Motokultivatori - opšta tema

Sta te muci oko stelovanja posto tehumseni takoreci stelovanja i nemaju ali bar ovi manji na kosacicama sto sam radio. Sve se obicno svodi na regulator obrtaja koji ga steluje u radu. Jedino takoreci se moze ocistiti lonce karburatora i dizna produvati i nivo pregledati. Sad ovaj motor je dosta veci i pitanje je sta je i kako reseno jer nekoliko sistema imaju koji vrse regulaciju
 
Drugar ima HONDU F 42,otisla mu je bombina,nigde nemoze da je nadje.Svugde kazu da je to jako star model ,delova vise nema.Dali neko zna gde moze da se kupi bombina,ili moze da se skine sa nekog drugog modela i da se namontira na njegovu Hondu?
 
Za Hondu g42/f42 ima samo karike sto se tice celog motora
na bobini nek premeri rupe od centra do centra i unutrasnji precnik magneta
mozda moze da se uglavi od motora g150/200 ili od gx modela
 
Pozdrav,kod ovog je problem što je non stop na turažu i ne prima gas,ocistio karburator i sad je kao nov ali opet isto,najvjerovatnije sam ja krivac pošto sam ga sastavlja jer je kultivator bio rastavljen kad sam ga kupio,jednom mi se isto desilo kad sam sastavlja hondu F420 ali sam to sredio samo nema šanse da se sjetim kako:sta:
 
Nesto si zeznuo oko regulatora obrtaja jer on je vecinom zakacen oprugicom i stanglicom za karburator. polozaj gde je tacno sta bilo je verovatno promasen ili unutra motora regulator nije namesten dobro pa je ostao zaglavljen u nekom polozaju. Kad se nesto radi tako delikatno najbolje je slikati polozaje gde je sta. Sad jedino ako se moze primetiti na metalu gde je stanglica ili oprugica bila zakacena da se pokusa naci jer ima vise rupica za polozaje vecinom.
 
Regulator gasa ima par rupica.. gledano od gore u prvu rupicu ide stanglica koja se veze direktno na karburator,a u drugu gledano od gore ide oprugica i stanglica tj u lim regulatora kraj sa oprugom a drugi kraj na poklopac(ploca sa dva srafica za 8 ili 6.5 kljuc) iznad karburatora....kod novijih modela techomec 3.5hp koji nemaju plocicu kraj sa stanglicom ide na lim koji je pricvrscen na unutrasnji sraf koji grzi karburator na usisnoj grani
kod tih modela motora treba obratiti paznju kad se skida karburator da se ne razvuce opruga(cesti problem) cim se razvuce opruga odma brljavi gas ili stalno varira ili nabija pun gas
proveri prstom dali funksionise leptir gasa....desava se kada se okrene kontra kruta stanglica,krajevi sranglice ne legnu lepo u lim regulatora i lim leptira gasa pa gas ostane otvoren...
otvori pivo skini karburator i polako :osmeh:
 
Imam frezu-kopacicu mio standard, 2ve napred i rikverc sa tomosovim motorom od 2kw, ali je dotrajao. Stalno nesto trokira.
Video sam da imaju motori da se naruce i da pasu (lincon ili "honda'') u sustini su to kinezi.
Zanima me da li je neko udradjivao il zna nekog i kakva su iskustva???
 
Imam frezu-kopacicu mio standard, 2ve napred i rikverc sa tomosovim motorom od 2kw, ali je dotrajao. Stalno nesto trokira.
Video sam da imaju motori da se naruce i da pasu (lincon ili "honda'') u sustini su to kinezi.
Zanima me da li je neko udradjivao il zna nekog i kakva su iskustva???


Ja mislim da mozes da ugradis fin Hondin motor GX 160. On ima oko 5-6 ks.
 
Tomos motor je slab sto se tice snage za menjac serije f350-400-420. Mora reduktor opet tesko radi sem onog jaceg umo-08. Najbolje naruci najeftinijeg kineza za 110 eur i nabaci jer skoro u originalu ide. Jedina stvar je rucicu gasa napraviti posto nije predvidjeno za sajlu. Ali jako lepo radi sa njim i snage ima dovoljno jer gx160 je 5,5ks a ekonomican je i nije potrebno forsiati ga
 
Tomos motor je slab sto se tice snage za menjac serije f350-400-420. Mora reduktor opet tesko radi sem onog jaceg umo-08. Najbolje naruci najeftinijeg kineza za 110 eur i nabaci jer skoro u originalu ide. Jedina stvar je rucicu gasa napraviti posto nije predvidjeno za sajlu. Ali jako lepo radi sa njim i snage ima dovoljno jer gx160 je 5,5ks a ekonomican je i nije potrebno forsiati ga

Vrv. mislis na onu firmu iz Raske sto ima da se naruci. Moj tomos ima reduktor na njemu, koliko sam ja skapirao on ne treba?. Na ovaj nov samo montiram postojecu remenicu koja ide na osovinu sto viri iz motora. Remenice su mi duple, po dva kanala ima na svakoj.
 
Reduktor treba samo kad idu tomos motori jer velika je razlika u obrtajima. Za ove kopije hondinih motora netreba i tu samo postojecu remenicu prilagoditi motoru. Ima kod nas dva motora skinuta sa zalivajucih pumpi na hondama g42 uradjene i rade bez ikakvih problema. na KP imas oglas po toj ceni nesecam se tacno odakle je ali svi su to na isti fazon kopije honde
 
Sinoć urađeni metalni točkovi za IMT 506.
Rađeni su od felna 12" a koristit ćemo ih prilikom špartanja smilja i za ogrtanje krompira, nadam se da će moći da funkcionišu.




Je li neko radio neki držač ovog motokultivatora na prikolici od auta, recimo neka hvataljka kojom bi mogao da pričvrstim motokultivator za prikolicu da ne vežem uvijek i ne petljam sa konopima?
 
Ja sam pravio vucnik na hondi i kacanje na vijke od prikolice tako da zgodn skinem vucnik i montiram sapu da bih vukao sa autom. Nije to veliki problem napraviti samo od debelozidih cevi i naci cev da ulazi skoro knap u drugu
 
Коначно сам успео да узубим редуктор и култиватор:
https://www.youtube.com/watch?v=6kQSZSqTwvc&feature=youtu.be

Питам се да ли сам се зезнуо? Дао сам оглас и продао сам га за 5 мин. Са гарнитуром за фрезовање, кошење и орање и пумпа за воду, 1.500€.
Сад се спремам да купим Кипор дизел за Хонду Г 42 па ме занима да ли је неко радио такву комбинацију и како је задовољан?
 
U principu g42 i f600 su dosta slicne sto se tice menjaca i nosaca motora. Kipor je prava mera za hondu i odradjuje posao samo tako a snage uvek dosta. Zadnji nosaci skoro u originalu pasuju rupe dok se prednji moraju izmestiti oko 10cm napred ili medjuploca da se stavi .Malo dorade oko kvacila i tako ,ali u principu sredi se i radi ekstra. Potrosnja smesna a pali ko dizel hehee
 
Nazad
Vrh