Motokultivatori - opšta tema

Pozdrav ekipo. Imam motokultivator Muta Gorenje T-400 ... Pojavio se problem na frezi. Naime, između diferencijala i nozeva je počelo da curi ulje...
Zaokružio sam mjesto na kojem curi. Takođe curi i na onom zupčaniku koji ulazi ... Vjerovatno su sjemerinzi crkli, ali ne znam kako da rastavim frezu, pa ako neko može pomoći bio bih zahvalan :)
 
imam novi problem sa mojim mtk... naime problem je kvacilo! Jednostavno, kvar je nastao od jednom... Traktor nije htio da stane kad stisnem kvacilo, a kad namontiram frezu, cim je u brzinu i spustim je u zemlju traktor nece da mrdne, kad podignem frezu ona okrece i traktor takodje krece...

U prilogu su slike kvačila (zanima me mišljenje stručnijih lica, dakle u kakvom stanju su lamele i samo kvacilo koliko to sa slika mozete vijdeti) Takodje, ova celicna opruga ili kako li se vec zove je pukla na var (jednom sam je vario, prije dvije godine)...

73015428_2525501067724951_330824692107575296_n.jpg

74602820_2496340250455133_6907747179494899712_n.jpg

72818916_412141966403490_8792775443439681536_n.jpg
 
Ova opruga je svakako za zamenu, lamele ne vidim, ali mislim da nebi bilo loše promeniti i njih..
Generalno, lamele na mutama dugo traju jer su u ulju, ali ništa nije večno..
 
Ово је квачило са више ламела, слично као код имт-506. Никад не раздваја скроз ламеле.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
danas sam bio kod naj majstora za motokultivatore kvacilo je u sasvim pristojnom stanju... Rijesio sam onu slomljenu plocu, stavio sam je, medjutim problem su oni pipci koji je potiskuju... Oni su se izgleda pojeli i sad je ne dodiruju

@mirosti - hvala brate u svakom slucaju
74281253_437910373528594_5648657807067578368_n.jpg
 
Дођех, видех, одох до даљег... Ово може и у тему орање. Испод овога к'о бетонска плоча.
732e69f597e33a79513e420495cf681c.jpg


Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Имт 506. Ручке продужене и качење за голдони/509 прикључке.Франкенштајн.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Земљаци, јел има неко искуства или зна нешто више о овом мотокултиватору?
Планирам га за кошење и фрезирање у воћњаку и башти.
3 слова у претрази форума не даје никакве резултате.
 
Има сигурно сајт само треба мало потражити. Ово би требало да буде најсличније имт-507. На сајту стоји да користе кипор и ломбардини моторе, то сам гледао пре неких годину дана.Има и ценовник нових производа.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
На сајту нема цена. :)
али се може распитати у продавницама и на огласу.
Надам се да ће се јавити неко ко има овакву машину ...
идеална ми је јер је мултифункционална
 
Ево нашао сам ценовник из 2017. и каже у зависности од произвођача мотора и диференцијала цена иде од 182.000 до 266.000 динара.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ovaj model ima neki ludacki prikljucak tako da moras kupiti njegov orginal koji nije jeftin, freza konstruisana nakoso mislim da desna strana plice frezira kao vocarski cuva zile. Van pameti tako da frezira nejednako.
Priključci nepasu niodcega drugog.
Ima ga mojkomsija.

Za mnogo manje pare kupis veliki goldoni neki dobar sa istim mogucnostima sa okr.ruckama,prikljucaka do mile volje.
 
мислио сам да покушам да га узмем ако добијем субвенцију, па неће скупо изаћи. треба ми косачица, фреза и атомизер који може да се закачи на њега...
у дилеми сам већ неколико дана.
Све друго што је ново, није мултифункционално...
 
Ja od nedavno imam gore pomenuti motokultivator.
Nisam ga dugo koristio, za sada samo u transportu i za sad sam zadovoljan, ima odlican raspored brzina kako za obradu tako i za transport (3+3+R).
Velika prednost mu je diferenecijal koji poseduje, veoma je okretan, naravno tu je i blokada diferencijala kada zatreba. Meni je motor kipor dizel.
Negativne strane su mu neujednacena tezina, rucke su veoma teske tockovi nisu u centru tezista sila i kontantno mora se drzati na rukama, a to zato sto je konstruisan za motor lda 450 koji je od kipora tezi za bar 20kg, al to se da resiti tegovima.
Kvalitet mi neuliva poverenje moj je star 5 godina i vidim da je vec otvaran menjac,a svi semerinzi sline, na spojnickoj curi toliko da za popodne ceo menjac iscuri, takodje sajle su sve popucale kako zbog loseg rukovanja predhodnog vlasnika tako i losim kvalitetom istih.
Iskren da budem ocekivao sam vise, premda je rec o masini iz 2014 godine koja poseduje agrijin menjac. Trenutno sam u dilemi dal ostaviti njega ili stari dobri 507
 
Nema to kvaliteta nista novo,al trce ljudi na subvenciju pa nakraju imaju nazovi novog groba.
Tako gledam kararo nove ljudi grcaju u dugovi a da ih isplate cilindri pisaju mokri,on jos u kreditu sta reci....

Lepo vam je kolega Sumadinac opisao novu mladu stvar.
 
Nazad
Vrh