Motokultivatori - opšta tema

Pozdrav svima,

imam jedan motokultivator, u pitanju je Mio Standard 200, ima 80cm3, snaga oko 1,2ks.... pise mi na tablici super 86/88, ima ulje u motoru kao posebno tako da mislim da je cetvorotaktna masina, a nigde ne mogu da nadjem da li je. Moze li mi neko reci da li je ovo masina na cist benzin? Ne palim dok mi neko ne potvrdi, mada bi trebalo sutra da je aktiviram..... U pitanju je nasledjena masina koja nije paljena nekoliko godina..... planiram da promenim ulje i sipam sveze, i toliko o tome...

Ima li ko predstavu o pogonskom gorivu?


Pozz
 
Meni ovo mirise na Indiju ili Kinu,
Колико сам видо из њихових продајних каталога поштено наведу: мотор из Кине, Јапана, Френцуске, домаћи (мада тих је јако мало)... Обзиром да је рубља пала цене су повољне. Рачунам, кад се одбије порез то би покрило транспортне трошкове, е сад наши цариници (харачлије) то је непознаница.
Ееее, у сретно доба смо ми извозили грдне кулитиваторе у СССР а сад, где смо стигли.
 
Ako ima posebno ulje i kartercic i cep za sipanje ulja nemas sta da mislis jer rec je o cetvorotaktnoj masini. Po samom izgledu motora ces najlakse i prepoznati. Ta serija ima taj najmanji cetvorotakni motor za koji je i tesko delove cak naci. Kasnije je ubacivan i tomosov Umo-06-08 motor

- - - - - - - - - -

Najbolje slikaj motor za svaki slucaj ipak ali 99% sam siguran da je to cetvorotakni hondin motor
 
Čist benzin, ulje obavezno promeni, i u motoru i u filteru za vazduh...pogledaj i nivo u menjaču, svude ide isto ulje (SAE 15 - 40))
 
U mom komsiluku ima na prodaju IMT507 benzinac sa prikolicom i labin progres 14 ks sa prikolicomi pgonom ako nekog interesuje mogu da se raspitam za cenu.
 
Honda mio standard f300, tomosov motor 2kw, da li je neko imao problem sa diferencijalom jer pri praznom hodu jako tesko se pokrece kopacica i nonstop se okrece kardan, da li to tako i treba ili ima neka deblokada za taj mali diferencijal, freza nije radila min 6 godina, na sta da obratim paznju ako uopste tu nesto nedostaje? Pozdrav
 
Sve hondine motokopacice nemaju diferencijal nego je pogon sa jednim lancom ili sa dva posebno za svaki tocak kao u F6xx i F7xx seriji koja ima rucice za odblikiranje tockova. Jedino sto moze biti je da je od stajanja poribao neki lezaj ili lanac ili nije imala ulja dovoljno ili je najgore od kondenzacije bilo vode. Najbolje je probati sa pola nafte i ulja smesom usuti u menjac i podici da je motor okrece jedno vreme da se proba razraditi malo. Ako se cuju cudni zvuci skripe cikanja ili slicno otvarati menjac da se kosuljica lezaja ne osteti leziste na kucistima. Nista nece da stoji tako dugo i ako stoji treba konzervirati sto rekli
 
hajde da i ja pitam je li ima neko da zna..imam briggsov motor 5ks..radio normalno do skoro,onda poceo pomalo da dimi plavo i dok radi smrdi na gorivo,trosi kao lud,nosio majstoru kaze karburator otisao,rastavio sve sto se moglo rastavit ocistio vratio i opet slicno,karburator nije reagovao na srafe i njega skinem rastavim ocistim vratim i onda je reagovao ali i dalje ista stvar,iz karburatora u rezervar ide saug koji uvlaci gorivo u jednu manju posudicu na vrhu rezervara i iz te pusudice karburator valjda uzima gorivo..jedan majstor mi kaze da probam probusim malu rupicu u toj manjoj posudici da smanjim nivo goriva pa bi mozda manje karburator vukao..posto je skoro pa nemoguce naci isti karb je li ima neko neku ideju kako smanjiti dotok goriva u isti?
 
Ajd sad ti meni popravi karburator na audiju pa cu ja tebi na brigsu. Postavi nekoliko slika druze da vidimo kako to otprilike izgleda jer po tvojim objasnjenjima ispada ko zna sta. Brigsove karburatore je uopsteno vrlo tesko popraviti bilo sta a ni delova takoreci nema. Ali da odjednom poveca toliko potrosnju je dokaz nekog kvara kojeg napamet niko nemoze resiti.
Ako jedino ima lonce za gorivo i unutra iglicu i plovak moze odjednom povecati toliko potrosnju jer dovoljna je trunka da potpadne na iglicu pa da preliva gorivo. ovako napamet nista nemogu reci
 
@vica022
hajd sto ih je tesko popravit ali sto ih je tesko naci..zamijeniti
jedino sto mi se desilo prije zime i tog kvare je da mi je voda dospjela u rezervar pa valjda usla pri paljenju i u njega,majstor mi rece da to ne smije i moze bude uzrok?
ovako izgleda karb.
http://fotkica.com/slike.php?slika=1_97066787_2013-05-03_182604_ja.jpg donji kraj ide u rezervar
kad ga upalim dimi mi na plavo,ali smrdi na benzin da ne mogu bit radit snjim,na karbu ga mogu regulisat ali potrosnja i smrad goriva je i dalje prisutan.
-u loncetu od rezervara iz kojeg karb vuce gorivo mi je bilo trunja i nekog ostatka od one paste za izolaciju,ako je negdje zacepio trun moglo bi da bude razlog vece potrosnje?
- - - - - - - - - -

@mirosti u karbu nema plovak ,sta mislite bi li moglo do membrane biti iako mi izgleda normalna citava i jos zdrava
 
Poslednja izmena:
probajte sa zamenom membrane,ali retko kad uspe,uglavnom moze da se prilagodi karburator od kosacice ili tomos pente...oba karburatora sam uspesno prilagodio i sve to funkcionise bez problema....

sve su to matore masine za njih nema delova tako da jedino turpija tjuning :osmeh:
 
@brkin-sonta ako je motor 5ks je li mora da bude i sa kosacice 5 ks,mislim na karburator,kako si napravio spojeve,vario ili,imam kosacicu brigs 4.5ks ali drugaciji je karb,manji rezervar..
 
mora se imati zaseban rezervoar koji je vislji u odnosu na motor...koliki je precnik usisnog grla toliki vam karburator treba...
spojevi se prave,jedan kraj da odgovara karvuratoru pa cev i drugi kraj da odgovara bloku
nemora da bude sa kosacice,bilo od cega samo da odgovara precnik karburatora
 
Taj tip karburatora nema stelovanja i samousisni je ali je problem sto ima stanglicu za centrifugalni regulator obrtaja.Problem najveci kod njih je leptir sauha i oprugica koja ga regulise. Na otvaranju i zatvaranju leptira regulise se smesa pri manjim i vecim obrtajima a to ako se rasteluje vrlo tesko se resava. Ako je voda dospela u rezervoar to nebi smelo neki veci problem napraviti ako se ocisti lepo ali treba pregledati i membranu, stim da nikad nisam video da je ona otkazala. Pojava dima mi je cudna jer kad previse trosi izbacuje crn dim ali je pitanje dal neka karika nije zaribala ili pukla. Onda od ulja hoce dimiti plavkast dim a u oba slucaja trosi kao avet. Probaj naci taj deo karburatora i uporedi od starije serije brigsa od 4,5 ks ili 3,5 jer mislim da su isti . Vrlo slicno izgledaju a moze se desiti da je potpuno isto .
 
Ja na brigsu imam obican bingov karburator od kosilice i radi super.mozda trosi malko vise od standarda ali je dobro.
 
Nasao dva ista karba,promijenio i na leru dimi pomalo crno,na jacem gasu opet pocne plav dim..karb sto posto nije..tri sam probao..bit ce da je klipnjaca ili prstenovi iako su mi na oko uredno izgledali ..jbg bit ce mijenjat motor
 
Imam hondu g42 i nedavno sam kupio rotacionu kosacicu za istu(nije sa reduktorom,nego ona sa kaisima),ali mi fali pogonska remenica na mtk.
Prodaje covek dve pogonske,jedna 8 a druga 13,5cm u precniku,pa me intresuje koja je bolja za moje potrebe.:sta:
 
Nazad
Vrh