Motokultivatori - opšta tema

Pitanje ako neko zna i ima iskustva : Posto mi je zaribao G200 motor sa izlazom sa bregaste, kako su se pokazali GX 200 motori kupljeni sa njihovom remenicom ali u radu sa vucenom frezom. Da li je on u tom slucaju prebrz ili ne??
Znam da je za transport ok ali sa vucenom frezom na redukovanoj remenici neznam kako se ponasa.
U pitanju je naravno Honda F600 kult
 
Hvala drug, isprobano, trava preko metar, gusta, prvom jaci gas skida na nulu
Usuo sam novo ulje u motor, dosuo 1l u mjenjac, kad cucnu originalne sajle bice to fina masinica
Da pitam jos, imam onu srednju velicinu tockova, i razvuceni su skoro do kraja, dobijam li sta na kosenju ako ih skupim?

Sent from my BV9100 using Tapatalk
 
Lakse ces se okretati u mestu , mislim na polukrug okretanja, ako nekoristis blokade a i sa njima isto. Ali ako imas mesta i ako je neka padina ja ih nebih previse skupljao zbog stabilnosti nista vise. Takvo je bar moje iskustvo sa hondom , princip je isti.
 
Pitanje ako neko zna i ima iskustva : Posto mi je zaribao G200 motor sa izlazom sa bregaste, kako su se pokazali GX 200 motori kupljeni sa njihovom remenicom ali u radu sa vucenom frezom. Da li je on u tom slucaju prebrz ili ne??
Znam da je za transport ok ali sa vucenom frezom na redukovanoj remenici neznam kako se ponasa.
U pitanju je naravno Honda F600 kult
Pogon točkova na H600 i pogon freze su spregnuti tako da tu nemože biti odstupanja.
Ako bi na GX stavio originalnu remenicu koja je bila na G200, sve bi bilo dvostruko brže.
Nisam siguran koliko je manja njihova remenica koja dolazi sa GX200, ali mislim da bi to solidno radilo, ukoliko nebi bilo proklizavanja radi opterećenja koje postoji pri pogonu vučne freze. Originalni kaiš verovatno neće odgovarati..
Možda bi najoptimalnije bilo ugraditi dizel 178, jer bi on mogao i na 2000 obrtaja dati dovoljno snage sa originalnom remenicom.
 
Odmah pa problemi, ne mogu nigdje naci sajle blokada za mali Goldoni. U jednoj trgovini mi kazu da to necu naci nego da stavim sajle od kvacila pa kako bude bude, boljeg rijesenja nema. Jel imao neko slican problem i kako je rijesio?

Sent from my BV9100 using Tapatalk
 
Na poslu sam, bice to gatanje za duzinu jer rucke se moraju okretati. Pisao sam jos u neke fb grupe pa mozda dobijem odgovor. Za Goldoni 14ks sajle blokada su 120cm buziri a sajla kvacila buzir 150cm i njih ima svaka prodavnica dijelova. Ako budem morao to onda mozda bolje 150cm pa skracivati

Sent from my BV9100 using Tapatalk
 
Možda bi najoptimalnije bilo ugraditi dizel 178, jer bi on mogao i na 2000 obrtaja dati dovoljno snage sa originalnom remenicom.
Nebih dizel pretesko je to za rad sa priključcima, za voznju i oranje nekazem . Kum ima ugradjen vec 10 god i perfektno radi ali nemoze okrenuti rucke visok je motor , sto je meni potrebno zbog rotacione kosacice. Zvacu prodavca pa pitati za precnik i preracunati to bar nije problem.
Ako nepase obrtaj generalisacu motor dodje oko 100e sa obradom i razbusivanjem + moje ruke pa dok ide ide sa prc delovima jel originala nema a i da ima nebih davao 50e samo za klip.
Kako greska od 3e i 5minuta posla moze izaci na 100e i vise i sto dana jahanja , tj ljudi proveravajte ulje u motorima
 
Za sad sam rijesio problem, stavio sam nove sajle od bicikla. Dodao sam i onaj hepek za zatezanje sajle, skinuo sa nekih starih rucica kocnica bicikla. Radi kao sat, nema opterecenja nikakvog, sutra ce se izgleda kositi malo

Dok sam to mijenjao uocim naljepnicu na motoru, ma razocarao sam se skroz. Nije 8ks motor, po naljepnici to je 178f sa 6 ks, znaci triknuo me prodavac gospodski, evo ti nov motor al 25% slabiji od onog sto pise u oglasu, joooooj, nije mi sto je 6ks nego sto me triknuo

Sent from my BV9100 using Tapatalk
 
То за снагу важи општа збрка. Код појединих мотокултиватора фабрика наводи исту ознаку а различита снага. Шта је тачно ко зна.
 
Evo specifikacije, 178 su motori od 5.9ks. bas mi bilo cudno kako je rezervoar malen, al to je to, 3.5l staje goriva po specifikaciji
Znaci 186 bi trebala biti oznaka 8ks motora, a kod nas u oglasima svi prodaju 178 pod 7 i 8 ks, sveta trgovina
e488c806986ba3666c1acab9484f3e04.jpg


Sent from my BV9100 using Tapatalk
 
Nije te zeznuo prodavac, nego ti moraš znati šta kupuješ.
Koliko je meni poznato taj motor ima malo više od 5ks, imam ga i ja na mojoj kosačici , ali mu snage uglavnom ne fali i ponaša se kao benzinac od 7ks. Meni lično smeta što je vrlo bučan i više cenim kvalitetne japanske benzince u toj klasi(kubota, honda, subaru, itd), pa i po cenu nešto veće potrošnje.
 
Eh nije, napisao je u oglasu nov motor 8ks, mozda on i misli da je 8, nije bitno. Unutra ima naljepnica 4.4kw=5.9ks. I ovi sto uvoze motore prodaju 178f pod 8 ks i narod kupuje, sto jeftinija roba to bolje ide, ko gleda kw
Nema veze, sta je tu je, radi to za sve pare, super sam zadovoljan
Htio bih jos da ugradim onu komandu za gasenje da bude na ruckama, ima motor predvidjeno pa kad vec ima da i to rijesim, kako se to tacno zove?

Sent from my BV9100 using Tapatalk
 
E to to, pretpostavljam ako pustim lagano da ostane ukopcana a ako pustim naglo ugasi se. Ne bi valjalo da stalno moram drzati. To mozda najbolje u nekom servisu skinuti sa rashodovanog neceg

Sent from my BV9100 using Tapatalk
 
Ne, kada god poluga se pusti mašina se gasi.
Poenta je ako padneš pod mašinu da se ona ugasi a ne da pređe preko tebe.
To je prilično izvesno kada ideš u rikverc, gde se čovek lako sapne i padne.
Kod mene na novoj mašini je postavljen taj Dead men , i ja sam navikao, nije mi problem da držim tu polugicu dok radim. Doduše kod mene je benzinac pa tu dolaze žice za masu za gašenje, a kod tebe bi morala ići sajlica.
 
Da, trebala bi sajla i opruga na drugom kraju da bude. Pogledacu po servisima, ako bude sta jeftino kupicu cisto da probam. Nasao sam juce u dijelovima od bicikla gripshift rucice za mijenjanje brzina, sad kontam kad bi mogle stati na ove rucke mogao bi i njih da ugradim. Jednu za gas a drugu za gasenje, bilo bi fora

Pratim oglase da kupim frezu, jel tu ima kakvih trikova ili samo sto bolje ocuvanu i to je zo? Vidio sam dvije vrste za Goldoni/Labin, cetvrtasti poklopac, ravne ivice i drugi model sa zaobljenim poklopcem. U cemu je razlika?

Sent from my BV9100 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh