Motorne pumpe za vodu

Meni se kod Tomos pumpe najbolje pokazalo da napunim nešto vode i u odvodno crevo. Onda odvijem čep za ozračivanje i vraćam vodu iz odvodnog creva u pumpu sve dok vazduh izlazi napolje, kad prestane da izlazi vazduh zavijem čep za ozračivanje i palim pumpu. Prvi put saug bez gasa, onda bez sauga sa pola gasa.
 
  • Like
Reagovanja: Mne
Koji motor preporučujete za agregat da tera pumpu od 1600l na nekih 7 bari?Trazim deutz motor f2l i nema nigde u oglasima.do sad sam terao pumpu sa rusom 82ks,3l/sat.stavio bi manji motor da smanjim potrosnju.
 
Hteo bih da namestim da paljenje kod DMB Slap 800 ide preko anlasera i akumulatora umesto kanapa. Rečeno mi je da ima dobar majstor za to u Staroj Pazovi ili Inđiji, ali čovek od koga sam to čuo nije uspeo da pronađe broj telefona. Zna li neko o kom majstoru je reč? Može i preporuka za neke druge majstore (Mačva, Srem, Beograd) koji bi to mogli dobro da odrade.
 
Koji motor preporučujete za agregat da tera pumpu od 1600l na nekih 7 bari?Trazim deutz motor f2l i nema nigde u oglasima.do sad sam terao pumpu sa rusom 82ks,3l/sat.stavio bi manji motor da smanjim potrosnju.
Kolega, da li si nasao neki odgovarajuci agregat? Imam pumpu tih karakteristika pa sam takodje u potrazi za odgovarajucim motorom.
 
Bas sam pricao sa jednim,ima vazdusara f2l 3 litre trosi.ostajem na traktoru,ide to i ovako.imam iskopane rupe,rus se ne vidi iz rupe,ovako sam na 4m od vode.probacu da nadjem sliku
 
Ukopao si ti to dobro. Cilj mi i jeste da ne zalivam traktorom, nek sa agregatom trosim isto finansijski, ali sprecavam habanje traktora i imam ga slobodnog za ostale radove.
Imam dvostepenu pumpu na koju bih stavio neki dizel motor. Po mogucstvu vazdusar, i da ima veci nominalni broj obrtaja radilice od standardnih motora, jer pumpa zahteva brzinu. Mozda bi najbolji izbor bio neki Lombardini, 50ak hp, ali izbor je nikakav. Kakvu brzinu ima taj dajc, ili eventualno f4l koji je oko 60 konja?
 
Poslednja izmena:
Има мотора из тамића, захтева мало више преправки али мислим да вреди и то узети у обзир. За цену једног мотора ваздушара може се купити цео камион.
 
Slazem se, ima i takvih izvedbi s'tim sto se onda izmedju motora i pumpe mora staviti reduktor za ubrzanje, osim ako reduktor nije vec sastavni deo pumpe.
 
Ja imam reduktor na pumpi 1:7 fabricki kao sto ima svaka pumpa.Motor išao na 1700 obrtaja,potrosnja bila oko 4 litre.Prosle godine stavio jos jedan reduktor 1:2.5 sad motor piči na 600 obrtaja,potrosnja od 3-3.5 litre,zavisi od vodenog stuba.Na jednom mestu voda je na 4m a na drugom bunaru na 3m,na oba bunara traktor ukopan.dok nisam ukopao jedva postigao 4 bara,ovako piči na 7 bara bez problema,ali moze i 8bara ali mali je tifon fi50 pa nemam potrebu toliko forsirati.pumpa je caprali 1000l fi50 usis-izlaz.Mogao bi komotno da tera motor od 18ks ot tomo vinkovića(barem tako mislim)
 
Може мењач или диференцијал од аутомобила. Брат је правио мултипликатор обртаја кад се оригинални разлетео по атару. Тако је преправио таруп и фрезу на трактору.
 
Ja imam reduktor na pumpi 1:7 fabricki kao sto ima svaka pumpa.Motor išao na 1700 obrtaja,potrosnja bila oko 4 litre.Prosle godine stavio jos jedan reduktor 1:2.5 sad motor piči na 600 obrtaja,potrosnja od 3-3.5 litre,zavisi od vodenog stuba.Na jednom mestu voda je na 4m a na drugom bunaru na 3m,na oba bunara traktor ukopan.dok nisam ukopao jedva postigao 4 bara,ovako piči na 7 bara bez problema,ali moze i 8bara ali mali je tifon fi50 pa nemam potrebu toliko forsirati.pumpa je caprali 1000l fi50 usis-izlaz.Mogao bi komotno da tera motor od 18ks ot tomo vinkovića(barem tako misl

Ja imam reduktor na pumpi 1:7 fabricki kao sto ima svaka pumpa.Motor išao na 1700 obrtaja,potrosnja bila oko 4 litre.Prosle godine stavio jos jedan reduktor 1:2.5 sad motor piči na 600 obrtaja,potrosnja od 3-3.5 litre,zavisi od vodenog stuba.Na jednom mestu voda je na 4m a na drugom bunaru na 3m,na oba bunara traktor ukopan.dok nisam ukopao jedva postigao 4 bara,ovako piči na 7 bara bez problema,ali moze i 8bara ali mali je tifon fi50 pa nemam potrebu toliko forsirati.pumpa je caprali 1000l fi50 usis-izlaz.Mogao bi komotno da tera motor od 18ks ot tomo vinkovića(barem tako mislim)
Evo dacu ti moje misljenje. Prvo, nema svaka pumpa fabricki reduktor u sebi. Sa tim reduktorom 1:7 i 540 o/kardana, ona je predvidjena da radi i daje svoj maksimum. Dodavanjem jos jednog reduktora, dobio si mozda na potrosnji, ali si joj itekako smanjio radni vek, lezajima i sl., jer to je sad vec ogromna brzina okretanja. I nije mi jasno na 1000lit, ulaz i izlaz fi 50, pa to je mizerno. Ja verujem da to sve tako kako stoji zadovoljava tvoje potrebe, ali sa tim usisom i potiskom je maksimalno prigusena. Koju diznu na topu teras?
Ja imam rosenbauer tip 2, 1600lit/8 bar, fabricki na nju ide motor od wv bube 1600ccm.Zbog potrosnje benzina, stavio bih dizel motor. Koji ce to biti, skontacu u narednom periodu.
 
600 obrtaja malkice veci gas od ler gasa.
Na pumpi pise 1000l ali toliko mozda izvuce iz kanala,iz bunara nema sanse da toliko izvuce,to znam i ja,po mojoj proceni vuce negde oko 500 max 600 litara.na tifonu je top River,diznu koristim 16 i 18,sve zavisi koju sirinu ocu da teram.18-ka hvata 50 redi,16-ka 60 redi ako ne duva vetar
 
Potreban mi je savet, pa cu pitati ovde.
Gledam neke pumpe za vodu, na struju, a treba mi iskljucivo da prebacim vodu iz kocke u prskalicu, crevo nekih 4-5m,bice tu i visinske razlike neznam 1m, 1.5m, necu da je punim preko kardana.
Da li su ovi podaci sa womaxovog sajta za bastenske pumpe tacni ili da ih uzmem s rezervom.? Trebalo bi mi otprilike da prebaci 1000lit za 20 min, tj 50lit/min, tu oko 1l/s.

Ima jedna na tom sajtu 800w 3600lit/h. Ako ne ta, koja bi odgovarala?
 
Ово је агм, извлачим осоку већ годинама. Мислим да је око 500 w и гура без проблема из јаме на висину од 1 метар.
223c650a9391ad2bc9361ea715e4c855.jpg
 
Nazad
Vrh