Massey Ferguson

Pavle ,polozaj je dobar . Svakih par dana intenzivnog rada bi trebalo popustiti taj vijak u vertikalnom polozaju ako ima pritiska . Taj drugi dio sto pitas je radjen do neke godine sa a kasnije bez mazalice . Tako da nije predvidjen za podmazivanje . Kod mene nema. Ako imas vremena odvrnes taj poklopac sa 4 vijka i vidis kakvo je stanje
 
Okej. Da li moram da odvrćem taj šraf ili ovaj "očin" ispušta pritisak? Pogledaću kakvo je stanje tu, mada nije ovaj traktor mnogo radio kod nas. Koje ulje ide u prednje redukcione jedinice?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nije se ubacila fotka :) Koliko sam pročitao na forumu, ovo bi trebalo da služi za oslobađanje tog pritiska.
Odakle se očitavaju obrtaji motora? Obrtomer nekada radi, nekada ne.
edecfa9cb60bf932401238652a9b807e.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ta ozraka nema veze sa onim dijelom tamo ako dobro vidim . To su druga ulja nepovezana . Obrtomjer ti je u vezi struje . Pogledaj napon dali je bas 12v itd.
 
Posle mog "majstorisanja" će ili biti pravi traktor ili neće moći da krene iz šupe. Kako sam počeo, mislim da će se desiti ovaj drugi scenario :D Dragan se već oprostio od traktora, zna da će biti viška nekih delova posle mog tretmana :D
Hvala Momo, sutra proveravam ulje i menjam I merim napon.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Koliko ulja staje u planetarne jedinice? Fali par mm ulja ali ne znam koja je to količina ulja u pitanju. Ne bih vas davio da mogu da nađem radionički priručnik :)
Gde naći kvalitetan thermostat za MF 3630?
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Imam problem sa teškim šaltanjem brzina, 16x16 menjač. Treba malo sile da se gurnu menjači da bi uzubili zupčanici. Znam da su neki pisali o stezanju matice na menjaču, ali se ne sećam tačnog postupka. I menjač za napred nazad i za brzine imaju isto otpor pri promeni brzine, treba ili malo jače palica da se pogura ili da se sačeka da ubaci u brzinu. Filtriranje kvačila nije pomoglo.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Na hladno, nisam još probao na toplo. To tek u oranju, ili malo više da ga žestim u prevozu kukuruza :)
@MOMOSARIC Gde da izmerim napon? Na alternatoru?
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Vidim da je u Mitrovici već duže izložen pored puta jedan MF 6290 na prodaju, pa ko je zainteresovan neka navrati. Ako dođe do kupovine meni za ovaj info - dva piva, mislim da nije mnogo.
 
Na hladno, nisam još probao na toplo. To tek u oranju, ili malo više da ga žestim u prevozu kukuruza :)
@MOMOSARIC Gde da izmerim napon? Na alternatoru?
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Može. Neznam ti sada baš tačno ili treba biti 13.8v ako mjeriš na alt ali uglavnom oće to da se dešava ako je niži napon a to hoće zbog reglera ili klizanja remena ili ako je jedan akumulator slabiji.
 
Dovoljan ti je dokaz što stoji tamo već nekoliko godina.Ja ne idem tako često u Mitrovicu ali traktor je konstantno tamo.
 
Nazad
Vrh