Mobilni telefoni

Obicno su to sigurnosne zakrpe, neka nova funkcija i slicno.Treba izbegavati bas kada izadje da se instalira, zna da bude bagova.Treba sacekati da se sve lepo ispegla.

Znaju i da osakate telefon sa nekim funkcijama.
 
I usputno usporavanje uređaja. Pošto mi mobitel treba samo za osnovne funkcije, dig. bankarstvo, whatsapp, viber i fotkanje, razmišljao sam da se vrati na tvorničke postavke, ali ne znam hoću li trebati puno vremena da ga ponovno konfiguriram (imenik, whatsapp, viber, dig. bankarstvo) pa se još dvoumim.
 
Povežite sa Google nalogom sve. Google kontakte, Google slike, Google disk...
Zamenite telefon, ulogujete se svojim nalogom i ponovo imate sve kontakte, slike, video zapise...
 
Je l' kod androida postoji šansa da se vrate ubrisani podaci? Onako kao kod kompa, svi ubrisani podaci su u korpi za otpatke dok ne isprazniš i samu korpu. Ako si se zezno iz korpe vratiš podatke koji ti trebaju... Može li tako i kod androida, ako može - kako?

Evo i konkretno, mama je, nemam pojma kako, uspela da izbriše kompletan album sa slikama sa kamere telefona (ono što je ona slikala). Telefon je Sasung Note 3. Kaže gledala je neke stare slike koje je ona slikala, htela je kasnije da mi pokaže jednu od tih slika i nikako ne može više da je nađe. Uzmem telefon i vidim da u galeriji ne postoji album sa slikama sa kamere, dok su albumi sa slikama sa vibera i dalje tu. Ona naravno nije svesno izbrisala taj album (ne zna ni da postoji ta mogućnost), a nema pojma šta je uradila kad su slike nestale...
 
Jel možeš da odeš tamo gde su mape,gmail i ostalo.Tu su i slike.Probaj tu otvoriti i pogledaj ima li slika.
Ili da odeš u onaj menager fajlova.Imaš i tu slike.Proveri i tu.
 
Evo ovako


bde1219a860465cf0fbeb1ab7498cb6f.jpg


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Sad sam i to probao, i na tom starom Samsugu nema ta mogućnost. Tj. kad uđem u galeriju ne mogu da pomeram ekran levo desno. Na mom POCO X3 to može kao i kod tebe, ali na tom Samsungu to ne može. Ipak je to stari telefon i neka stara verzija androida.
 
Ima li ko na forumu mate 50 pro, zanimaju me iskustva.
Kontam da ga uzmem al nije bas malo para za experimentisanje.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Dukej pogledaj na google nalogu u slike.

Mozda moze preko andorid recovery, bootloader...

I sa hdd se mogu vratiti podaci jediono ako nije nulovan hdd.
 
Imas program dr.phone sa njime mozes da vratis slike i vecinu sto je izbrisano a sledeci put instaliras googlephotos i namestis cim ima wifi signal da se sami prebace

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Ma najvise ga gledam zbog onog kunlun stakla i kamera koje su jezive, ali niko u mojoj okolini nema, pa reko da vidim kako se ponasa u svakodnevnom radu, baterija kako drzi itd.

Nosao sam xiaomi zadnjih 6-7 godina, ali je i on postao kao i ostali, pre si kod njega za dosta ma je para dobijao puno "muzike" za malo para. Sad su cene kao i kod ostalih napumpane.
Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh