Motokultivatori - opšta tema

Evo glodačko/srugačkih radova..

068e6548ffb56f1f22a16c75667497b9.jpg


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
А та плоча десно је од неке плочевине, па упресовано и заварено то "срце" или одрезана од неког челичног трупца?
 
Odrezana plazmom od pločevine 'desetke' pa ostrugana za centriranje na flanšnu motora a sa ove čeone upresovan i 'zaheftan' nos za centriranje na ploču zvona.
Korišćeni imbusi sa upuštenom glavom DIN6880 za vezu, da ploče mogu da se sastave.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Друже нисам никад мењао сајлу квачила на имт 509 а и то је другарево па му обећо помоћи мислио да има негде са стране да се закачи ал смо се мало затрчали може друже укратко процес замене сајле ако ти није проблем имаш пиво
 
pokusavam da nadjem novi motokultivator do 10 ks pa sam nasao na nekoliko mesta ali neznam koji je najbolji model.
Ima kod nas fabrika FPM AGROMEHANIKA da li je to pouzdano?
Na jednom sajtu sam nasao honda f720 ali ne pise ni cena ni koliko je ks.
Drugi sajt reklamira Goldoni motokultivatore.
treci sajt reklamira Ruris motokultivatore.
Moze li neko da da savet u vezi kupovine?
 
Друже нисам никад мењао сајлу квачила на имт 509 а и то је другарево па му обећо помоћи мислио да има негде са стране да се закачи ал смо се мало затрчали може друже укратко процес замене сајле ако ти није проблем имаш пиво
Ako si kojim slučajem pitanje uputio meni, evo ti uprošćeno uputstvo.
Sajla ide kroz onu debelu cev upravljača. Prvo otkači sajlu i bužir na ručici, ako je sajla pukla možeš bužir i komad sajle odmah izvući.
Onda popustiš na debeloj cevi upravljača onaj šraf koji ide malo ukoso da možeš izvući cev. Ispod bi trebao da vidiš polugicu u koju treba da uvučeš kraj nove sajle.
Ukoliko vam to ne pođe za rukom morate skinuti podupravljač pa polako..
Nemogu baš da te kroz proces provedem u potpunosti, ako uključite malo logiku, završićete, nije ništa strašno.
Btw sajla puca kada je kvačilo nepodešeno i tvrdo, trebalo bi prvo njega srediti.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Sklopljena makina..
Malo sam angažovao picopevce da se uče mehanici..
Što se tiče ovog dizela od 10 konja, kako sam i sračunao, za oranje ima sasvim dovoljno snage čak i u drugoj brzini. Probao sam tvrdu ledinu i motor vuče čak i u leru. Upravlja se sa lakoćom, jer su blokade dobro rešene.
Ostaje da se daske pluga očiste od korozije..
37a18e9487ca98d052fec90500164706.jpg
93739a220f13f040698c2330e539c421.jpg
9d4bc40bde4283bc439c2a36c1f3a82e.jpg
c7f38143edf90cb98b79529c697166b2.jpg


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Баланс ОК?

Него, 'оћеш мало да га уљудиш? Да падне неко фарбање, неки светлозелени "Хамерит" као на мотору?
 
Sa plugom je balans zaista dobar, kada uđe u zemlju nema nikakvih verikalnih sila.
Okretanje na kraju brazde je u mestu i sa lakoćom.
Bez pluga treba da se navale ručke, jer preteže motor.
Što se tiče ulepšavanja, to ostaje za neko drugo vreme, jer sam rasprodat za gomilu projekata. Ova njegova braon boja je neugledna ali je neoštećena osim na ručkama.
Motor sam nabavio pre nekoliko godina iz nekog agregata za struju, lično sam ga obnovio i u fabričkom je stanju. Ugradiću mu anlaser pošto ima venac. Takođe ću vratiti blokadu na desnu ručku jer je onda upravljanje još lakše.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Ovo je 'talijan Acme, radi kao singerica, na bcs samohodnim kosacicama se mogu cesto videti.
Po meni mnogo lepsi rad i mirniji od brata mu Lombardini-ja...
Miroslave odlicno uklopljeno, svaka cast, ne vidim na slici jel mogao leci sraf na sraf ili si pravio medju plocu?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
U pravu si, Acme zaista lepše radi, na lergasu bukvalno broji taktove.
Pumpu i brizgaljku sam mu stavio novu, malo sam mu pojačao pritisak ulja, ležajevi novi, ugradio podmazivanje osovinice klackalica iz centralne magistrale.
Vrlo lako pali, samo da mu još nađem anlaser.
Što se tiče veze, kvačilo je kod mene nezavisno uležišteno na prvoj ploči na zvonu kvačila. Motor ima drugu ploču, koja se sa pločom zvona centrita i vezuje šrafovima na velikom prečniku.
Na radilici je zupčasta spojnica koja ulazi u žensku spojnicu u osovini kvačila.
Time se motor skida za 5 minuta.
Imaš gore slike.
To sam uradio jer ću možda jednog dana isprobavati i druge motore, pa čak možda i elektromotor..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Sad sam tek video predhodne slike.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Па да почнемо...
Карике и клип 5 година, могло још х година да ради.
Болцна и лежај као ново.
Клипњача нема луфта. Испираћу са нафтом и то је то.
9943f31b53a636f607d2b88b037aa9b6.jpg
997c17f9bf8d6001c1f23dfb07a0ca31.jpg
5c2c5823aa4d2dc369fadf2b59c9265d.jpg
c1a1096bd8d1fd443596c5eb49fd227f.jpg
 
Karika se ne kontroliše na klipu nego u cilindru.
'Ajde ubaci u cilindar, pa će ti biti jasnije dali je za zamenu ili ne. Izmeri špijunima pa nam napiši ovde vrednost. Ja još nisam otvorio motor kome nije trebalo zameniti karike.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Иде нови цилиндар и клип тако да је свеједно. Из искуства овај склоп је могао још пуно година да ради само да није дошло до лома.
Ово дође око 0.75-0.80 милиметара
eddc2d08503de5a7838067b15c1f8600.jpg
cec0e819f5b7ed3e3aec5966bfe5416b.jpg
c1399dbbf6128ec96ff8ed76e3bee953.jpg
 
Nazad
Vrh