Massey Ferguson

Tako je, na diferencijalu ima odušak ali na trkačima/točkovima nema.Na koliko napravljenih rč to radite u proseku?
 
Da li je neko popravljao datatronic na 36xx seriji? Mislim da mom ne radi samo displej, jer je kontrolna jedinica ("računar") ispravna.
Da li se i drugim vlasnicima 36xx serija prednja vuča automatski pali? Čim upalim traktor, upali se i prednja vuča. Da li mogu vlasnici ove serije da mi slikaju svoj datatronic računar? .
72beff73e8e2135c2bab2ceec9faf0ac.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li je vaš datatronic na engleskom? Ako jeste, da li možete slikati? Ne mogu da nađem sliku na engleskom, a prevod nije tačan skroz.
Ne znam ni da li se isplati popravljati, jer nije bitno za korišćenje traktora ali bilo lepo znati informacije koje može da prikaže. Ja sam ovaj rasklopio jer sam mislio da ne radi samo displej, a u stvari ništa ne radi :D Sutra ću pokušati sa zamenom baterijica na ploči, ako uopšte nađem te baterijice u gradu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Baterijice na ploči su BR2325 i ima ih dve (mogu da idu i Cr2325 baterije) koje čuvaju podešavanja datatronic računara. Kada baterijice geknu, računar se deprogramira i potrebno je ponovo ga programirati uz zamenu baterijica. Za programiranje je potreban programator, što će verovatno biti teško da se nađe.
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Remontovani klipovi hidraulike na 36 xx seriji , sve gumice bile kao beton .
Klip se rastura kroz otvor za dovod ulja gde se pomeri osigurac u veci kanal i tako izlazi klipnjaca , bas kao sto je rekao kolega
savob87

p4vle

Pogledacu sutra pa cu slikati
 
Poslednja izmena:
Siniša iz Klenka kaže da je reprogramiranje datatronic računara 300 evra, kaže mora da se zameni eprom, baterijice i da se reprogramira programatorom. Mislim da malo laže, i da je potrebno samo reprogramirati računar i staviti nove baterijice. Kako god, traktor će ići kao i dosad, bez računara.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nzm da li onaj elektroničar iz Novog Orahova radi Maseje ali je sigurno prizemniji sa cenama. Da okačim broj telefona? Moderatori, može?
 
U Austriji su mi uzeli cini mi se 117€ za reprogramiranje. Davno bilo
A elektroniku radi isto jako dobro Zoran iz Sapca 0656000323, sad jedino ne znam dal radi i te racunare.
Meni je radio racunar hidrulike
 
Mislim da ne vredi popravljati taj računar ako popravka prelazi 50 evra. Mene samo muči to što računar prikazuje da je na kontroli proklizavanja, jer ne znam šta to tačno znači. Znam samo da računar izdiže priključak iz zemlje kako bi smanjio proklizavanje točkova. Ne znam da li da ostavim uključen i da se tako koristi jer dosad nije bio nikakav problem sa tim ili da ipak isključim računar. Siniša mi je rekao da slobodno isključim računar, da neće nikako škoditi.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pravo da ti kažem mrzi me još i o tom da razmišljam a i sve nekako mislim, e na ovaj telefon ću paziti. Međutim. Svake druge godine menjam telefon ili zato što ne zna da leti ili se nasisa prašine ili mu ambulator otkaže ili ne podnese pritisak pa pukne ekran.... :)
 
Da li je ovo dobar položaj šrafa kada se proverava ulje prednjih redukcionih jedinica?
Koje ulje ide u prednje redukcione jedinice? Serija 3600
Kako se podmazuje ovaj deo na kom leži blatobran? Dole ima isti takav deo, ali sa mazalicom. Ovaj gornji nema nigde mazalicu.
5a3dfa081fd3dabf477aef5524d9161a.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh