Melezenje u ovčarstvu - Šta, kako i koje rase?

Danas je mom ljubimcu Lazi tacno mesec dana pa smo se merili malo, tako da bih voleo da malo prokomentarisete, pohvalite, kritikujete sve prihvatam :cao:
dsc02842.jpg
dsc02844.jpg
dsc02845.jpg
dsc02846.jpg
dsc02843.jpg
 
Daj boze da je istina da se ljudi otimaju za jagnjad bilo gde,onda i cena ide gore.
to je samo zbog djurdjevdana ,a kod nas u selu se jako malo ljudi bave ovcarstvom tako da nije velika konkurencija sto se mene tice, a jaganjci su podebeli i ko kod mene uzme jagnje dolazi stalno :cao:
 
ja vec 15-20g drzim ovce za svoju dusu do 15ak komada .kreno sam sa dva jagnjeta na cuclu bele ovce su bile ali ne vit.kazu neke sjenicke i ovan je ildfransi stalno kada menjam ovna uzmem francuza,medjurim nista to nije umaticeno ,digo sam ruke od toga, inace tezim ka francuzu mnogo su zakoplikovali ovi iz maticne sluzbe.poz:ppozdrav:
 
fotografija0138.jpg
fotografija0137.jpg
fotografija0139.jpg
fotografija0141.jpg
fotografija0143.jpg
evo slike od malih jaganjaca po drugi put,dvaput dvojke .ovan je star 19meseci i mkadi francuz,pozdrav.
 
nista mi nepricaj godinama sisam rucnim makazama koje sam platio 200dinara ,6-7kom.dnevno.kako ti izgledaju ovi moji ovnici,poz.
 
da te ne lazem meni se ne dopadaju ali idf kao cista rasa je potpuno ok

e moj prijatelju vidim i sam disam ,sto se tice kvaliteta,ali sta da se radi volim ovce i polako pretacem u francuza koliko mogucnosti pruzaju.drago mi je kada vidim vrhunske odgaivace sta imaju u toru.pozdrav
 
e moj prijatelju vidim i sam disam ,sto se tice kvaliteta,ali sta da se radi volim ovce i polako pretacem u francuza koliko mogucnosti pruzaju.drago mi je kada vidim vrhunske odgaivace sta imaju u toru.pozdrav
lepo je ovo kolega,naravno svako u skladu sa mogucnostima,ovce su lepo uhranjene i odnegovane to je navaznije.na ovom forumu su retki ono koji samo i iskljucivo zive od ovcarstva,a da pri tom mogu da ulazu u skupa grla i jaku genetiku.zato samo opusteno,mislim da si na pravom putu kolega.
 
taj put je jako spor i dugo traje i na kraju izadje skuplje nego da se kupi pet dobrih zenkica i dva dobra ovnica (ovo tvrdim iz licnog iskustva )
 
lepo je ovo kolega,naravno svako u skladu sa mogucnostima,ovce su lepo uhranjene i odnegovane to je navaznije.na ovom forumu su retki ono koji samo i iskljucivo zive od ovcarstva,a da pri tom mogu da ulazu u skupa grla i jaku genetiku.zato samo opusteno,mislim da si na pravom putu kolega.

Ovo je korektan komentar i ja mu se pridružujem, ali...
Na malom broju ovaca pretapanje je stvarno spora i skupa metoda. Udruživanje malih uzgajivača može dosta dobrog donijeti a da ne bude skupo.
 
fotografija0137.jpg
evo slike od malih jaganjaca po drugi put,dvaput dvojke .ovan je star 19meseci i mkadi francuz,pozdrav.
Ako kreneš u pretapanje sa ovakvim ovcama koje su ti se dokazale kao dobre majke i imaju dobru plodnost sigurno nećeš pogrešiti, to je barem moje mišljenje. Proces traje od 3 do 5 godina , to možda jeste dug period a ne razumem šta je tu skupo , jedina investicija je kupovina muškog umatičenog jagnjeta, kasnije prodaješ tog ovna i taj novac daješ za sledećeg itd...
Ako se ne žuri i taj posao odrađuje usputno i ako ne maštate o prodaji priploda za velike pare onda to nije loše rešenje.​
 
Nazad
Vrh