Mf>ursus+zetor-imt

Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

Bobo za 539 niko ne može ništa loše reći, opšte je poznato da je on osmo svetsko čudo, nenadjebiva mašina :D, ali samo on od IMT-a.
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

Ma, uzmi IMT 565 ili 567 i zetora od 60-65Ks iz tog godista, pa da vidimo koji je traktor kompletniji, i sveukupno bolje i kvalitetnije izradjen...

Kladim se u sta god hoces da mu zetor nije ni blizu. Kolegin zetor (ima mjenjac gore ko ursus 360) se pod jednoosovinskom prikolicom 5T punom zita propinjao i nije ju do silosa mogo dovesti!!! Pa o cemu mi ovdje pricamo?!? Isti taj zetor je bio vrhunski odrzavan ali je svejedno izbacivao iz dvije brzine. isti taj zetor se kvario stalno. zamjenjen je IMT-om 560 i vlasnik je pjevao na sav glas kad se rjesio ZLA... Isti taj zetor je bez ikakvog prikljuckaiz zajebancije bio prislonjen prednjim krajem uz bukvu, 1. brzina, gas i doslovce se uz nju POPEO koliko je naprijed lagan.

ne zelim ovo vise komentirati, jer vam usporedbe nisu ni blizu realnihi. Cugi, tvoj zetor nije dizajniran 70-i neke kao sto je IMT pa ga nemoj sa 560 ni usporedjivati, jer je to u najmanju ruku omalovazavanje IMT-a. Malo su u IMT-u postigli, ali za svoje godine, su postigli puno vise od zetora, a Ursusa u ovu pricu ne zelim ni mjesati, jer je tek to KRS nad krsevima.

Uzmi jedan 577, da mi je vidjeti zetora koji ce taj traktor zakopati... Al stvarno bi volio vidjeti...


Novi zetrori (forterre i slicni) mogu samo sanjati da cu takvog jednog dana voziti i da cu s takvim raditi... Ali vjerovali ili ne, opet samo zaludjenicu te zetore kupuju, jer mogu dobiti kud i kamo bolji traktor za manje novaca od zetora iste snage i opreme. Tu zetor opet gubi bitku zbog cjene. Ako cjenom moze, kvalitetom ne moze konkururati jednom hurlimannu ili lamborghiniju...


Petar vam je lijepo napisao da je on prvi vlasnik svog ursusa i priznaje da je traktor lose zamisljen i realiziran. Ali posto je takav traktor bio u startu jeftiniji od IMT-a 539, a nudio je vecu snagu, veci izbor brzina, hidraulicne kocnice, taj traktor je bio odlican izbor. Odvrtanje truba se rjesi kontramaticama a mjenjac u svakom slucaju treba malo paznje... Kocnice ako se redovno odrzavaju rade nego bilo koje na bilo kojem IMT traktoru i to je ursusu veliki plus...



Samo da se razumijemo, ne pricam ja o ursusima preko 100Ks, iako ni oni nisu bezgresni, ali rade svoj posao. kvare se, sve neke sitnice, ali i rade...


Treba se gledati situacija iz malo sireg kuta, a ne samo pljuvati besciljno i to jes po domacem proizvodu. Pa da je najgori na svjetu majku mu j...b, ne smije se tako o traktoru koji je zemlju na noge digao pricati i pisati!! Zar zelite da tako IMT bude zapamcen, i to samo zbog par traktora koji se nisu dobro pokazali (tu govorim o prvoj seriji 560 i 577) koje su ljudi masovno kupovali jer su bili malo skupnji od 539... Zasto nitko ne pise sranja o IMT 558? Zato jer je to traktor kakvog jedan zetor nikad nece sastaviti... a radi se o istom mjenjacu i motoru kao i na 560...

Kod nas "drzavne sume" imaju IMT 560 traktore koji su se tamo nradili i naradili, a nitko od sumskih radnika nema losih rjeci za taj traktor. NITKO. kad je vrijeme doslo, zamjenili ih Belarusima... 2 godina kasnije su kupili nove 560 koji su naspram belarusa u sumi limuzine. Ne ocekujem da znate o kakvim se sumama kod nas radi, kakav je to teren na obroncima Papuka i Psunja, te kakvi ljudi voze te traktore i na koji nacin... Ali mi vjerujte na rijec, da to nitko od vas ne bi radio ni s tudjim traktorom...


Svasta ljudi pricaju i svasta ljudi vjeruju, al dzabe svega dok se na vlastitoj kozi ne uvjere. Od price i prepiranja nema nista...

Isprike na poduzem postu, ali me pogadja kad se ovakvo sta pise po forumima...
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

Bobo je napisao(la):
Cugi, tvoj zetor nije dizajniran 70-i neke kao sto je IMT pa ga nemoj sa 560 ni usporedjivati, jer je to u najmanju ruku omalovazavanje IMT-a.

Skidam kapu na ovome, uopšte to nisam uzeo u obzir, ali ostaje da je 560 promašen, 558 i 565 su im bili dovoljni i ok, trebali su posle određenog vremena ugasiti proizvodnju 560.
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

E, trebali su, al sto bi onda sumarija u HR kupovala ;) ;)

Decki u sumariji nemaju nikakvih zamjerki za te traktore, jer ih na kocnicama okrecu, pa se vrte ko sestari po sumi,a potrosnja ih ne zanima, jer oni ne placaju gorivo ;)
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

Bobo, i ti sad pretjeruješ u nekim stvarima...
A zašto je HR šumarija kupovala 560, 100% nije zbog toga što je ''dobar'', niti su to radnici tako rekli, nego znaš da je kod nas ono ''ko više podmaže odee''

I neslažem se da je Ursus ''krš nad krševima'', i trube se nemogu tako riješit, jer idu vijci a ne matice, moram to rastavit i stavit nove vijke i podloške, te malo loctitea.

Svaka čast ovim manjim IMT-ima, ali što se ide na jače to teže nać dobrog... I sam si imao gomilu problema s 549 jel? Mislim možda je to jedan od 100, al jeb ga, bude i on. Recimo ja znam čovjek koji je prodao 558 i kupio ursusa 360 s kojim sve sebi radi, ali ide i uslužno berač i sadilica. Kaže da se preporodio, potošnja, kočnice, ja sam se smijao čovjeku u facu kad je to pričao. I on je izgleda naletio na 1 od 100 IMT-a koji nije san snova a je 558 za koje znam da su dobri.

To ovisi na šta čovjek naleti, samo kod ''jačih'' marki šanse da dobiješ loš proizvod su manje nego kod male privrede.
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

Bobo je napisao(la):
Isti taj zetor je bez ikakvog prikljuckaiz zajebancije bio prislonjen prednjim krajem uz bukvu, 1. brzina, gas i doslovce se uz nju POPEO koliko je naprijed lagan.

Možda je bio Ursus, a to u prevodu na naški znači - mečka.
Dakle međed se penjao na bukvu. :cao:
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

Bobo

Brate izvini ko je pristrasan.
Procitaj malo sta si napisao.
Sam sebe negiras al sta ces kad gori od nogama.

IMT-ejdzijama su Usrsusi i Zetori trn u oku.Muci vas da je nesto bolje od krasnoga IMT-a koji budimo realni je manje nego prosecan traktor.
Skoro svaki model ima neku fabricku manu-konstrukcijsku gresku.Na stranu to sto PISAJU ulje na sve strane.

Mozda je to bila drzavna politika da se rade takvi manati traktori koji pisaju ulje da bi imala industrija rezervnih delova i industrilja ulja i maziva sta da radi.

Nismo samo mi U+Z zaludjeni nasim masinama vec vi IMT-ejci nemozete da priznate da ima i nesto bolje od vaseg "ljubimca".

Uzgrad znas li sta znaci ono IMT

Industrija Manatih Traktora
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

Decki moji, istina ili ne, zavist ili ne...

Kako to da ni jedan IMT u mom kraju ne pisa ulje?!? Ljudi NE ZNAJU pa kad skidaju poklopac ventila, vracaju isti sa starom brtvom "jer je ona jos dobra" i dotezu ko manijaci... Brtva kao takva pukne, i ulje se slijeva niz motor...

NI JEDAN, ali potvrdjujem NI JEDAN IMT traktor u mom kraju nema mastan motor osim mojeg 539 koji nije opran vec 10 godina i koji je zrel za generalnu vec dugo vremena...


Onaj sto se uz bukvu popeo je bio ZETOR i taj zetor nije 5t prikolicu mogo izvuc s njive punu zita... Ja tu ne prepoznajem karakteristike dobrog traktora. A ako vi tu vidite neku prednost, onda ste vi ZALUDJENI i zamagljenog vida...


Josjednom tvrdim da je prva tura IMT 560 traktora dosla u nasu sumariju, jer je vjerovatno neka stela radila a u to vrijeme se "stara drzava" jos drzala na okupu, pa se "kupovalo domace"... Nakon sto su ti traktori rashodovani, kupljeni su belarusi 820 koji su za 2 godine promjenjeni za OPET IMT 560 traktore koji su se u sumi dokazali kao odlicni, pogotovo za nas teren... IMT u to doba nije imo novaca da podmaze traktore prije isporuke, a kamo li da "podmazu" nekoga u HR da te traktore preporuci.

Pricao sam sa sumarijskim radnicima koji su raili u mom selu prije 5-6 godina jos s onim starim 560 koji su sad rashodovani... Samo mi je zao sto nije bilo kamera na mobitelima tad. To se moralo vidjeti da bi se vjerovalo kako se s tim traktorima radi i sto sve prozivljavaju. Na hidro volanu imaju pola kruga lufta, jer su se cahure na cilindrima za skretanje pojele od lupanja prednjih tockova u kojekakve panjeve. a krajnik spone zicom vezan da ne ispadne i usto jos zavaren za cilindar, jer je navoj davnih dana otiso u nepovrat...


Jos cu jenom napisati: SVASTA LJUDI PRICAJU I SVASTA LJUDI VJERUJU...



@Petar: Da imo sam nekih problema s 549, ali malih... one velike probleme mi je priustio "ovlasteni serviser" koji je pokvario traktor vise nego ga je popravio... Ja sam s IMT-om zadovoljan... A sto se tvog ursusa tice, jel pricamo o trubi do kucista mjenjaca il do reduktora?

Kolega mi ima problema s otezanjem sa strena do reduktora i tamo idu matice... Posto ti nemas matice, nego bas vijke, vjerujem da pricas o spoju trube s diferencijalom... Vidis da ni ursus nije bezgresan...

Kolegin 1634 je uredno ostajao bez 2. brzine, tvornicki nije ulja imo u jednoj trubi pa se sve unutra srunilo, problema s prednjim mostom i kvacilom na izvoz...

A ako niste shvatili, gospodo, da ja ne pricam o zetorima i ursusima novijeg datuma, nego o onim traktorima koji su razvijani u isto doba kad i IMT... U zetora se poslje ulagalo novaca, a oko IMT tvornice nije ni trava sisana. Toliko o tome...
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

Bobo, svi imt-i cure, i to ne samo na brtvi poklopca glave, nego svuda, na svakom šarafu pa čak i onom koji nema veze s uljem. Tvoj 539 izbaca 1-2l ulja na dan, a 549 je curio isto ko mutav. Ti sad ćeš se vadit na majstore i održavanje, ali ipak je to imt i on jednostavno mora curit. One priče o čistim traktorima mi teško povjerovat.

Nemog vjerovat kako ti je teško priznat nešto u vezi imt-a, a druge bi pljuvo na sav glas...

:nono:

Tvoj novi 549 je gutao ulje ko mutav, jel? E to nisu bili krivi serviseri nego tvornica, kao i za napuklu koljevku, jel? Fak, kupiš novi traktor koji troši nenormalno ulje, sad promijenite karike i pitanje dokle će opet držat. Mislim strašno, al hvališ ga na sav glas!!! A iskaknje i 4 brizne nemoram spominjat..... Popuštanje u prednjem mostu..... Dizanje poluga hidraulika prilikom kipanja ako nisu ukrućene... Nemogućnos iskapčanja pumpe hidraulika prilikom transporta... Kao i iskapčanje kompresora kad netreba...

Uf nema IMT mana, uopće.....
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

ja i dalje ne znam zbog cega je 560 promasena sreija :sta:
jedino sto mu fali jeste 5 brzina,ostalo je sve dobro potrosnja nije tako napumpana kako neki pisu,delovi se ne kidaju tako brzo a i kad se pokidaju ne kostaju kao za pravi traktor

zetor me podseca na onu pricu cardak ni na nebu ni na zemlji,nit je jeftin za voziti i odrzavati nit je neki brend i marka :cao:

BOBO welcome :cao: :ppozdrav:
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

North ARMY je napisao(la):
ja i dalje ne znam zbog cega je 560 promasena sreija :sta:
jedino sto mu fali jeste 5 brzina,ostalo je sve dobro potrosnja nije tako napumpana kako neki pisu,delovi se ne kidaju tako brzo a i kad se pokidaju ne kostaju kao za pravi traktor

Sad si se zakopao :haha:
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

North ARMY je napisao(la):
1.ja i dalje ne znam zbog cega je 560 promasena sreija :sta:

2.zetor me podseca na onu pricu cardak ni na nebu ni na zemlji,nit je jeftin za voziti i odrzavati nit je neki brend i marka :cao:

BOBO welcome :cao: :ppozdrav:

1. ima samo 3 brzine, na kardanu prespor (rotaciona kosilica i silokombaj), kočnice kao da nema, oni s mehaničkim volanom imaju premal kut zakretanja prednjih kotača i težak volan, dakle neokretni su strašno, kao i pregledni, motor oće popit a kad treba radit onda mu hoće biti i vruće, buka u kabini neopisiva, pucanje poklopca hidraulika, drugom nemože orat a prvom spor, kao i tanjuranje, po širini guma bi trebao radit s 14 colnim plugom ali 2x14 mu puno...

2. E s ovim se slažem...
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

petre izbacis mu reduktor kardana i pici kao lud,provereno :cao:
moj ima servo volan i extra je lak preglednost mu je za 5+,nikakva buka nije mogu ladno pricati na mobilni dok radim,ne greje se, :cool: :cool:
moj se IGRA sa imt-ovim plugom 756 a ujakov 560 vuce fop 610.14 i taman mu :cao:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1235871382[/time]_________________________________________________
a cugi kad sam rekao za PRAVI traktor NIKAKO nisam mislio na zetor ili ursuz :haha: :haha: :haha:
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

pošto nisam or'o sa traktorima neću da se upuštam u priču koji je 'pravi', ali znam da sam jednog 560 prodavao 3 godine. Bio je kao nov i ništa mu nije falilo, ali su ga ljudi zaobilazili u širokom luku. Niko nije ni otvorio vrata kao da će nešto da izbaksuziraju sebi :sta: Na kraju sam morao da menjam kedere vrata jer su se zalepili :haha: Doduše, ni jednog IMT nisam uspeo da napravim tip-top, uvek se neki K pojavi da zajebava. Ni ja u ovo ne ubrajam 533-539!!!

I da, delovi za IMT postaju sve skuplji i nema ih dovoljno, dok za slovake-poljake kao da postaju jeftiniji i uvek svega.
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

NA nisam ni ja mislio na njih, nego ti zakopa IMT-a. Ma jbš 560 kad je jeftiniji za 1000eura od 539 istog godišta, to samo IMT može napraviti....
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

Gledam malopre novi film "24: Redemption" i rame uz rame Ursus i Kiefer Sutherland :haha:
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

North ARMY je napisao(la):
petre izbacis mu reduktor kardana i pici kao lud,provereno :cao:
moj ima servo volan i extra je lak preglednost mu je za 5+,nikakva buka nije mogu ladno pricati na mobilni dok radim,ne greje se, :cool: :cool:
moj se IGRA sa imt-ovim plugom 756 a ujakov 560 vuce fop 610.14 i taman mu :cao:
_________________________________________________Post je spojen: [time]Sun Mar 1 02:36:22 2009[/time]_________________________________________________
a cugi kad sam rekao za PRAVI traktor NIKAKO nisam mislio na zetor ili ursuz :haha: :haha: :haha:


A evo nešto od prije

North ARMY je napisao(la):
Evo ujakovog FOP-a 610-14.
Ove umetke je imao i kod prethodnog gazde(nije covek imao dece,a imao 15-20kj ne verujem da bi sa traljom radio),a raonike je ujak kupio kod naseg lokalnog kovaca.
Vuce ga 560 u nasoj teskoj zemlji,ja mislim da ce brzo taj plug sahraniti motor,ali ga vuce istom brzinom kao i ja 560 i 756,s tim sto ujak na svom traktoru ima gume 18,a moje su 16.


NA, ne lagat
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

Petre, sve sto sam za moj 549 napisao je istina i iza toga stojim... Ulje je jeo, jer je to svakako bila greska tvornice i dimio je jako prije promjene karika a ulje je nestajalo. Poslije primjene karika je ulje i dalje surilo, ali na plutenim brtvama na karteru, tocnije na brtvi do kvacila, a za to je serviser i vise nego kriv... Kao sto se vidi da je brtvu mazo diht masom, a i fino se pozna gdje je ulje curilo:



I ziva je istina da je koljevka pocela pucati... razlog tome je to sto je koljevka 549 bez prednje vuce jace pravljena nego koljevka na 560 i mislim da ju jedan covjek ima sto dici. Koljevka na 549 s prednjom vucom je prica za sebe i to je tvornica popravila gresku na novijim modelima 550 i 550.10 jer su i sami vidjeli da je to problem... meni to nisu SERVISERI htjeli priznati pod gresku i sta drugo da radim, nego da ju povarim i da sutim...



Kako sam rekao da sam s traktorom kao takvim zadovoljan, samo je problem u servisima bio. Petre, trebo bi poznavati Bosnjaka iz Ivandvora... nekidan se s mojim starim sreo i pita za traktor, kako je "cirkus" proso? On je radio prvi servis na 549 i covjek je stvarno bio fer i jos uvjek je cim za traktor pita...


Dakako da bih sretniji i zadovoljniji bio s nekim MF, ili necim iz SDF grupacije, ali kad za time nema potrebe, pa smo se za 549 odlucili. kvaliteta materijala vise nije ta, stedi se gdje treba, ne treba i gdje se ne smije... Da sam to znao, za iste novce sam mogo dobiti 560 O.L. s hidro volanom i uopce se ne bi moro brinuti zbog prednje vuce, a traktor bi radio ove poslove s pola gasa...


Sto se pljuvanja po drugim "traktorima" tice, to radim samo po pitanju torpeda i onekog ruskog proizvoda...


A sto se stare tipe 560 tice (netko ga je spomenuo) Dobro mu je i Cugi reko: To je uzas nad uzasima... jedan covjek u selu je uradio generalnu na jednom oronulom 560, ofarbo ga, i sad ga razradjuje... Ja sjeo na traktor nekidan i kad mi je ovaj poceo nabrajat, samo sam slego ramenima o sto dalje od njega...

Traktor je rastavljan na sastavne djelove, kocnice su kompletno nive stavljene od pocetka do kraja (papucice stare ostale, al to se ne broji) i jos uvjek mu desna prije hvata od lijeve, a ljeva jedva da koci. Sistem odzracivan 50 puta i prvih par kocenja je dobro a dalje opet sve po starom... Rucnu kocnicu nema, kut skretanja je UZASNO mal, Na tom traktoru se nije stedjelo niti najmanje, i to ga cini jako losim. Nosaci blatobrana su od plocevine 2cm debele. felge ne znam ni sam koliko su debele... Samo dok se pokrene naradi se, a prije ikakvog zaustavljanja moras planirati barem 200m unaprijed... U traktor ulupano novaca i novaca, a kako mi se cini uzalud, jer jos nije ni blizu dobrog stanja iako je cjeli pretresen i uzduz i poprijeko...
 
Nazad
Vrh