Ministar Nedimović u zemlji čuda

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vidim ne reagujete na moju objavu da doticni gospodin nije iz tog kartela vec opozicionar da li je clan ili samo simpatizer ssp to najbolje znaju nasi clanovi iz okruzenja.Molim vas potvrdite ili me ispravite mozda nisam dobro informisan
 
Pojavio se novi Baja da povede napacenu raju.Bilo je takvih BAJA u bliskoj nam proslosti BOG DA IM DUSU PROSTI al su duze zaj....li raju i bolje se nafatirali pa nestali a raja izdana prepustena drugom K..U RAZGOVARALO SE PREGOVARALO ujedinilo se sa udruzenjima iz Srbije i trajalo to opet do nekih poklona ,sada ugledni nema vise vremena za raju. Ogromni su tu ptitisci ne odgovara vlasti organizovan seljak ili ti paor koji moze da im kaze gde grese. Iz fotelje pljoprivreda je lepa stvara veciti obnovljivi profit za bogacenje al ne onih koji taj profit stvaraju.Tesko ce se naci pravi vodja da ima vremena i zivaca za sve to ali ne smemo odustati jer smo onda stvarno ugasili.
 
Колико сам чуо незванично министар је понудио један силос и један трактор са две приколице, а њих 8 или колико их је већ било просто не дељиво регуларним договором.
Dali te je sramota komentara.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Јој ово ће се све претворити у Сахару, а ови неће пасти. Видиш да су му све више пријатељи ови јахачи камила. Канда се спрема за увоз двогрбих камила за своје најверније чланове.
 
Podrska za @olalija kao predsednika!!! Brale jedan predlog što se tiče subvencija, spominjao si nesto na tu temu u jednom od tvojih klipova, ko ima manje zemlje da dobija vise novca (bar 3 puta vise) - ko ima vise zemlje da dobije manje novca po hektaru, do 50 hektara, preko toga kome treba pomoc ili je profiter ili ne zna da radi.. Bolje da se povecaju subvencije pa makar i ukinuti povracaj novca za mehanizaciju, mozda ce manje zloupotreba biti, mala gazdinstva ne mogu da priuste novu mehanizaciju, ni kredit za istu a neko zloupotrebljava preko partije kupuje na zene, tetke, strine i bez problema dobije povracaj dok sirotinja 2 godine ne dobije nikakvu informaciju ni da je odbijen, toliko im je bitno malo gazdinstvo da nemaju vremena ni da obaveste da je odbijen..
 
Podrska za @olalija kao predsednika!!! Brale jedan predlog što se tiče subvencija, spominjao si nesto na tu temu u jednom od tvojih klipova, ko ima manje zemlje da dobija vise novca (bar 3 puta vise) - ko ima vise zemlje da dobije manje novca po hektaru, do 50 hektara, preko toga kome treba pomoc ili je profiter ili ne zna da radi.. Bolje da se povecaju subvencije pa makar i ukinuti povracaj novca za mehanizaciju, mozda ce manje zloupotreba biti, mala gazdinstva ne mogu da priuste novu mehanizaciju, ni kredit za istu a neko zloupotrebljava preko partije kupuje na zene, tetke, strine i bez problema dobije povracaj dok sirotinja 2 godine ne dobije nikakvu informaciju ni da je odbijen, toliko im je bitno malo gazdinstvo da nemaju vremena ni da obaveste da je odbijen..
apsolutno se slazem...cak po meni je i puno do 100h davati same subvencije po h jer je to ziv novac koji ode na ko zna koju stranu a ne u tako reci u zemlju....smanjene subvencije po h samim tim ti isti novci se mogu raspodeliti na druge strane tj na druge osnove subvencija,povrtara vocara stocarstva itd
 
apsolutno se slazem...cak po meni je i puno do 100h davati same subvencije po h jer je to ziv novac koji ode na ko zna koju stranu a ne u tako reci u zemlju....smanjene subvencije po h samim tim ti isti novci se mogu raspodeliti na druge strane tj na druge osnove subvencija,povrtara vocara stocarstva itd
Da, to sam i mislio, 100 hektara je previse, bolje je raspodeliti npr do 15h 300 eura, do 30 hektara 200 eura i do 50h po 100 eura...i tada ce mnogi da dele zemlju na zene, babe, tetke i ostale svakome po 10 hektara ali sta je tu je...naravno sve je ovo "na primer", ako je budzet veci mogu i veci iznosi da budu ali smatram da treba podeliti u 3 kategorije i najmanji da dobijaju 3 puta vise od najvecih po kategorijama...
 
Има ту још простора за маневрисање кад би се хтело, квалитет земљишта, развијеност општине и још 101 ставка.
Субвенције и конкурсе од општине или покрајине не би покупили појединци. То би се можда могло и редуковати у корист висине субвенције по хектару.
За ово би требало организовати расправе и трибине.
 
Naravno,bitno je i to je po meni prva stavka koja bi trebala biti zahtev a to je promena nacina tj koncept subvencionisanja ako bi vec trebali imati neko subvencionisanje normalno(ovo je svakako zalosti)....ovo kukanje u vezi pomoci drzave oko cene i pic. materne meni presmesno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh