde.
 
Evo stigao novi clan.
Izbor je otisao na drugu stranu.
1cf664c31f3b917f5436864aa39a72d0.jpg
52583a8b8a19da923ab889812e188579.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
E to je ono cega se i ja cimam ali sam se vodio logikom valjda konstruktori (inzenjeri) znaju sta rade... sta znam.
135 mark ll nije na akciji (lose sam bio upucen) i kosta oko 36k
130 je na akciji i kosta oko 26k
Ova je takodje na akciji, 45k
Dugo sam razmisljao, najvise me privuklo to sto je razlika u tezini izmedju nje i 130-tke svega 200g.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Slabo koristim 135-icu tako da ne mogu da kazem da joj nesto fali sto ima samo jedan sraf, za sad sluzi. Mislim da si dobro odlucio ako je razlika u tezini stvarno tolko mala.
 
Momci, posto je nova testera jel ima potrebe za malo jacom mesavinom, napravio sam 1:50 tako mi i u radnji rekose, kao nema potrebe za jacom.
Na boci dvotaktola isto tako pise.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nisam lista gore, tek sad vidio da je H445 kao kod mene. Isto sam pravio mešavinu i dan danas isti omer ulja i goriva. Samo je nemoj odmah zariti u drvo, neka odradi na prazno bar jedan rezervoar i nemoj da te čudi ako baci malo ulja na auspuh, samo očisti onu mrežicu što hvata iskre..

Poslato sa MRD-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pitao sam ih, kaze nema sta da se razradjuje slobodno seckaj sitnija drva samo nemoj gas do kraja i u obaranje odmah....
Juce sam isekao jedan rezervoar onako laganini bez nekog forsiranja.
Sve u svemu sam zadovoljan.
Ima malo garezi, valjda je normalno.
81e9bf2b139b33a17062d15b92c08755.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Pitao sam ih, kaze nema sta da se razradjuje slobodno seckaj sitnija drva samo nemoj gas do kraja i u obaranje odmah....
Juce sam isekao jedan rezervoar onako laganini bez nekog forsiranja.
Sve u svemu sam zadovoljan.
Ima malo garezi, valjda je normalno.
81e9bf2b139b33a17062d15b92c08755.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
I meni su rekli isto, ali ja sam je razradio za svaki slučaj. Ta garež je normalna pojava samo čisti redovno iskrolovku.
Kakvi su tvoji utisci vezani za H445, po meni nakon H61 definitivno motorka koja je ujedno laka i ima snage za neku normalnu upotrebu. Siromašna je vibracijama i lako se startuje..
Samo je održavaj u skladu sa uputstvima i trajaće dugo.

Poslato sa MRD-LX1 pomoću Tapatoka
 
Jel moze da se skine pa da se izduva, da ne vratim garez u cilindar?
I mi imamo H61 naravno prezadovoljni njom, za 20 god ulozeno 5.000din, ne racunajuci zamensku reznu opremu.
Time smo se vodili da opet uzmemo isti brend, ma da ja nisam bezao ni od Stihl-a, razmatrao sam model 211 i kasnije 230 kada sam odlucio da pojacam budzet i uzmem malo jacu masinu.
Prvi utisci.. za sad nemam neki poseban utisak, laka je i zgodna za rad, reze brzo bar ovo tanje sto sam sekao u precniku do 20cm.
Po meni neka srednja testera, koja je univerzalna da zameni i onu malu a i veliku u nekim situacijama.
Mi nismo zahtevni, godisnje secemo do 50cm³ ogreva u proseku, stoga mislim da bi trebala lepo posluziti jer sad imamo 2 testere a do sad smo ovaj posao radili samo sa 61.
Na brzinu me prodavac smotao pricom kako se ovaj model bas dobro pokazao i kako je najprodavaniji posle H365 inace kad sam dosao kuci malo sam se i pokajao jer sam mogao za jos 2 crvene uzeti model 450 koji je 2,4kw a tezina potpuno ista.
Ali sta je tu je, ova testera rekao bih i ovako da ni malo nije slaba tako da ce nase zahteve lako ispuniti.





Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Hvatač varnica se skine i očisti čeličnom četkom, nema potrebe skidati ga samo ako je garav, bitno je da su rupice sve propusne.Zapušeni hvatač može teško zeznuti motor...slaba izduvna propustljivost, motor se pregrejava!!!
Sve ovo drugo što pišeš potpuno si u pravu...staro je pravilo da jedna mašina čuva drugu...Nema potrebe deblje stablo obarati sa H445, kada je tu H61...i obrnuto...ulaziti u sitno kresanje grana sa H61.Treba čuvati mašine, a bogami i kičmu i ruke.
 
Nazad
Vrh