Motorne pumpe za vodu

Razklopio.Jedino sto sam primetio da je potroseno tu gde naleze bubanj,dali to smeta?vidi se da je jedna strana potrosena druga nije,obelezio na slici.
Zvadio sam i semering,pa ovaj semering kanda fabricki,vidi se da je radila pumpa.Dali je moguce da zbog semeringa zeza,moze da vuce vodu ali gubi pritisak na semeringu 🤔
 
Poslednja izmena:
Nije do semeringa. Semering sluzi samo za sprecavanje curenja i nista vise. Na njemu ne moze da vuce fals.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nije do semeringa. Semering sluzi samo za sprecavanje curenja i nista vise. Na njemu ne moze da vuce fals.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
Mislim da nisi u pravu baš suprotno, na semeringu baš vuče falš vazduh i što treba da nabije veći pritisak pravi i veći vakum i više vuče falš vazduh
 
A zasto onda kad ode semering dok radi pumpa curi voda?

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ok mozda grešim nisam baš radio sa takvim pumpama ali konkretno na hidroforu kad ode semering pumpa vuče vazduh i kad radi ne curi voda već curi kad pumpa isključi a trebalo bi da rade na istom principu

Poslato sa AGS-W09 pomoću Tapatoka
 
Treba mi informacija, koji je izlaz na DMB pumpi, plave boje za pritisak?Hteo sam da stavim kugla ventil, ovako se iskvasim kada namestam crevo?Da li moze ventil od 3 " cola?Hvala.
 
Što dalje od te pumpe. Sranje teško. Mi smo je kupili polovnu, probali i prodali. Nikada nije radila kako treba. 5x rasklapana i sklapana kod nas. Pregledana. Ne liči ni na šta, nema krilca kako treba za povlačenje vode. I ne radi kako treba.
Ja sam moju feralit osposobio.....jako moćna pumpa samo treba imati rijeku ili jezero koliko može da vuče vode.
Usis je fi 75 i ima velik pritisak može terarij Tifon jer je čovjek koji mi je prodao terao Tifon bez problema.
 
Je l ugradio neko plin na villager wp 60 pumpu za vodu? Drugar i ja juce probali, ali nikako da ustelujemo. Ima par slavina za strlovanje, ali kako treba da su postavljene, nemam pojma. Upalimo na benzin, prebacimo na plin, i onda krece da se gasi... Nekad posle 10 min, nekad posle pola sata, sat... Poccne da trokira ii na kraju se ugasi!

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Ima li neko resenje? Kada upalim pumpu i kada su mi glavni ventili zatvoreni motorna pumpa mi povuce vodu. Cim otvorim neki od glavnih ventila ona izgubi vodu tj. vuce manje od pola usisnog creva.
 
odakle se vuče voda iz bunara ili kanala.
o kojoj se pumpi radi .
ulaz koliko voli,izlaz.....
 
odakle se vuče voda iz bunara ili kanala.
o kojoj se pumpi radi .
ulaz koliko voli,izlaz.....
Bunar je u pitanju fi 75 tako je ulaz i izlaz na pumpi. Pumpa je benzinska hondina wb30xt. Isti takav bunar mi je na drugoj parceli i isti broj potrosaca i tamo mi radi na pola gasa a daje dovoljan pritisak od 1 bar
 
Nazad
Vrh