McCormick

ma kakvi.....kazem ti cim su uzeli ovaj rekli su da su mozda pogresili, trebao bi im veci...tako da im je u neku ruku to sto se desli o dobro doslo....100% je bilo tako....mozes proveriti kod zeljka....hteli su vecu, mislim da nije bilo ni govora o tome da se menja za isti...
 
ok,tako je to kad cujes od drugih ljudi,malo dodaju,malo oduzmu i eto ti pogresne informacije :haha:
:ppozdrav:
 
gregorije83, svaka cast na azurnosti, Danilovicev TTX 190 iz Kuzmina ste sredili za jedan dan ali mi nije jasno kako moze neka gumica na menjacu da ode posle 100 radih sati? Los kvalitet, greska u montazi:haha: Zasto toliko skace u transportu po asvaltu? I inace je jako spor, 35 km/h za danasnje nove trakore je malo malo... zar ne:haha:
 
volimo sremce pa smo se dali u posao a i fini su ljudi......salim se, trudimo se da takvi budemo prema svima...


greska u montazi, verovatno je nagnjecena prilikom stavljanja, ali kao sto si i sam rekao sredjeno je u redordnom roku.....sto se tice skakanja po asvaltu....jbg, tako mu je rasporedjena tezina...mislim da je to tako kod svih traktora koji idu brze malo a nemaju prednju suspeniju i suspenziju kabine...ako ti se ukaze prilika probaj da provozas NH, mislim da je serija 8000, T, ili tako nesto, onaj veliki, 250ks, kratak.....probaj da ga vozis po asvaltu pun gas...samo se drzi za nesto, da ne ispadnes iz kabine.... :haha: :haha: :haha:.....a sto se tice brzine, prekontrolisacemo kad dodjemo, mozda se samo neka od konstanti promenula i nista drugo....pogledacemo sigurno...
 
gregorije83 je napisao(la):
veci ima ivekov motor...iveko motori su poznati po maloj potrosnji...sa njim u potrosnji retko koji traktor moze da se poredi....
kod nas nisu poznati po maloj potrosnji,vec po velikoj.drazi su mi stari case-ovi sa cummins ili fordovim motorima(neki novi imaju iveco),il mccormick sa perkins-ovim
svi traktori skacu po losoj cesti ako se voze punim gasom,osim ako nemaju amortiziranu prednju osovinu...sasvim normalna stvar....do 30-35km/h je ok,poslje toga.....skakucu ko kenguri...
 
Bare je napisao(la):
gregorije83 je napisao(la):
veci ima ivekov motor...iveko motori su poznati po maloj potrosnji...sa njim u potrosnji retko koji traktor moze da se poredi....
kod nas nisu poznati po maloj potrosnji,vec po velikoj.drazi su mi stari case-ovi sa cummins ili fordovim motorima(neki novi imaju iveco),il mccormick sa perkins-ovim
svi traktori skacu po losoj cesti ako se voze punim gasom,osim ako nemaju amortiziranu prednju osovinu...sasvim normalna stvar....do 30-35km/h je ok,poslje toga.....skakucu ko kenguri...

de si ti nasao da poredis kaminsa i iveka po potrosnji.....neznam da li ima veceg potrosaca od kaminsa...i a taj iveko koji si spomenuo da je u kejsu, e pa isti je i mc cormicku...


Post je spojen: [time]1269298691[/time]
_________________________________________________
smedic je napisao(la):
New Holland T8040 je ta serija o kojoj je Gregorije pricao samo da dodam ::namigivanje::

hvala smedic.......

bas sam na tog mislio...
 
gregorije83 je napisao(la):
Bare je napisao(la):
gregorije83 je napisao(la):
veci ima ivekov motor...iveko motori su poznati po maloj potrosnji...sa njim u potrosnji retko koji traktor moze da se poredi....
kod nas nisu poznati po maloj potrosnji,vec po velikoj.drazi su mi stari case-ovi sa cummins ili fordovim motorima(neki novi imaju iveco),il mccormick sa perkins-ovim
svi traktori skacu po losoj cesti ako se voze punim gasom,osim ako nemaju amortiziranu prednju osovinu...sasvim normalna stvar....do 30-35km/h je ok,poslje toga.....skakucu ko kenguri...

de si ti nasao da poredis kaminsa i iveka po potrosnji.....neznam da li ima veceg potrosaca od kaminsa...i a taj iveko koji si spomenuo da je u kejsu, e pa isti je i mc cormicku...


[
[/quote
gregorije83 je napisao(la):
Bare je napisao(la):
gregorije83 je napisao(la):
veci ima ivekov motor...iveko motori su poznati po maloj potrosnji...sa njim u potrosnji retko koji traktor moze da se poredi....
kod nas nisu poznati po maloj potrosnji,vec po velikoj.drazi su mi stari case-ovi sa cummins ili fordovim motorima(neki novi imaju iveco),il mccormick sa perkins-ovim
svi traktori skacu po losoj cesti ako se voze punim gasom,osim ako nemaju amortiziranu prednju osovinu...sasvim normalna stvar....do 30-35km/h je ok,poslje toga.....skakucu ko kenguri...

de si ti nasao da poredis kaminsa i iveka po potrosnji.....neznam da li ima veceg potrosaca od kaminsa...i a taj iveko koji si spomenuo da je u kejsu, e pa isti je i mc cormicku...


Post je spojen: [time]1269212291[/time]
_________________________________________________
smedic je napisao(la):
New Holland T8040 je ta serija o kojoj je Gregorije pricao samo da dodam ::namigivanje::

hvala smedic.......

bas sam na tog mislio...
]

hvala smedic.......

bas sam na tog mislio...

pa ti case-ovi sa iveco motorima i jesu veliki potrosaci....cummins je koristila stara serija magnuma,8.3lit,srednji su potrosaci...od manjih iveco motora 90-100ks,nema veceg potrosaca...mozda koji JD
 
Samo da prenesem jedan "trik" koji sam procitao davno na eng. poljoprivrednom forumu.

Ako traktor nema suspenziju prednje osovine onda svaku gumu napumpati na drugaciji tlak i nece doci do cupkanja. Oni su tamo pricali o "telehandlerima" (utovarivacima) i da se na ovaj nacin uspjesno rjeava skakanje po cesti. Dovoljno je da razlika u pritisku bude 0.1bar.
 
samo da dodam ivecov tektor motor je poreklom cummins to su motori od 4 i 6 litara zapremine
 
sto se tice cupkanja,i ja imam taj problem al sam ga resio,lupam u 4 om polju 8-oj brzini na mom xtx-u pocinje da cupka i dam mu pun gas po asfaltu i necupka znaci ni malo,nerazumem zasto to? :sta: i neide 35 na sat,probaj da izmeris sa kolima ide skoro 47 taj sat laze zbog guma ja mislim tako i na mom.probacu taj tik bobo :D
 
Bare je napisao(la):
gregorije83 je napisao(la):
Bare je napisao(la):
gregorije83 je napisao(la):
veci ima ivekov motor...iveko motori su poznati po maloj potrosnji...sa njim u potrosnji retko koji traktor moze da se poredi....
kod nas nisu poznati po maloj potrosnji,vec po velikoj.drazi su mi stari case-ovi sa cummins ili fordovim motorima(neki novi imaju iveco),il mccormick sa perkins-ovim
svi traktori skacu po losoj cesti ako se voze punim gasom,osim ako nemaju amortiziranu prednju osovinu...sasvim normalna stvar....do 30-35km/h je ok,poslje toga.....skakucu ko kenguri...

de si ti nasao da poredis kaminsa i iveka po potrosnji.....neznam da li ima veceg potrosaca od kaminsa...i a taj iveko koji si spomenuo da je u kejsu, e pa isti je i mc cormicku...


[
[/quote
gregorije83 je napisao(la):
Bare je napisao(la):
gregorije83 je napisao(la):
veci ima ivekov motor...iveko motori su poznati po maloj potrosnji...sa njim u potrosnji retko koji traktor moze da se poredi....
kod nas nisu poznati po maloj potrosnji,vec po velikoj.drazi su mi stari case-ovi sa cummins ili fordovim motorima(neki novi imaju iveco),il mccormick sa perkins-ovim
svi traktori skacu po losoj cesti ako se voze punim gasom,osim ako nemaju amortiziranu prednju osovinu...sasvim normalna stvar....do 30-35km/h je ok,poslje toga.....skakucu ko kenguri...

de si ti nasao da poredis kaminsa i iveka po potrosnji.....neznam da li ima veceg potrosaca od kaminsa...i a taj iveko koji si spomenuo da je u kejsu, e pa isti je i mc cormicku...


Post je spojen: [time]1269154691[/time]
_________________________________________________
smedic je napisao(la):
New Holland T8040 je ta serija o kojoj je Gregorije pricao samo da dodam ::namigivanje::

hvala smedic.......

bas sam na tog mislio...
]

hvala smedic.......

bas sam na tog mislio...

pa ti case-ovi sa iveco motorima i jesu veliki potrosaci....cummins je koristila stara serija magnuma,8.3lit,srednji su potrosaci...od manjih iveco motora 90-100ks,nema veceg potrosaca...mozda koji JD

nemamo mc cormicka koji ima motor od 90-100 ks a da je iveko ........a taj kamins koji si spomenu, od 8.3 litre.....mozda i nebi preterao kad bi rekao da trosi duplo vise od iveka o kom ja pricam....izuzetno velik potrosac, licno sam se uverio...
Post je spojen: [time]1269368956[/time]
_________________________________________________
SerbiaPaor je napisao(la):
sto se tice cupkanja,i ja imam taj problem al sam ga resio,lupam u 4 om polju 8-oj brzini na mom xtx-u pocinje da cupka i dam mu pun gas po asfaltu i necupka znaci ni malo,nerazumem zasto to? :sta: i neide 35 na sat,probaj da izmeris sa kolima ide skoro 47 taj sat laze zbog guma ja mislim tako i na mom.probacu taj tik bobo :D

moguce da mu je samo promenjen precnik guma ili neka druga konstanta i da zato ide sporije...
 
Gregorije83 imam jedan mali problem sa onim sto prska onu tecnost na staklo kada brisac radi..npr.kada setvospremiram i odjednom pocne da curka voda na taj sto prska po staklui tako po haubi se malo razlije i nda se lepi prasina..Nije to nikakav velik problem..ako mozes da mi kazes sta da radim da prekine da curka deterdzent
?

A inace za McCORMICKA sve pohvale.... :bravo: :bravo: :bravo:
 
Lazaaa je napisao(la):
Gregorije83 imam jedan mali problem sa onim sto prska onu tecnost na staklo kada brisac radi..npr.kada setvospremiram i odjednom pocne da curka voda na taj sto prska po staklui tako po haubi se malo razlije i nda se lepi prasina..Nije to nikakav velik problem..ako mozes da mi kazes sta da radim da prekine da curka deterdzent
?

A inace za McCORMICKA sve pohvale.... :bravo: :bravo: :bravo:

@Lazaaa

pozdrav druze...
ajde videcu danas u firmi da li imamo taj mali plasticni deo sto dodje na haubu, mozda pusta zbog njega...pa kad neko naidje u tom pravcu stace da ti to zameni i da pogleda malo...
[/quote]
 
Da dopunim temu slikama McCORMICK-a
f5cf2u.jpg

14akbbr.jpg

9r7eqr.jpg

2wexqmb.jpg

6s8c29.jpg

2uifb75.jpg

1zwhpmr.jpg
 
secondgeneration je napisao(la):
gregorije83 je napisao(la):
volimo sremce pa smo se dali u posao a i fini su ljudi......salim se, trudimo se da takvi budemo prema svima...


greska u montazi, verovatno je nagnjecena prilikom stavljanja, ali kao sto si i sam rekao sredjeno je u redordnom roku.....sto se tice skakanja po asvaltu....jbg, tako mu je rasporedjena tezina...mislim da je to tako kod svih traktora koji idu brze malo a nemaju prednju suspeniju i suspenziju kabine...ako ti se ukaze prilika probaj da provozas NH, mislim da je serija 8000, T, ili tako nesto, onaj veliki, 250ks, kratak.....probaj da ga vozis po asvaltu pun gas...samo se drzi za nesto, da ne ispadnes iz kabine.... :haha: :haha: :haha:.....a sto se tice brzine, prekontrolisacemo kad dodjemo, mozda se samo neka od konstanti promenula i nista drugo....pogledacemo sigurno...
Jako je teško da uporediš T8000 sa bilo kojim McCormik-om ni jednon T8000 nije radjen menjač na 100 rč. Drugo razmak izmedju točkova na T8000 je isti kao i na Magnumu. Obe firme zastupnici su ti u komšiluku pa izmeri. A što se tiče udobnosti siguran sam da se u T8000 nisi nikada ni vozio.

eto napade me covek nicim izazvan......

kad si se vec ukljucio na forum u pola trke, sto bi rekli, procitaj malo moje postove koje sam ranije postavljao, videces da sam ja jedena od onih koji dosta hvale NH masine...i zato nemoj komentarisati moje postove niti dodavati nesto u njih, nemoj se bockati samnom...

sedeo i vozio sam vasu seriju T8000....zato sam je i stavio za primer...nisam prozvao NH, citiracu sebe :" mislim da je to tako kod svih traktora koji idu brze malo a nemaju prednju suspeniju i suspenziju kabine..." ,mislio sam na sve traktore...nemoj odmah napadati, prvo procitaj tekst, procitaj dva puta ako je malo jednom...

a sto se tice tog menjaca koji je radjem, kako ti kazes...eto, opet ne citas...menajna je gumica na osovini, pitaj servisere, oni ce ti objasniti sta je to...

a sto se tice poredjenja T8000 i McCormicka...pa nije ni kod nas NIKAD otpao PREDNJI MOST na putu od firme do kuce, ali takve stvari se ne spominju vec se gleda da budu resene u naj kracem mogucem roku...

pazi gde bockas, ne treba bas svasta pricati... :D :D :D
 
Nazad
Vrh