Motorne testere

Ma da naravno shvatio ja da je to kinez....
Sto @dejan 351 kaze cesce je odmaraj da bi joj produzio vek i trajanje.....
 
Šta će čovek, i ta PRC KINEZ je bolja od one ručne tip-a "ja tebi-ti meni" pod uslovom da s druge strane rukohvata ima nekog.....
Djolee, rekoše ti kolege, "polako s tu testeru", i verujem da će za početak, i kao prva i jedina, svakako zadovoljiti tvoje skromne potrebe...
Uvek možes se raspitivati, pa kad se steknu uslovi (čitaj:pARE!!!), kupiti nešto čestito što će služiti i (nadaj se) potrajati....
 
Ne znam koliko je platio ali vidim da ih ima za 50 e da se kupe pod raznim imenima pa da sa njom iseces I 20m drva I skreses neku granu oko kuce isplati se

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
@dobrodol -Naravno....rekoh ja da ce ona da mi bude dok ne kupim neku koja je bolja to ce da se desi uskoro koliko sledece godine....a i kupljena je za kućne potrebe....
@BARBULA -Pa ja sam je platio 9000 mada ce posluziti za potrebe u dvoristu......eventualno koji metar iseci i to mu je to.....
 
JBG-A, da si dodao još mal(k)o novaca, konkretno 3 crvene, mogao si da kupiš, doduše polovnu, ALI sigurno mnogo kvalitetniju testeru, "zvučnog", ali proverenog "brand"-a...
Stihl ms180, odlična, polovna, mala i zgodna, ako se potrudiš da ispratiš oglase, nađe se za 100 eura...
Verujem, mnogo kvalitetniji izbor od bilo kog "prc NO NAME kineza"...
Opet, neki će reći, novo je novo, ali kinez je kinez, a Štihl je Švabo (bez obzira što je I ON "naturalizovani" kinez)... 😂
 
Ne znam koliko je platio ali vidim da ih ima za 50 e da se kupe pod raznim imenima pa da sa njom iseces I 20m drva I skreses neku granu oko kuce isplati se

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Ma nije problem dali je 50 ili 30 ili 80e, konkretno ja lično godišnje isečem 1 metar drva za pušnicu... oborim par starih šljiva i bagrema i spremim za pečenje rakije... e sad zadnjh 10-15 godina promenuo sam tri kineza, čovek bi reko za moje potreba dovoljna je testera i od 20tak evra ali... taman kad mi zatreba testera ona neće da upali, pa kurblaj, šrafi, čisti svećicu... e onda nekako upali ali guši na punom gasu... pa ako slučajno ugasim sve iz početka... muka jbte... odneseš kod majstora neće ni da pogleda uz komentar "baci kineza"... i tako izgubiš makar pola dana da bi oborio i iseko jednu šljivu... onda sam pre godinu-dve kupio stil 180 i preporodio se, znam kad mi zatreba testera makar na 10 min da će da upali i odradi posao...
 
Ma kažem vam ljudi ona je namenski do sledeće godine jer planiram kupiti Husqvarnu.....koliko traje trajaće...imam na nju garanciju dve godine ako dotraje dotrajace uglavnom sam je kupio da se sluzim dok ne kupim bolju....

Послато са Moto C помоћу Тапатока
 
JBG-A, da si dodao još mal(k)o novaca, konkretno 3 crvene, mogao si da kupiš, doduše polovnu, ALI sigurno mnogo kvalitetniju testeru, "zvučnog", ali proverenog "brand"-a...
Stihl ms180, odlična, polovna, mala i zgodna, ako se potrudiš da ispratiš oglase, nađe se za 100 eura...
Verujem, mnogo kvalitetniji izbor od bilo kog "prc NO NAME kineza"...
Opet, neki će reći, novo je novo, ali kinez je kinez, a Štihl je Švabo (bez obzira što je I ON "naturalizovani" kinez)... 😂
Moj drug je kupio za 80e polovnu 180 i za sada bez problema
 
Ne znam kakve su današnje kineske motorke ali mi smo kupili jednu prije 13 godina,zove se Fivea plaćena 100 eura i dan danas radi bez greške, a sad kad bih rekao kolika je drva obarala i koliko je samo sasjekla šume ne bi niko vjerovao jer to nam je tad bila jedina motorka.
 
Ja sam kupio ''99 godine H61, novu, tada je kostala 800 maraka. Godisnje ne sijecem mnogo, sada oko 20-25 metara, prije kada sam je uzeo vise mozda 30-40, ono isjeci prijatelju, rodjaku...itd. E sad, vecina ce reci sta ce ti tolika testera i Huska za tako malo sjece, ali vodim se idejom bolje jednom pljunuti pare pa da si duuugo miran, nego svake 3 godine uzimati neki no name. Ili kada se preracuna, ona me je kostala 40 maraka godisnje, a sigurno ce trajati jos bar 10 godina, jer za svo ovo vrijeme sam joj promijenio filter goriva i membranu karba i jednom mac, lance ne racunam, svjecica je jos fabricka. Tako ako si trenutno u mogucnosti (finansijskoj), uvijek treba uzeti ''ime''.
 
Ista stvar i kod mene 97 kupljena 61. Zamijenjen mac i onaj pogonski lancanik. Ostalo sve fabricki. Godisnje 20ak metara drva, i usput jos obori ovde kursku sljivu prerezi ovde dasku, Jednom kupljena i moze bit barem jos toliko, jos se ne vodi racuna kakava benzin, kakav dvotaktol
 
Pranje u nitro razredjivacu je dalo rezultata. Sastavio sam je i nastelovao, sutra ide u probni rad... Potopio sam rastavljeni karburator u teglicu punu nitro rqazredjivaca i na svakih pola sata-sat sam je dobro promuckao. Kad sam izvadio karburator razredjivac je imao blago smedju boju. Naravno sve sam detaljno izduvao kompresorom, i tek onda sastavio.
 
Proveri još jednom dizne na samom karburatoru, neka je i jedna zapusena ima da se namucis, da će da ti presedne sečenje drva.
 
Svim forumašima sve najbolje, posebno ljubiteljima ove teme!

bb7i-ulcqaecvqo.jpg
 
Ja sebi poručio alat za kompresiju i tahometar, čisto da imam neku predstavu sta mi se dešava sa dvotaktnim mašinama.
Ovde kod mene to nema niko a i kad pitam za takvo nešto svi gledaju nešto belo ono WTF.
Ovlašćeni servis mi je daleko a i skup ko đavo...
Kad stigne sve javljam utiske i naravno kako se pokazalo u praksi s obzirom da je "hobi" alat.
 
Nazad
Vrh