Motorne testere

Vazno je da se uzmu pare...imao jedan lanac sto spadao sa maca,na sve drugo prvo sumnjao pa se ispostavilo da je on krivac.
 
Koji brend lanca i gde uzeti? Sta preporucujete? Oregon nije kvalitet kao onaj na zapadu, mislim stihl da uzmem u ovlascenoj prodavnici.
 
Pa ima i onih ''gotovih'' lanaca koji su vec u pakovanju, samo izvadis i montiras, mislite da su oni kvalitetniji od tih na koturu ?

Elem, pa ti stisni da kupis polovnu testeru sa oglasa.

 
Prodao koji dan husqvarnu 365 da bi kupio neku manju, pošto sam imao 2 veće. (Ostala mi husqvarna 372).
Odlučim se ovaj put a ujedno i prvi put da kupim manju stilovku.
Odem juče u radnju i kupim stihl 230. Dobio testeru lepo upakovanu u kutiji....
Razočarenje odmah po dolasku kući. Izvadim testeru iz kutije i prvo sto vidim "maded by stihl in china"!
Koliko je to zapravo stihl?
Dođe mi da vratim testeru i odem lepi kupim neku husqvarnu, kod njih nema kineza. Tamo je još uvek made in sweden. Pojavile se turske kopije, ali toga nema u radnjama.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Kakve veze ima da li je Kina, Indonezija, Nemacka ili Japan ?
Sve dok su delovi kvalitetni i dok je proces sklapanja i testiranja na odgovarajucem nivou potpuno je isto gde se sklapa da li ovde ili onde, naravno proizvodjacu je jeftinije u Kini zbog radne snage i proizvodnih pogona jer je tamo sve jeftinije.
Ja nemam problem sa tim sve dok su originalni delovi.
 
Jel koristiš kineski telefon? Kakve patike i cipele nosiš? Kakve delove ugrađuješ u vozila?
Ta priča da ćeš štil vratiti u radnju zato što je sklopljen u kini je blago rečeno hipohonderska..
ps. trebao si kupiti ms250. Isto kućište a osetno jača mašina.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Hehe...
Iskreno ms 250 je i bila ciljana testera, ali prodavac me ubedio da kupim ms230.
"Ista testera, isto kućište, ista radilica samo neprimetno slabija zbog 0.5mm manjeg klipa", reče on....
i razlika od 50e u ceni....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Pa neće baš biti. Klip je manji za 2,5mm a ne za 0,5mm.
Na ms210/230 je klip 40 a na ms250 je 42,5.
Snaga je primetno različita. Taj prodavac te je namerno ili iz neznanja dezinformisao.
Ako je razlika bila samo 50€, zezn'o si se..
 
U principu treba mi mala i lagana testera, za sečenje granja i šiblja. Radiće i ova posao.
Za ozbiljnije poslove imam ozbiljniju testeru.
Još samo da ova nije kineska, mirnije bih spavao...
b57261f9992d20fc8d166d969a9b65ff.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nije ni HUSQVARNA sto je bila. Imam neku malu H 135 mozda 9 ili 10 godina i na njoj je tek drugi lanac, a prosle godine sam morao da joj menjam elektroniku. Primetio sam i lanac da nece da podmazuje.
Ne znam posto je sad MS 230? Pre par meseci kad sam kupovao na akciji je bila 39000 dinara i osetno jeftinija od MS 250.
 
Ms211 je 36 crvenih sada.
Ms230 41960 din sa 10% popusta
Ms250 zamalo 47000 isto sa 10% popusta....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Sad je bas mala razlika izmedju 230 i 250, a ja kad sam kupovao ako se dobro secam oko 100 evra, jer je 230 imala dobar popust, a 250 nikakav popust.
 
Ja imam samo Husqvarne H137 I H555 i savršeno sam zadovoljan sa obje ali i huskvarna ti već jako dugo amaterske ili kućne modele ne proizvodi u Švedskoj već u USA i čini mi se u Brazilu. Bitna ti je njihova kontrola kvaliteta . Moja 137 je iz 2011 i još onda je bila Asambled in USA do prošle god radila bez greške sve i svašta pa tek onda mjenjo kariku i par sitnica i sad opet radi ko singerica. H555 je nova i to je druga klasa profi model i na njoj Made in Sweden ali to je zvijer iz sasvim druge svere spram ove male ta jede sve..!!!
Na 137 isto od početka slabije podmazivanje lanca ali koliko znam to im je boljka na svim slabijim modelima sad mi kolega (radi u servisu) to malo doradio i podmazuje ko luda ali sad kisi ulje i dok ne radi tak da je to mana.
 
Ako ti je za "utehu" i Austrija i Nemačka po svojim trgovinskim lancima (OBI, Zgonz, Bauhaus...) drže STIHL-ov amaterski i hobi program Made by STIHL in China...niko se ne buni jer daju garanciju i za Švabu je STIHL - STIHL., cene su naravno za 20 do 30% veće nego u Srbiji.Kada smo već kod 23-ojke, imao je par godina kao pomoćnu...za taj posao kao stvorena.
 
Verovatno se plastični delovi kućišta proizvode u Kini, a mašina i sklapanje u Nemačkoj..

Poslato sa MRD-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh