Melezenje u ovčarstvu - Šta, kako i koje rase?

Rale ako imaš vremena malo prelistaj temu o rasama pa sam odaberi. Koje rase ovaca se gaje u tvom selu ?
 
Melezi kolege majilovca neverovatno izgledaju uzivo to su ovce od 100+ kg lepe kao lutke danas sam ih gledao pa da podelim sa vama utiske

vyuxk0.jpg


2cxvztu.jpg
 
I sta sad? Kad ga je ojagnjila na bozic 7.januara nije htela da ga pogleda a kamoli olize. Drzao sam je, prevrtao, pocupo joj pola vune vukuci je i drzeci da ovaj malisa sisa. Ako se pitate zasto je sva iscupana eto zbog cega. Hteo sam da je eliminisem jer nece da prihvati jaganje a ovo joj je drugi put,drugo jagnjenje da se tako ponasa. Kad gle cuda nakon 8 dana prihvatila jagnje, pusta ga da sisa, ne odvala se od njega. Sta ja sad da radim, da je eliminisem ili ostavim ?
wp20150116001.jpg
 
Ostavi je i pred naredno jagnjenje odvoj je u poseban manji boks nek bude sama prvih nekoliko dana dok jagnje ne ojaca i nece biti problema, usput jedno pitanje potrebna su kvalitetna jagnjad bergamo cistih ovaca sve inf molio bi hu pp hvala unapred izvinjavam se na:off_topic: u zadnjem delu posta
 
Ma sama je i bila izdvojena u boksu. Ne znam ni sam razmislicu jos.
moje iskustvo kaze da tu nema pomoci,odmah je eliminisi,tolerisati se mogu samo prvojagnjenke,ostalo nikako.sta bi bilo da je temperatura bila -20 a vi malo zakasnili jagnje ne bi prezivelo...ja imam ovce koje bez problema prihavataju tudju jagnjad,naravno iz mog stada.e zamislite koliko bi bilo nefer prema njima da ih negujem kao i one koje nece da prihvate sopstvenu...jednostavno danas ima toliko problema u uzgoju,puno rada,muke,finansija jos da razmisljam o nekoj ovci koja odbija svoje jagnje pa makar i na pola sata.prosle godine jedna je zavrsila za sv.georgija,inace nikada ne koljem svoja grla za sebe jer mi ih je zao,menjam sa komsijom,ali ovde sam napravio izuzetak.kako stvari stoje i ove godine imam jednu kandidatkinju,ali videcemo jos...
 
moje iskustvo kaze da tu nema pomoci,odmah je eliminisi,tolerisati se mogu samo prvojagnjenke,ostalo nikako.sta bi bilo da je temperatura bila -20 a vi malo zakasnili jagnje ne bi prezivelo...ja imam ovce koje bez problema prihavataju tudju jagnjad,naravno iz mog stada.e zamislite koliko bi bilo nefer prema njima da ih negujem kao i one koje nece da prihvate sopstvenu...jednostavno danas ima toliko problema u uzgoju,puno rada,muke,finansija jos da razmisljam o nekoj ovci koja odbija svoje jagnje pa makar i na pola sata.prosle godine jedna je zavrsila za sv.georgija,inace nikada ne koljem svoja grla za sebe jer mi ih je zao,menjam sa komsijom,ali ovde sam napravio izuzetak.kako stvari stoje i ove godine imam jednu kandidatkinju,ali videcemo jos...
Uz to i jos jedno janje ovolika ovcurina, a iza ledja tone kukuruza.
 
Poštovani,
može li me neko posavjetovati KOG / KOJE RASE OVNA DA PUSTIM U STADO VLAŠIĆKE OVCE kako bi dobio kvalitetniju jagnjad?
Unaprijed se zahvaljujem
 
Poštovani,
može li me neko posavjetovati KOG / KOJE RASE OVNA DA PUSTIM U STADO VLAŠIĆKE OVCE kako bi dobio kvalitetniju jagnjad?
Unaprijed se zahvaljujem
Sve zavisi sta podrazumevas kvalitetbiju jagnjad?
Ako ta jagnjad idu na klanje onda tovna rasa teksel ili sarole, dobijas mesnatije jagnje sa vecim prirastom
 
Jagnjad prvenstveno imam u planu za proizvodnju mesa.
Hvala Vam , još bi Vas zamolio da me uputite na kojoj farmi bi mogao da kupim kvalitetno muško jagnje Sarloa?
 
Zdravo društvo!

Imam 8 mladih ovčica starih oko 10-ak meseci koje imaju 75%+ krvi Virtemberga. Pustio sam Romanovskog ovna na njih, a njihov ženski podmladak planiram da pustim kasnije sa Virtemberg ovnom. Šta mislite o toj kombinaciji, jel neko imao nešto slično? To potomstvo mislim da koristimo kasnije za ličnu upotrebu mesa. Poenta je da te majke melezi daju više blizanaca, a da ipak imaju neku težinu.
 
Nazad
Vrh