Melezenje u ovčarstvu - Šta, kako i koje rase?

evo malo slika slovenke,teksel,romanov ovnovi poticu sa elitne Farme Aleksej

2zqx5jk.jpg

juk6pv.jpg

1t5735.jpg

2vmshf6.jpg

153mp7m.jpg

15493s7.jpg
 
drge kolege ko ima rase sarole jagance,teksela,safolka ili meleze ovih rasa ali preko 50% u melezima a zeleo bih da prodaje jagance na vecu kolicinu neka mi se javi na pp
 
Kolega čestitam. Znači da si uspeo u svojoj nameri da uradiš nešto korisno i za sebe i za druge. Nadam se uspešnoj saradnji. Pozdrav!
 
nisam jos uspeo jer moram prikupiti broj jagnjadi da bih bilo interesantno jer sami mi smo suvise mali,ipak hvala
 
Ma šta znaju Norvežani. Uputi ih na ovaj naš forum da se malo prosvete ima da traže samo virtemberg. Kad pročitaju koliko je to kvalitetno i dobro shvatiće da su bili u zabludi.
 
komentar u tvom stilu, koji vrlo dobro doprinosi kvalitetnim diskusijama, samo napred nemoj posustajati
 
komentar u tvom stilu, koji vrlo dobro doprinosi kvalitetnim diskusijama, samo napred nemoj posustajati
Tako je slavis. Da si slučajno imao priliku da probaš sa drugim rasama promenio bi mišljenje. Probaj sa nekom rasom koje je majilovac naveo pa se uveri i sam. Nemoraš verovati na reč. Proizvodnja klanične robe nema smisla bez meleženja samo je pitanje koja je kombinacija bolja. Ako pogledaš literaturu ima raznih varijanti. Sve se uglavnom svodi na auhtotone rase i tovne ovnove koje je mailovac pomenuo. Ja lično smatram da je trorasno meleženje za naše uslove najbolje.
Da se nisam lično uverio kroz višegodišnja iskustva nebi ni pisao ništa. Ponekad sa žaljenjem čitam neke odgovore kad vidim koliko se neki ljudi muče bez potrebe.
 
u zivotu sve (ali bas sve ) pociva na interesima.ja kolegu majlovca i kolegu sarbanca savrseno razumem zasto je za njih sarole rasa najbolja i kao rasa ( odlicna rasa ) i kao terminalac, pa pogledajte samo par meseci unazad koliko je samo jagnjadi te rase kupio majlovac i koliko njihovih krvnih linija obezbedio da bi sirio svoje stado a sada kao svaki dobar bizmismen mora da radi na obezbedjivanju trzista da prodaje svoju jagnjad, pa i ovaj forum je dobro trziste za to , zato samo napred u vasim namerama ali znajte da prevelika propaganda moze imati i kontra efekat ( kod mene ste ga vec izazvali ) srecno
 
kolega slavis ja nepravim nikakvu propagandu,ja nedrzim samo sarole imam i teksela,bergamo i malo ile de franca,sto se mene licno tice nemora niko niti mi se pridruziti niti me slusati,ja se trudim da udruzim nas nekoliko da mi mogli u vecim kolicinama prodati jagance a to ako vi mislite tako onda stvarno se izvinjavam i u ovom trenutku nevazi vise moje dobronamerno misljenje,moj post povlacim i zelim svima srece ali ja vise da pokusavam na forumu ne,hvala svim i prijatno,pozdrav
 
@slavis ovaj forum je slobodan za sva misljenja ali kad nek0 na pokusaj da se odradi udruzivanje u plasmanu robe (a to je velik problem) to naziva propagandom i zadnjim namerama ja zaista ne znam gde je logika
ako kolega uspe dovesti kupce za klanicnu robu to ce bit plus za sve ja u tome ne vidim nista lose(ko proda lepo mu,ko ne proda manja konkurencija odmah veca cena klasicni ekonomski zakoni...)
 
kolega slavis ja nepravim nikakvu propagandu,ja nedrzim samo sarole imam i teksela,bergamo i malo ile de franca,sto se mene licno tice nemora niko niti mi se pridruziti niti me slusati,ja se trudim da udruzim nas nekoliko da mi mogli u vecim kolicinama prodati jagance a to ako vi mislite tako onda stvarno se izvinjavam i u ovom trenutku nevazi vise moje dobronamerno misljenje,moj post povlacim i zelim svima srece ali ja vise da pokusavam na forumu ne,hvala svim i prijatno,pozdrav
šta ima da se pravdaš bilo kome. Radi kako si naumio. Samo napred i ne osvrći se na negativne komentare. Puno sreće i uspeha u poslu. Ko hoće hoće kome se ne sviđa nek radi po svom nemora da smeta. Predlažem da se otvori tema o izvozu jagnjetine iz Srbije.
 
Drugar je uzeo od coveka proletos ovnica meleza IDFa i W da ubaci novu krv u svom malom stadu i sad su se kod tog ovnica pojavili mali i kratki rogovi, zbog cega se to javlja, da li je jos neka rasa tu mesana ili je u pitanju to da je i on mesavina krvnih srodnika ?
 
Drugar je uzeo od coveka proletos ovnica meleza IDFa i W da ubaci novu krv u svom malom stadu i sad su se kod tog ovnica pojavili mali i kratki rogovi, zbog cega se to javlja, da li je jos neka rasa tu mesana ili je u pitanju to da je i on mesavina krvnih srodnika ?
Ako ima rogove onda je melez pramenke i navedenih rasa.
 
Drugar je uzeo od coveka proletos ovnica meleza IDFa i W da ubaci novu krv u svom malom stadu i sad su se kod tog ovnica pojavili mali i kratki rogovi, zbog cega se to javlja, da li je jos neka rasa tu mesana ili je u pitanju to da je i on mesavina krvnih srodnika ?
Ne mora da znaci da ima krvi pramenke.I kod idf-a i kod w se u ekstremnim slucajevima kao anomalija pojavljuju zakrzljali rogovi(verovatno posledica cinjenice da su u stvaranju ovih rasa ucestvovale i neke rogate rase). To opet ne znaci da ce se i kod njegovih potomaka pojaviti ali jedno je sigurno, treba izbegavati da se takva grla koriste za dalju reprodukciju.
 
Imao sam i ja takav slucaj sa W-om kupio ovnica od Spiljevica (prvi uvoz) i ovnicu sa 8 meseci poceli rogovi da rastu.Otisao lepo kod njega malo ga namazao vratio ovog i uzeo drugo.
 
Nazad
Vrh