Motorne testere

To joj je taman....
I ja imam tu "kombinaciju"...
Jedared sam, u nedostatku odgovarajućeg, koristio taj "špicasti" mač i pomenuti lanac od MS170, i ne sviđa mi se ni malo...
Baš sam zadovoljan sa 1.3 pico sa 22 zuba i mačem od 30, a na novoj MS180-ki je ipak 35cm mač i odg. lanac, tako da koristim obe kombinacije (varijacije) u "praksi"...
I poredim...
 
Došlo vreme dase na mojoj stihl ms 230 zamene mač i lanac . Dosta prodavaca mi nudilo neki tanki špicasti oregon mač kažu daje mnogo bolji od onog koje prodaju kao sthil . Dali je neko radio takvu kombinaciju i kako se pokazli ti mačevi, u kombinaciji mač lanac cene se kreću od 3,500 do 4,000 rsd. Hvala:osmeh:
 
Колико дугачак мач би требало.да ставим на моју 340 ? 25 cm ? 30? Купљена са мачем од 38 cm . 10 година ради и не посустаје.

38cm ili 32 zuba je idealno za testere 340,345 i 350.... ima kombinacija na 35cm ili 28 zuba ali bezpotrebno

Došlo vreme dase na mojoj stihl ms 230 zamene mač i lanac . Dosta prodavaca mi nudilo neki tanki špicasti oregon mač kažu daje mnogo bolji od onog koje prodaju kao sthil . Dali je neko radio takvu kombinaciju i kako se pokazli ti mačevi, u kombinaciji mač lanac cene se kreću od 3,500 do 4,000 rsd. Hvala:osmeh:

kombinacija ima raznih... najbolje vam je 25zuba....gde novcano imate kombinacije od

2250(stihl/oregon lanac i i mac najjeftiniji)
2450 i 2450 (stihl/oregon lanac i macevi srednje klase)
4750 original stihl fabricka kombinacija
 
Hocu da naostrim lanac od motorke a nikada to nisam radio, imam jedno pitanje:

-U uputstvu za upotrebu (koje je za više modela motoriki) piše:
'korak lanca je .325''050'' (microlite) ili 3/8''x50'' sp. Navucite zaobljene rukavice kad oštrite lanac zaobljenom turpijom fi 4.8mm (3/16'') ili fi 4.0mm (5/32'')'
-Na maču motorke piše oregon 0.50'' 1.3mm microlite
-Nije mi jasno da li moze da se koristi i fi 4.8 i fi 4.0 turpija za oštrenje tog lanca? Ili je fi4.8 za microlite, a fi 4.0 za 3/8''x50'' sp?

imam od ranije cilindricne turpije i fi 4.0 i fi 4.8mm 200mm, koju koristiti? Da li je šablon neophodan/koji?
 
Poslednja izmena:
Sta ti se konkretno nije svidelo kod spicastog maca i PM lanca?
Izgleda (naj(ne)verovatnije) da sam "naleteo" na već potrošen i rastegnut, pa je pucao ko staklo, i nervirao me...
A i potrošenost mača je bila očigledna....
Ove činjenice nisu uticale na kvalitet rada sa kompletom za 018-MS180-ke...
Lanac se rastegne ko babine gaće, al' se (junački) "drži"....
Od pozajmice tuđeg, nikakvog, da završim posao, morah mu, u zamenu za puknuti lanac, kupiti NOV-NOVCAT...
Umesto NOVOG meni, pa da ga ko čovek, krljam i urnišem do mile volje....
 
Kad sam prije dosta godina kupio ms170 dobio sam taj mali "spicasti" mac i PM lanac 1.1mm. Prvi lanac se istezao na ocigled i kad smo krcili neku sikaru sa sibljem, na lancu su pofalila 2 ili 3 zuba, otkinuti "na zdravo" s lanca... Lanac sam naostrio mozda 3-4 puta do tad tako da nije nesto bio puno koristen. Kupio nov lanac i radio sam s njime dosta ali se isto istezao i stalno ga je trebalo dotezati, al STALNO i to me zivciralo. Radio sam s njim dok se potrosio do pola i onda se mac na vrhu rascvjetao. Kupio sam nov mac i Picco lanac 1.3mm ne znam koliko zubi al onaj koji standard dolazi na ms180. meni se pokazao deblji lanac bolji i sto se istezanja i izdzljivosti izmedju ostrenja tice a motorku ne stedimo ni malo. uz nju imamo i ms310 i od ovog ljeta i ms 026.
 
Које је и какво је неко зелено уље за мешавину ? Помагао отац комшији па сипао његову мешавину са зеленим уљем. Никад до данас нисам сипао туђу мешавину . А моју сам правио само са Хускварниним уљем.
 
I meni se cini da ovi novi Stihlovi lanci vise nemaju kvaliteta. Istezu se nenormalno brzo. Dan dva u malo ozbiljnijim uslovima rada i moram da ih nosim na skracivanje...
 
I meni se cini da ovi novi Stihlovi lanci vise nemaju kvaliteta. Istezu se nenormalno brzo. Dan dva u malo ozbiljnijim uslovima rada i moram da ih nosim na skracivanje...

Istezanje lanaca moze biti iz par razloga
neadekvatno ulje ili lose podmazivanje i lanac ostaje suv pa se brze haba
losa vodilica pa se brzo trosi
hvatanje zemlje ili peska pri secenju,te ulje u kontaktu sa zemljom/peskom pravi slajf pastu i jedu se karike lanca

Stihl lanci su top kvalitet,ako su original
 
Nazad
Vrh