Možda je utopija a možda

Odg: mozda je utopija a mozda...

U svakom slucaju, drago nam je sto imamo na forumu clana poput senatora... Nekome se svidja njegova retorika, a nekoga opet nervira... Ali u svakom slucaju ne ostavlja nas ravnodusnima, nego unosi neku vrstu dinamike, koja je nuzna na svakom forumu, jer da ne upadnemo u monotoniju koja znaci kraj svake polemike. A sa krajem polemike dolazi i do gasenja foruma. A, slozicete se svi Vi sa mnom, nas forum je kao dete... Razvijamo ga i pazimo, da se jednoga dana i ponosimo njim , kako kvalitetom, tako i po broju clanova kojih je sve vise...
I, zato postojimo... Da se iznose misljenja, argumentuju odgovori, razvijaju intelektualne sposobnosti, ucimo i naucimo. Pozdrav svim ucesnicima dijaloga, i samo nastavite sa pitanjima, odgovorima, a i sumnjama... Jer nije uspeh kad se prevede u veru sto vernika, nego jedan neverni toma!
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

Pa svi smo na forumu iz nekog svog razloga. Najvise ih je po mom misljenu da se razmene informacije i da se nesto novo sazna. Kako se kaze bolje jedan dobar savet nedo jedan los komsija.
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

e Posto smo se sada lepo ispricali mozemo nastaviti prepisku i diskusiju o formiranju udruzenja ! :ppozdrav: :ppozdrav: ako neko ima ideju ili bilo kakvu inspiraciju kako bi to trebalo da izgleda, nek je da!
price "to nemoze da se uradi " nam ne trebaju ! :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

Manite se ljudi politike!
Jedan moj prijatelj je pre neki dan pričao kako bi bilo dobro napraviti bolji život za adobre i voljne ljude.On je mislio da kad bi svaka porodica dala svakog meseca po 10e po svakom članu porodice (da kažemo da nas uglavnom ima uglavnom po 4 u jednoj porodici) to je 40e po jednoj porodici (nekad je 40e za sve nas mnogo a nekad je malo) ka bi dalo 250 domaćinstava po 40 e to je 120 000 godišnje.O toga može da se napravi mlin i mala pekara gde bi hleb bio JEFTINIJI za nas koji smo u tme učestvovali.Može da se kupe mašine za pvc stplariu ako neko to zna da radi od nas koji smo u tome učestvovali uradimo stolariju prodamo mašine i eto ti zarade!?Otvori se mala farma svinja i svinje bi se gajile od tog novca iz zajedničkog fonda i onda meso za nas nebi bilo 400/450 već 300 din! Šta mislite o tome?? :ppozdrav:
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

27,ako ne gresim.
Pratim vasu prepisku i apsolutno sam za bilo kakav vid zajednickog delovanja osim politickog.Malo sam stariji i imam nesto iskustva ,doduse vrlo negativnog ,sa politikom jos iz vremena kada sam bio mlad i naivan i verovao da cu promeniti svet.Dok citam neke komentare mladih lavova na forumu setim se sebe iz mladjih dana i otprilike sam i ja tako kao mali Perica zamisljao politiku a posle kad covek sve to oseti na svojoj kozi onda shvati da je to jedan ozbiljno prljav posao i to za profesionalce a ne tamo neke amatere. I bez obzira sto su vam namere casne tu nema milosti niti sentimentalnosti za sve te stranke vazi ona Makijavelijeva da "cilj opravdava sredstva".Politika je mnogo siri pojam od "agrarne politike".Ja sam svojevremeno pravio jedno obicno udruzenje gradjana (golubari) za koje je trebalo minimum 10 clanova pa je bilo silnih muka i problama a kamoli politicku partiju .
Zato je moj savet sto dalje od politike i politicara.A ko ima ambiciju da se tim poslom profesionalno bavi( jer tu amaterizmu nema mesta) neka se prikljuci nekoj od vec postojecih stranaka pa ce videti kako ce vrlo brzo zaboraviti i na poljoprivredu a kamoli na poljoprivrednike i njihove muke (znam neke).
Dajte da vidimo kako su taj problem pokusali da rese farmeri u nekim drugim zemljama pa da i mi pokusamo slicno. Pomenut je primer madjarskih farmera, mozda stupimo sa njima u kontakt i vidimo njihov model pa ako daje rezultata i mi pokusamo isto.Sto da izmisljamo toplu vodu ako vec postoji.
Samo treba pritisnuti ove nase i videcete da ce biti rezultata.
Navescu vam jedan primer koji je bio vise sala nego ozbiljna namera .Kada je pre nekoliko godina bila niska otkupna cena tovljenika neki moji prijatelji su pokusali sa blokadom auto puta Bg-Zg pa su dobili batina od policije, a ja sam im tada ,u sali ,tvrdio da cu veci efekat postici tako sto cu sa 2 dva praseta za trenutak blokirati ceo Beograd i to tako sto cu ih pustiti na "gazelu" i Brankov most pa kad beogradski taksisti izadju iz automobila i pojure da ih uhvate za pecenicu eto ti blokade Beograda. Ko zna mozda je i to jedan od nacina sindikalne borbe?
A onima koji ce nas u buducnosti predvoditi zelim da uvek imaju na umu Napoleonove reci: "Vise se bojim lava koji predvodi zeceve nego zeca koji predvodi lavove"!
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

Navescu vam jedan primer koji je bio vise sala nego ozbiljna namera .Kada je pre nekoliko godina bila niska otkupna cena tovljenika neki moji prijatelji su pokusali sa blokadom auto puta Bg-Zg pa su dobili batina od policije, a ja sam im tada ,u sali ,tvrdio da cu veci efekat postici tako sto cu sa 2 dva praseta za trenutak blokirati ceo Beograd i to tako sto cu ih pustiti na "gazelu" i Brankov most pa kad beogradski taksisti izadju iz automobila i pojure da ih uhvate za pecenicu eto ti blokade Beograda. Ko zna mozda je i to jedan od nacina sindikalne borbe? ovo je toliko lepa i zanimljiva ideja da je ja prihvatam od sveg srca i spreman sam jednog mog gedzu da zrtvujem i da on jadan bar vidi malo od beograda samo recite koji dan ,mesto i vreme :D
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

Udruzenje da, ali ne politicko. Bilo kakav vid udruzenog protesta daje rezultate.
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

Edit By Dragan18: postovi koji se ne ticu teme obrisani svaki sledeci ispad bice sankcionisan .
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

mozete koliko volite da bezite od politike,ali....politika nece pobeci od vas?
sve to sa udruzenjima je u redu u organizovanim drzavama,... ali kod nas
ja sam skeptik po pitanju tih udruzenja.i jos jednom da ponovim ako nemamo svojih prestavnika u parlamentu nikakvo nas udruzenje nece spasiti sigurne propasti...uostaliom izneo sam neke svoje ideje pre par dana,ako je iko primetio...
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

I opet negativci pa ako nemate sta da kazete nemojte ni da se javljate !!!!!!!!

Pocinjem da misilim da ovde ima nekih "moderatora" po sluzbenoj duznosti?
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

dzionik je napisao(la):
I opet negativci pa ako nemate sta da kazete nemojte ni da se javljate !!!!!!!!

Pocinjem da misilim da ovde ima nekih "moderatora" po sluzbenoj duznosti?
Slazem se! :D
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

@Dragan18
Zar nije receno da oni koji su za udruzenja i zadruge idu na "zadruge"?
@smedic
Pustite coveka da iznese svoje misljenje, nikog ne pljuje.
"Budimo ljudi..."
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

mira je napisao(la):
@Dragan18
Zar nije receno da oni koji su za udruzenja i zadruge idu na "zadruge"?
@smedic
Pustite coveka da iznese svoje misljenje, nikog ne pljuje.
"Budimo ljudi..."

@miro
neki clanovi su pravili problem pa sam brisao njihove postove, ne odnosi se na vas(tebe)
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

malo sam ccitao i vidim slaba vajda,ipak moje je missljenje da se treba organizovati da bi zajedno nastupali pa dali ce to biti stranaccki ili vanpoliticcka organizacija moj cilj je svi seljaci zajedno da bi se sstitili i samo tako se mozzemo spasti bar malo.
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

zemun je napisao(la):
27,ako ne gresim.
Pratim vasu prepisku i apsolutno sam za bilo kakav vid zajednickog delovanja osim politickog.Malo sam stariji i imam nesto iskustva ,doduse vrlo negativnog ,sa politikom jos iz vremena kada sam bio mlad i naivan i verovao da cu promeniti svet.Dok citam neke komentare mladih lavova na forumu setim se sebe iz mladjih dana i otprilike sam i ja tako kao mali Perica zamisljao politiku a posle kad covek sve to oseti na svojoj kozi onda shvati da je to jedan ozbiljno prljav posao i to za profesionalce a ne tamo neke amatere. I bez obzira sto su vam namere casne tu nema milosti niti sentimentalnosti za sve te stranke vazi ona Makijavelijeva da "cilj opravdava sredstva".Politika je mnogo siri pojam od "agrarne politike".Ja sam svojevremeno pravio jedno obicno udruzenje gradjana (golubari) za koje je trebalo minimum 10 clanova pa je bilo silnih muka i problama a kamoli politicku partiju .
Zato je moj savet sto dalje od politike i politicara.A ko ima ambiciju da se tim poslom profesionalno bavi( jer tu amaterizmu nema mesta) neka se prikljuci nekoj od vec postojecih stranaka pa ce videti kako ce vrlo brzo zaboraviti i na poljoprivredu a kamoli na poljoprivrednike i njihove muke (znam neke).
Dajte da vidimo kako su taj problem pokusali da rese farmeri u nekim drugim zemljama pa da i mi pokusamo slicno. Pomenut je primer madjarskih farmera, mozda stupimo sa njima u kontakt i vidimo njihov model pa ako daje rezultata i mi pokusamo isto.Sto da izmisljamo toplu vodu ako vec postoji.
Samo treba pritisnuti ove nase i videcete da ce biti rezultata.
Navescu vam jedan primer koji je bio vise sala nego ozbiljna namera .Kada je pre nekoliko godina bila niska otkupna cena tovljenika neki moji prijatelji su pokusali sa blokadom auto puta Bg-Zg pa su dobili batina od policije, a ja sam im tada ,u sali ,tvrdio da cu veci efekat postici tako sto cu sa 2 dva praseta za trenutak blokirati ceo Beograd i to tako sto cu ih pustiti na "gazelu" i Brankov most pa kad beogradski taksisti izadju iz automobila i pojure da ih uhvate za pecenicu eto ti blokade Beograda. Ko zna mozda je i to jedan od nacina sindikalne borbe?
A onima koji ce nas u buducnosti predvoditi zelim da uvek imaju na umu Napoleonove reci: "Vise se bojim lava koji predvodi zeceve nego zeca koji predvodi lavove"!
Mudro ti zboris...shvatio sam ja poentu jos pre nego sto si ti napisao ovaj post.Drago mi je da ima par ljudi na ovom forumu koje vredi citati....
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

Dragi moji prijatelji, pazljivo sam procitao sve postove i shvatio da je moguce da ista muka proizvede razlicita misljenja sto po meni uopste ne znaci da nismo slozni, razliciti jesmo po mnogo cemu, godinama, iskustvu, tradiciji, veri... Ovaj momak sa 25 godina ni u cemu ne gresi jer su to prosto nepogresivo najbolje godine, mi sredovecni smo to prevazisli, prosli smo kako smo prosli, molimo se bogu da imamo vise njegovih vrsnjaka da i zustrije raspravljaju o svojim sudbinama, mozda se iz toga izrodi nesto dobro za njih, a gde su oni tu ce biti i nas.
Pitam se ko nam je nas je anatemisao kao neslozan narod. To mi lici na onu besmislenu, navodno, narodnu poslovicu: Cutanje je zlato!?! To su feudi nametnuli narodu da bi trpeo razne zulume, ne bi narod sam sebi stavio omcu. Eto izvinite me na dosadi, ja duboko verujem u narodnu mudrost, sigurno vreme nije da se narod dize, a kad se digne znacice da je vreme.
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

Bravo Grljanac lepo rečeno. Što se tice anatemisanja sam si odgovorio na pitanje posto nasa draga nam srpska pravoslavna crkva ne priznaje drugog Srbina osim pravoslavnog, sto se onda čudite neslozi kad oni koji treba da se bave duhovnim i moralnim nemaju dovoljno pameti ni morala da to urade.
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

kao ssto rekoh ccitao sam sve i vidim da je seljaka 21 veka u srbiji tessko ili nemogucce ujediniti u bilo kakvoj formi stranacckoj ili ne.Mislio sam da ce zajedniccka muka dovesti do neke forme ujedinjenja ali sam se prevario ostaje mi samo da se po povratku na selo ujedinim sa svojim kumom pa da ulozzimo sredstva zajedno da se ssto visse osamostalimo.Pozdrav za sve forumasse i predlog da kad vecc nemogu da se udruzze u neku stranku nek nadju sebi nekog dobrog partnera ili visse njih pa da probaju neku mini zadrugu i sreccna vam nova 2010 i bozziccni praznici.
 
Nazad
Vrh