Mobilni telefoni

Пробај апликацију gps test и mytrails исто показује. Прецизност ~4 метра. Ако знаш неку географску локацију(дужина,ширина) најбоље је тако да провериш.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Moze biti ali tehnika napreduje iz dana u dan.Tebi da je neko rekao da ce telefoni biti jaci od nekog kompjutera pre 5-6 god dali bi mu verovao?

Antena je obicno potrebna zbog jacine signala.

Ali ako se tom signalu smanji frekvencija on ima drasticno veci domet.

Kao wifi npr na 2.4ghz i na 5ghz.Na 2.4 ima duplo veci domet i vise.

Ili mobilne mreze, sto se svi otimaju za 800mhz?Po centrima gradova idu na 1800 i 2100 mhz.A po selima uglavnom na 800.

Sad nove 5g mreze rade na 20ghz i vise i imaju ne normalnu propusnu moc ali zato domet tuga.Na svakom.cosku mora biti predajnik maltene.

Sto manja frekvencija talasna duzina je veca samim tim i domet.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nece se koristiti viskofrekvencije >20ghz kod nas.Vec se ce se koristiti neke do 5ghz.

Vece brizne ce se dobiti zbog Multi user - MIMO, bolje modulacije ODFMA i vece sirine kanala.

Neka nasi slepci uvedu volte, i povecaju GB daleko su oni od 5g mreze morace verovatno i dvb-t2 signal da premeste i ovako se mesa sa 4g mrezom.
 
Ne mesa se sa 4G, Slucajno sam administrator u kablovskoj pa se bakcem sa televizijom i internetom svaki dan.

Nisam naisao ni jednu frekvenciju da ide preko700mhz.

4G pustaju na 800mhz

Povecavanje sirine kanala znaci ubacivanje jos jedne frekvencije ili ispod ili iznad nosece, a to je piganje dali moze zbog preklapanja sa drugima.

imamo zajebanciju sa 5ghz wifi netom zbog toga vde ima dosta provajdera(guzva).

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Која ГПС прецизност код телефона??? Па то прецизно као ћорава кока
Јуче баш користио, ја на раскрсници право а мој сигнал оде лево

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
iskljuci preko gprs i wifi da se navodi samo internal gps, i kalibriraj kompas.Meni to jos nikad se nije desilo.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Све је то одрађено. Значи једноставно сигнал скренуо лево и почела да прерачунава руту. И мени се то први пут десило, досад никад није било тако.....јесте једном у Крагујевцу, ја идем једним путем а она показује да идем другим, паралелно овом на удаљености неких 20-30 метара.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Već godinama koristim MapFactor navigaciju koja može da radi kako off line tako i on line.Nema ulice i mesta gde te ne može odvesti bez bagovanja i gubljenja signala.
 
Gubljenje signala GPS, To nema veze sa aplikacijom nego do uredjaja. Meni maps nikad nije zatajio, a imam i IGO.

Mozes i maps da skines da bude offline mapa pa ti ne treba net.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ja probao,al kad sam prešao u drugu državu ono ćorak...znači offline maps samo u državi u kojoj se nalaziš?
 
Ne, obelezis teritoriju za koju ti treba offline maps i telefon skine, imas fore 30 dana da koristis i brise se automatski.

Van drzave skinem igo 5gb zauzima ali ceo svet :)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Probajte HereWeGo navigaciju, besplatna je i podržava offline mape. Google mape su dobre samo za traženje adrese u gradu, za ostalo baš i nisu nešto.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
I ja koristim tu herewego pa do sad sam stigao gde je trebalo ali sam cuo i za tu sygin da je jako dobra ali ako je kupis,i to samo jednom kupujes a posle automatski azurira mape

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Xiaomi mi 9T, 275 evra na KP. Ne znam gde kupuješ, radnja ili oglasi?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh