Motokultivatori - opšta tema

Imam jedno pitanje,u pitanju je motokultivator od šuraka ?
Pre par godina je kupio nov motor Honda GX 200 (verovatno kineska kopija) stajao mu je više od godinu dana i sad nije mogao da ga upali...
Skinuo sam karburator i detaljno očistio čašicu i dizne posle čega je motor upalio normalno.
Problem je u tome što motor radi neravnomerno a ona poluga sa oprugom (nalazi se ispod rezervoara ) i ulazi u sam motor stalno ide napred-nazad i samim tim povećava i smanjuje obrtaje motora pošto je drugim krajem vezana na leptir gasa.
Ovo se dešava i na leru kao i na maximalnim obrtajima.Da napomenem da onaj šraf sa oprugom i iglom na vrhu za smesu ne reaguje.
Šta bi mogao biti uzrok ovakvog rada ,kačenje opruga na polugi tog ramena nije dirano ?
 
Filter vazduha proveren a auspuh nisam proveravao,kad odem sledeći put proveriću i njega.Nisam se nešto bakćao sa takvom vrstom motora a nisam gledao ni na netu sistem te poluge koja ide u motor (ne znam ni sam gde da li negde na radilicu ili...???).
Vidim da i na nekim kosilicama za travu sa tim OHV motorima ima ista poluga vezana na leptir gasa ali tamo miruje.
Koliko sam skontao služi da kada se motor optereti ona automatski daje malo gasa tj.podiže obrtaje,neka neko od stručnijih da bolje objašnjenje.
 
I mene to zeza na Villager pumpi za vodu sa ohv motorom, koji je pretpostavljam kopija te Honde.
Isto tako neko vreme povecava i smanjuje gas, posle nekog vremena se umiri i radi normalno.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Deca donela ovo čudovište kući. Da li neko koristi ovakav i šta kažete za ovo? Mislim da je u pitanju agria 1900 dizel. Po rečima prethodnog vlasnika ima 20-22ks. Ima nešto priključaka,nema frezu.
4f1d6bb38f14fbd85299315b75dd0b84.jpg
ff23226743d953987595a42ab802589e.jpg


Послато са 2209116AG помоћу Тапатока
 
Реци деци да и мени довуку тако нешто, частићу их слаткишима. Вероватно двотактни дизел мотор, хатц, хиртх или нешто слично. Вечан мењач, има на јт аутомобилске моторе уграђују на њих.
 
Ovi slabo troše slatkiše . Pali na anlaser,ja nemam nikakve veze sa motokultivatorima a ovo je baš grdosija od mašine.Ima i neku prikolicu, to treba da donesu.
 
Imam jedno pitanje,u pitanju je motokultivator od šuraka ?
Pre par godina je kupio nov motor Honda GX 200 (verovatno kineska kopija) stajao mu je više od godinu dana i sad nije mogao da ga upali...
Skinuo sam karburator i detaljno očistio čašicu i dizne posle čega je motor upalio normalno.
Problem je u tome što motor radi neravnomerno a ona poluga sa oprugom (nalazi se ispod rezervoara ) i ulazi u sam motor stalno ide napred-nazad i samim tim povećava i smanjuje obrtaje motora pošto je drugim krajem vezana na leptir gasa.
Ovo se dešava i na leru kao i na maximalnim obrtajima.Da napomenem da onaj šraf sa oprugom i iglom na vrhu za smesu ne reaguje.
Šta bi mogao biti uzrok ovakvog rada ,kačenje opruga na polugi tog ramena nije dirano ?
Izvadi plasticnu ler diznu ispod plasticnog srafa za stelovanje ler gasa . Produvaj je kompresorom. Zatim skini centralnu glavnu diznu i izguraj atomiter na dole i kroz rupu u kojoj je bila ler dizna isto produvaj karb. Ako to nepomogne moras zameniti karburator.

Evo malo pojasnjenja uslov je da se zna malo engleski :)

https://docs.google.com/document/d/1gEC8at-wwAOwSarLqikO-IYUMYss5lvkbuLyeCNHUQ0/edit?pli=1

https://www.mylawnmowerforum.com/th...689/#lg=attachment_xfUid-1-1713042849&slide=0

 
Poslednja izmena:
Izvadi plasticnu ler diznu ispod plasticnog srafa za stelovanje ler gasa . Produvaj je kompresorom. Zatim skini centralnu glavnu diznu i izguraj atomiter na dole i kroz rupu u kojoj je bila ler dizna isto produvaj karb. Ako to nepomogne moras zameniti karburator.

Evo malo pojasnjenja uslov je da se zna malo engleski :)

https://docs.google.com/document/d/1gEC8at-wwAOwSarLqikO-IYUMYss5lvkbuLyeCNHUQ0/edit?pli=1

https://www.mylawnmowerforum.com/th...689/#lg=attachment_xfUid-1-1713042849&slide=0

Hvala druze ,problem je bio u toj plasticnoj dizni za koju nisam znao ni da postoji,ja sam cistio onu dole i produvavao karburator al to nije davalo rezultat,sad je kao nov....

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Треба праксе и искуства сигурно али није немогуће радити са њим. Радо би имао један такав.
Ovo je nešto manje od mog Holder-a.
Po meni, recimo za oranje ili vuču prikilice ovo nema nikakvih problema sa rukovanjem.
Ja sam dvotaktno motor zamenio sa savremenim Acme dizelom od 12 konja.


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Тај мотокултиватор 1900 би у ствари требао бити мало јача верзија 1700 (имт 509). То су точкови од 16-18 инча.
 
Има ли неко идеју где да потражим сет за конверзију мотокултиватора у еКуливатор (5-6 КС)?
 
Било је неких варијанти на к/п али колико се сећам било је негативних оцена. То је повећи мотор од 4 киловата, пре ће бити неки од ~2 киловата.
 
Nazad
Vrh