Mf>ursus+zetor-imt

Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

Priznaj i Đura će ti oprostiti što te je tukao ! - Balkanski špijun :haha: :haha: :haha:
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

North ARMY je napisao(la):
ja samo kazem da imt nije krs kako neki govore da jeste,a ni da zetor nije nebeski traktor

Ovo je jedini post u temi koji si napisao da ima smisla, sve ostalo se svodi na to nema ih kod mene, skupa je pumpa, ovaj ima al' ne vozi, zadruge ne kupuju itd....daleko je IMT od krša, ali isto toliko je iza Zeke, deo argumenata smo već izneli ranije u nekim temama, tipa zašto su negde manje zastupljeni, navike seljaka, materijalno stanje 70-ih i 80-ih itd....probaj se setiti. Kao što rekoh kad budeš radio sa nekim traktorom onda daj sud iz iskustva, isto važi i za ostale, tema od početka nema smisao, a sad je izgubila i razlog da ostane na forumu, ako ga je uopšte i imala, u obdaništu se vode ozbiljniji razgovori....
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

aj onda mi daj jos neke postove koji su argumentovani,ako ih ima
a cim je napravljena ova tema znao si sta ce biti i nemoj mene da se vatas nisam ja sam u ovoj temi :cao:
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

Da malo zabavili ! :ppozdrav:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1235682184[/time]_________________________________________________
I nagurali postova !
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

North ARMY je napisao(la):
a cim je napravljena ova tema znao si sta ce biti i nemoj mene da se vatas nisam ja sam u ovoj temi :cao:

Čugi je napisao(la):
Kao što rekoh kad budeš radio sa nekim traktorom onda daj sud iz iskustva, isto važi i za ostale, tema od početka nema smisao, a sad je izgubila i razlog da ostane na forumu, ako ga je uopšte i imala, u obdaništu se vode ozbiljniji razgovori....

Branko to stoji, samo da ne pređe u naviku...mnogo neozbiljnosti vodi ::lose:: foruma
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

@Čugi

Neće biti navika. Zadnji put je ovako bilo kada su se natezali za 539 i onih 11, ili 15 tona.
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

a iskreno da ti kazem vise verujem teci koji je odlican majstor i koji objektivno prica o traktorima nego nekom fanatiku zetora/ursuza :cao:
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

Uf, ja mislio vi to ozbiljno, kad ono :haha: Malo ste žešći, nemojte tako :nono:
Čugi imaš ti pravo!!
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

pa onda mogu da kazem da je imt objektivno bolji od ursuza i da je ~ sa zetorom
sam teca kaze da zetor ima boljih resenja od imt-a,ali kad ode deo na zetoru kosta dosta vise vise od imt-ovog dela
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

Pa normalno da će više da košta kvalitetan strani deo, nego domaća mala privreda, bre NA ti kao da si se juče doselio na planetu. :sta: Nekad stvarno deluješ zabrinjavajuće...
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

Tako je Ziveo ucitelj Cugi! :D Ama moramo neki put i da smo neozbiljni dosta nas kar,,, politicka i ekonomska situacija jos kad bi stalno bili ozbiljni onda bolje da idemo odma po stranke pa sto rece balasevic "da se obesi medj sunke"!
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

A uuu procitao sm ovu temu....strasno :haha:
@Branko
Stvarno ima taj lik kod nas u selu sto radi sa Zetorom cak i preko 300 jutara zemlje,tip ima radnike i sinove koji to cepaju ko nenormalni.Mozes misliti kad su sa Imt 539 vukli kamionsku prikolicu punu psenice.....A tog Zetora nema ko nije vozio u selu....Kace mu tanjiracu vucenu od 28 diskova ona cenejska teska....Ma sta da kazem ljudi rade nekih 10tak jutara zemlje u Kucuri a to je od B.Petrovca.....BUDALE....
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

@Andrej i Feniks

:ppozdrav:

Onda se izvinjavam.
Ja sam samo pomislio da je nemoguće sa takvim traktorom uzorati 300 jutara zemlje na vreme, i svake godine praviti generalku, i to nakon 2000 rs. To znači da mu "dušu vade", a tu se sigurno materijali brže zamore nego prilikom neke "normalne" eksploatacije.

A inače takvih, kao ti ljudi, kojima posla nikad dosta, ima skoro u svakom selu.
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

OK ljudi. Bila je zabavna diskusija danas.
Sutra malo da bidnemo ozbiljniji.
:cao:... :spavam:
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

Ma da je samo to sto kazes,nego kako je to i razradeno da ti vidis kad klinci po dvoristu krenu da cepaju....A o vremenu cu ti reci da su prosle godine u ovo vreme uveliko krunili kukuruz na njivi,pa onda mozes da predpostavis kad je orano i sve ostalo radeno....A ima para za vece al eto :sta:Necu vise ovo da pominjem jel ima da me streljaju zajedno sa cugijem
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

JAO; ima da vas sve pregazim IMT-om i da zaorem te vase sklopocije poljske...

Gdje ste ih samo iskopali, da mi je znat? Kad jednom pocnete IMt traktore odrzavat jednako kao i Zatore, onda mi se javite! Svi u belaruse i kineze toce kvalitetna ulja, ovakva onakva, pumpa se stelaju redovno, pazi se, mazi se, pere se redovno...

IMT-e SVI, pa cak i ja samo tocim, vozim i sipam jeftino ulje u njega. U 539 cak sipam pregoreno ulje u motor, jer mi je zao novog ulja, kad ce ga izbacat van svejedno. Zrel za generalku vec 5-6, na njemu 3 par guma i one se vec do pola pojele i to sve SAMO I JEDINO na zemlji i u sumi. Traktor je za vog vjeka manje od 5 puta bio na silosu, pa si mislite. Registriran nije jer nikud iz sela ne ide i jos uvjek pali i sve radi... Radim zemlju na dosta grbavom terenu i oranje uvjek pod sperom i gas preko 2200 okretaja jer drugacije ne moze orati! Pumpa mu je otvorena na sko ro 3 000 okretaja i traktor se tako vozi od kad ja za sebe znam i nikad nikakvih problema s njim. Prve godine kako je kupljen, smrzlavoda u njemu, jer je antifriz u IMT sipati smrtni grijeh. ne moram ni spominjati da je na taraktoru jos uvjek ta glava koja je samo povarena. Stelani su mu ventili dva puta u skoro 30 godina, 3 puza na volanu je sahranio, i jednu pumpu hidraulika. Pumpa je otisla u vjecna lovista, jer je u hidrauliku bilo ulje staro koliko i traktor. Ulje je sivo od spene bilo...

U sumu mi jednom kolega iz sela iso pomoc, pa kad je vodio sta s traktorom radim i koliko ga ganjamo se samo krstio...


Kad BILO KOJI zetor ili ursus iste snage i godista prezivi ono sto je prezivio moj 539, ja cu se poljoprivrede odreci!!!


Nadjete mi usporedjivat IMT traktore koji su jednaki ostali od dana kad su projektirani, samo su im limove mjenjali, a mislim da to dovoljno govori o kvaliteti, a zetori su se tokom godina mjenjali jako puno a da ne govorim da se u njih ulagalo novaca, ap su imali i powershift mjenjace o kojima IMT moze samo sanjati i danas...

Decki, najozbiljnije gledano, niste ni najmanje objektivni u usporedbama i ne znate sta pricate.
 
Nazad
Vrh