Motorne testere

Uzmi 230. Trebace nekad i jaca testera. A ona ti je odlicna za domacinstvo.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Хвала вам људи на одговорима и саветима.
Потребан ми је још само један свет у вези следећег:
Видим сада има нека акција у STIHLI-u,
Има модел MS 230 који ми се уклапа у буџет.
Па ме интересује мишљење познавалаца из ове области у вези ове тестере.
Питање: STIHL MS 180 ,husqvarna 135 ili STIHL MS 230.
Хвала унапред. Зивели...

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Radio sam par dana uporedo sa MS 180 (stara 2 godine) i MS 230 (potpuno nova)



Moj zaključak je da je MS 230 za 25% jača, brža i teža od MS 180. Ali je i 60 posto skuplja, na akciji. Ima i 5 cm duži mač. Isti korak lanca.
 
Ja imam 230 kupljena 2011 pred sezonu. Odmah sam jos stavio manji mač kao na 180 valjda je 35cm. Znam da ima 25 zuba piko lanac tanak rez ujeda i reze brzo kao i neke jače testere. Posebno sto je laka i ne umara u radu. Ipak mislim da i stil ima problema sa kraburatorima menjao sam ga već a i ujak na 180 isto tako. Ja drugih problema nisam imao promenio sam 10-12 lanaca mač je još uvek dobar. Koristim je kao jedinu ona obara metri raskresuje seče u trupčiće krči oko puteva po voćnjaku sve radi. Uvek bih je uzeo pre nego 180 razlika u snazi i brzini sečenja očigledna. Samo dobra mešavina,čist filter vazduha i naoštren lanac
 
MS210/230/250 su sve isto kuciste, tezina je skoro identicna, samo je razlika u jacini motora.
Neznam kojika je razlika u ceni, ali je ms250 svakako najbolja..
Ja sam rodjaku opremio sa macom 30cm i lancom 3/8 piko 22 zuba.

Ko hoce samo jednu testeru, ova zavrsava posao.
 
Taj lanac je za prljavo drvo i zaista ostaje ostar dosta duze nego normalan, ali nikad nema tako gladak rez kao normalan lanac i prisutne su i vibracije.

- - - - - - - - - -

Koliko imaš tih mačeva od 30cm? :osmeh:
Za svakog po jedan. :osmeh:

Imam nesto bolje za tebe:
Dobices mac za piko mikro + lanac 22zuba, za tvoju dragu 180-tku, pa da vidis koliko lakse reze.
 
Mirosti, piko mirko je 1.1mm debljina pogonskog clanka dok je piko 1.3mm. A sto se tice ostalih delova, da li je zub uzi kod lanca pico micro pa jos lakse prolazi kroz drvo? I da li se teze ostri pico micro ili nema razlike?
 
Tako je Marko, piko micro(1.1mm) je moj omiljeni tip lanca za testerice ispod 2,5ks.
Rez je uzi skoro 1.5mm sto uopste nije zanemarljivo manji otpor rezanja, testeri je osetno lakse. PM se lakse ostri turpijom, u stvari i najlakse se ostri, jer turpija od 4mm bukvalno u jednom prolazu smakne dovoljno. Lanac od 22 zuba se naostri za manje od 5minuta.
Nije pogodan za ostrenje na masinama jer se tesko moze namestiti da smakne manje od 1mm, pa samim tim i krace traje.
Imam u ovoj seriji i mac od 35cm, koji sam pripremio za neka rastrugivanja, ali to je vec retkost.
Ja nikada nisam imao problema sa pucanjem ovog lanca.
Takodje, imam za Logosol(mini pilanu) i Piko lanac za mac od 63cm koji se ostri na 15stepeni. Tera je ms660..
 
Ja sam mogao da biram prilikom kupovine ms180. Izabrao sam 1,3 pico sa 22 zuba tj 30cm macem. Eto, mozda sam trebao da uzmem ovu kombinaciju koju mirosti pominje tj samo 1.1 umesto 1.3
 
Nazad
Vrh