Mehanizacija za održavanje zatravljenih površina u voćnjaku

KOd mene je fiksno 6cm nema štelovanje mrzelo me da pravim a i nema potrebe. možda još cm dole ali radi i ovako samo bi više udaralo po bregovima

Bojčetiću briši pp ako čitaš:ppozdrav:
 
Evo masine, zadovoljan sam kako radi , samo moram da ubacim tockove i napred i ozbiljnije da napravim nozeve.
Zahvat 1.6m

IMG_20160526_144409_zpshghk34ie.jpg


IMG_20160526_170549_zpstigdawic.jpg


IMG_20160526_200441_zpshz8cfyey.jpg


Pukao mi je noz i bukvalno presekao stablo kruske u trecoj godini .. Bas sam popizdeo , nisam imao vremena da napravim ozbiljnije nozeve , vec sam nesto mudrovao od pruta kose , zakacio zemlju do komsije i puce noz..

IMG_20160526_170748_zpsveqvh0mm.jpg


IMG_20160526_170651_zpsrxzs5tnk.jpg




Hvala kolegama sa foruma na savetim oko izrade !

:ppozdrav:
 
Meni ovaj odgovara jer ima i tocak koji ulazi u red. Ocekujem jos slika ovakvih home made tarupa.
U potrazi sam za diferencijalom koji bi posluzio za napravi sam masinu.
 
Da li znaš koliko si pokosio sa starim?

Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока
 
Ne znaš koliko otprilike površinski? Posto naši gibnjevi od fiće nisu uspeli da izguraju ni celu sezonu. Menjali smo sada noževe na silokombajnu, pa razmišljamo da preko zime njih namestimo na tarup.
 
Mislim da je oko 4mm, inače po rečima majstora koji tu u selu ima mašinsku radionicu i sređuje tako sve i svašta od mašina, ti gibnjevi su "idealni" za tarup, ali ispalo je daleko od toga.

Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока
 
Mislim da je oko 4mm, inače po rečima majstora koji tu u selu ima mašinsku radionicu i sređuje tako sve i svašta od mašina, ti gibnjevi su "idealni" za tarup, ali ispalo je daleko od toga.

Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока
Druze najmanje 8 mm . Naostris i vozis najmanje 4 sezone . Pozdrav :)
 
Gibnjevi su žilavi ali mekani za noževe. Potrebno ih je zakaliti ali samo po reznoj površini. Zadnji dio ne kaliti da ostane žilavost. Prije kalenja naoštriti na približnu oštrinu. Pri tome mislim da se ne izvlači puna oštrina već se ostavi malo deblja "žica" oko 2 mm. Poslije kalenja naoštriti. Ako se brusi poslije kalenja a nije pripremljen na prethodno opisan način, materijal je predebeo i nož otpusti prilikom brušenja, a ako se izbrusi na pravu oštrinu prije kalenja, prilikom grijanja pretanka oštrica se ošteti.
 
Nazad
Vrh