Mobilni telefoni

Gps speedometar sam ja koristio. Armo armo nemas brzinometar.
 
Koja je bolja kupovina:

1) Xiaomi Mi A2 Dual LTE (Global Version) 64GB 4GB RAM

2) Xiaomi Mi A2 Lite Dual LTE (Global Version) 64GB 4GB RAM

Prvi je 185e (https://www.mobilnishop.com/mobilni-telefoni/xiaomi/Mi-A2-Dual-SIM-6720/), a drugi je 179e (https://www.mobilnishop.com/mobilni-telefoni/xiaomi/Mi-A2-Lite-Dual-SIM-6491/).

Ako bih išao preko KP, kod jednog preporučenog prodavca sa KP sam našao Mi A2 64GB 4GB za 195e i 32GB 4GB za 175e (https://www.kupujemprodajem.com//Mo...2-Dual-LTE-Global-Version--64221979-oglas.htm), a Lite verziju za 169e (https://www.kupujemprodajem.com//Mo...e-Dual-LTE-Global-Version--64222096-oglas.htm).

E sad, ono što me buni je da bi Lite verzija trebalo da je slabiji telefon, ali ovde Lite verzija ima bateriju Li-Po 4000mAh, a "puna" verzija ima Li-Ion 3000mAh. Osim toga Lite verzija ima mesto za dodatnu memorijsku karticu dok puna verzija nema. Što se tiče ostalih tehničkih parametara (ekran, procesor, kamera...) verujem da su bolji na punoj verziji ali se u te stvari ne razumem, pa zato i pitam šta je bolje uzeti, verziju sa boljom baterijom ili verziju sa boljim hardverom? Šta u praksi više vredi i znači za korisnika?

I još jedno pitanje, za oba ova telefona postoje verzije i sa 32GB i 3 GB RAM memorije (postoje i varijante sa 32GB 4GB), oni su naravno jeftiniji. Da li vredi dati otprilike 20e više za 64GB 4GB u odnosu na 32GB 3GB, i koliko to u praksi više znači?
 
Sve zavisi šta želiš. Mi A2 lite ja ne bih uzimao zbog slabog procesora, još uvek je dobar ali ima boljih za tu cenu. Preporučio bih ti Redmi Note 5 ili 6, imaju bolji procesor od A2 lite a istu bateriju. Procesor na Mi A2 je nekih 15% brži što mislim da nećeš primetiti. Uzmi Redmi Note 5 ili 6 ako ti treba dobra baterija, a Mi A2 ako ti je potrebna bolja kamera i možda malo brži telefon na uštrb baterije. Preporuka za prodavce Vladimir BG I gremlin NS.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Hvala! :ppozdrav:

Telefon ne kupujem meni već sestri, tako da moram nju pitati šta joj je bitnije. :osmeh:

A ovo oko količine memeorije, da li 3GB ili 4GB, 32GB ili 64GB? Naravno uz to pitanje je vezana i cena, jasno mi je da je više bolje ali da li donosi proporcionalno boljitak u odnosu na razliku u ceni, tj. koliko to u praksi znači?
 
@ dukej

Uzmi verziju sa 64gb vredi doplate.32gb je danas malo.

Ja uvek biram telefon sa stedljivim procesorm vecom baterijom i vise storge memorije.Ram mi uopste nije bitan.
 
Ja sam pre nedelju dana uzeo zeni redmi note 7 i za sad super radi dvoumio sam se izmedju 6 pro i 7

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Пазарио сам А2 лите 4/64ГБ меморија, камера је супер, телефон је звер у односу на то колико кошта.
 
Узми Ми А2 4/64 верзију није пуно скупљи, а има фину меморију. Да постоји могућност убацивања СД картице онда би ти препоручио верзију са 32 ГБ рома, али он то нема па је због тога боље узети верзију са 64ГБ, имаће више простора за мало више новаца. Батерија траје доста јер су телефони оптимизовани...
 
Meni je bilo ne obicno posle LG-a i Samsunga kad sam presao na xiaomi.MIUI mi je bio nekako cudan , ali sad ne bih vise se vratio nazad.

Radi bez greske.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
I ja nisam ni znao za xiaomi nego je tu neko spomenu da su dobri pa ajd uzeo zeni prvo pa ako valja uzecu i cerki i sebi samo prvo da se uverim da valjaju,ali do sad se pokazao skroz ok tel. Ako trazis dlaku u jajetu sigurno ima ali za tu cenu stvarno dobri telefoni su ovi xiaomi

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Svi kineski telefoni ce da rade lako i posle 2 godine,secam se da sam imao zte blade 3 sta sa mu sve radio i nisam uspeo da slomijem ekran,jeste kocio dosta sistem ali to je tako bilo u ono vreme...
 
Moj sat telefon lenovo evo ima vec pune 4 god kako ga koristim jeste da pomalo secka al sljaka

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Android da bi radio bez greske ,seckanja itd minimum minimuma 2gb ram-a mora imati.Sve ispod toga je da ne preteram ne upotrebljivo i frustrirajuce.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Molim za info, Xiaomi redmi note 5A , može li se menjatj baterija i ako može otprilike koliko to košta pošto ćerka kaže da su joj rekli da se to kod tih mobilnih neisplati.8
 
Nazad
Vrh