Motokultivatori - opšta tema

Većina lampi za bicikl može da radi na punjive baterije, koje jednostavno napuniš kada se isprazne. Traju došta dugo.
 
Razmisljao sam ja da na prikolici napravim drzac pored sedista za akumulator koji bi mi napajao zadnje stopke na prikolici pa cak i far na frezi ali je to posao bez posla pa sam odustao.....
 
Имам 2 мотокултиватора које ове године нисам регистровао. За имт 506 није потребно осветљење само кадиоптери на приколици напред/назад. Али зато мозгови на техничком су тражили кочнице на мтк, поред кочница на приколици. Гледам не верујем, мислим се па овај први пут види мтк. Ово је било прошле године.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ja na prikolici imam katadioptere a na 506 nemam nista policija me zaustavila nekoliko puta i trazila kompletno osvetljenje....
Oni kad gledaju oko mtk gledaju ga belo kao da ga nikad u zivotu nisu videli a pritom te zezaju a nezna ni jedno pitanje da ti postavi sem "a gde vam je ovde osvetljenje i po cemu vi mislite da ste propisno obelezeni".....
 
Пролазио сам тако, баталио сам регистровање гледам да узмем полику или мањи трактор за транспорт.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
kod mene čak niko i ne registruje mtk 506 stalno mi pricaju mi to ne radimo mi nemamo vremena mnogo imamo posla oko automobila i kamiona probajte na drugom mestu...i tako uvek....iskreno i ja sam batalio sto se tice registracije ali je maksimalno pazim i odrzavam da bude u voznom stanju.....
 
Pozdrav svima, kao što sam već pisao na predhodnim stranama imam fpm(imt)408 sa kipor 178 motorom, ali bi mi trebao nesto jaci motor. Imam lombarini lda450motor pa razmisljam njega da stavim. Neskida mi se kipor a ni taj lombardini sa drugog mtk da bih probao pa reko mozda neko zna da li je kacenje i duzina radilice ista na kiporu i lda450.
 
0af2e6f63523ebcee7392caa8a48b600.jpg


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
U subotu uspešno zamenjen cilindar i klip imt 506.Bolje pali bolje drži ler gas jaca kompresija.....sve u svemu ko nova masina.....
0ac754ac03f281e8ddb4102da5cb5a96.jpg
2f002edfe4c9e2eeaa0f6992fb0ba007.jpg


Послато са Moto C помоћу Тапатока
 
Шта је било са старим цилиндром? И ко је произвођач овога цилиндра?

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Pa vidi ovakoja sam odavno imao problem s njom jer je moj ujka uzeo da se posluži s njom a kada je vratio ona nije mogla da se upali kao da je zakovala rucicu paljenja ni pola kruga nisi mogao okrenuti...ja sam je tada odneo kod majstora da je popravi....on je jeste upalio ali na silu....od tada je ona meni pocela pri radu da se gusi,stuca,gasi a isto tako ler gas ni da si prodesionalac nisi mogao da podesis....ne budem ti lenj ja je pre nekih desetak dana otvorim i imam sta i da vidim....klip i cilindar unisteni..na njima risevi da nokat ruke moze da upadne....karike na klipu i da ne pricam kakve su .....narucim klip i cilindar zamenim lepo podmazem posto je novo i sada je perfektno stvarno radi bez mane....
Sto se tice cilindra on je meteorov uzeo sam komplet posto uz cilindar dolazi i klip ....

Послато са Moto C помоћу Тапатока
 
Требао си само клип и карике заменити. Имам један 506 који има рисеве у цилиндру сад је трећа година ради без проблема. Последњи пут је клип пукао а пре тога карике. Цилиндар је никасил. На другом је гилардони кад сам на пролеће мењао лежајеве( били неки кг жали боже) убацио сам скф, цилиндар и клип немају трагове рада. Сијају се као да су нови а култиватор 2 године оре до бесвести. Кад будем мењао никасил узимам овај комплет па шта кошта.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Pa sad ja sam uzeo novo i bolje je jeste da je skuplje ali bolje....sad radi kao svajcarac a ne zalim sto zamenio oba...novo je ipak novo....
S tim da sam ja uzeo skuplji cilindar i klip jer na to nikad nisam i necu da stedim jer je to masina koja zrpi opterecenje....kad god da kupujes nemoras bas ni najjeftiniju a ni najskuplju varijantu znas i sam da novo bolje radi....
Послато са Moto C помоћу Тапатока
 
Nadam se da si i semeringe na radilici promenio....ako nisi gledaj da to uradis sto pre....montiranjem novog klipa i cilindra si povecao gornju kompresiju(onu sto osetis kad palis) ali si i povecao donju koju stari(okorni i tvrdi) semerinzi nece moci da zadrze i pocece da vuce fals vazduh i varira gas a u dosta slucajeva se desava da zalepi klip....
 
Nadam se da si i semeringe na radilici promenio....ako nisi gledaj da to uradis sto pre....montiranjem novog klipa i cilindra si povecao gornju kompresiju(onu sto osetis kad palis) ali si i povecao donju koju stari(okorni i tvrdi) semerinzi nece moci da zadrze i pocece da vuce fals vazduh i varira gas a u dosta slucajeva se desava da zalepi klip....
Jesam i semeninge i gore igličasti za svaki slucaj ...

Послато са Moto C помоћу Тапатока
 
Pozdrav,ima li ko iskustva sa blokadama,krckalicama za imt 506 ili agriu 6000,do danas nisam ni znao da postoje blokade za njih. Valja li to cemu,jel radio ko sa njima?
 
Види на јт, могу се уградити од 507 на точкове 506 али проширују траг. Реално ни не требају ми мало на квачило мало цимање и окреће се у месту на бетону са плугом и 75 кг тегова. Пракса је чудо.


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Praksa je praksa,ali bi trebali malo da sacuvamo ruke. Ovo sto sam gledao na yt deluje kao da blokade stoje za ukras,nisu nastelovane..podesene..odkud znam sta im je..Primetio sam da su totalno razlicite od onih koje nosi 507,nisu fiksne sa telom motokultivatora nego se cele okrecu sa tockovima.
 
На њима има полуга која их кад се повуче раздваја полуосовину од точка. Што се тиче чувања здравља бољи распоред терета, лакша приколица, не претоварати и преоптерећивати. Тегове користим само у орању. Тег на слици се помера испод мотора и напред на шипци скоро 1 метар и овај тег преко полуге може баш баш добро да притисне предње точкове. Мења тегове у точковима. Кад се извучем вратим испод мотора не морам да вучем пуно мртвог терета(тегова). Као што рекох пракса.
e05f3318c620b30f0f1c794243c08761.jpg


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Nazad
Vrh